Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bántalmazó kapcsolatban a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó kapcsolatban a szembesítéskor mi történik?

Figyelt kérdés
Amikor a bántalmazott közli a bántalmazóval a tetteit, azaz szembesíti, akkor hogyan reagál a bántalmazó? Tegyük fel, nem dühösen, nem fizikailag agresszíven. Ezt leszámítva hogyan reagálhat a bántalmazó a szembesítésre?
2022. máj. 16. 14:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
98%
Kb kiröhög, ignorál, téged hibáztat (tudod, ő az elmebajos, de te provokálsz)...
2022. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
28%
Megszólal a gong és indul a menet.
2022. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kettes milyen menetről beszélsz?

Egyes: akkor az ignoráció is árulkodó lehet szembesítéskor/az után? Plusz menekülés, nem szól a másikhoz, kerüli?

2022. máj. 16. 15:00
 4/11 anonim ***** válasza:
98%

Támadás, hárítás, hülyének nézés (az nem úgy volt, túl gondolod, hülyeség amit mondasz, Bem úgy történt, stb.)

Fogja magát és elmegy/ott hagy/ nem hajlandó beszélni veled, ellenséges lesz.

2022. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor lényegében a "csenddel verés" is ide tartozik?
2022. máj. 16. 15:13
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én tudok egy ilyenről. Elképzelhető, hogy a bántalmazó nem is tudta mit csinál, mert utána elment pszichológushoz.

Aztán hamar kiderült mennyire vette komolyan, mert csak 1x ment és ugyanúgy folytatta, mint addig...


Fizikai bántalmazás nem volt.

2022. máj. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6-os miért ment el pszichológushoz?
2022. máj. 16. 15:24
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Széles a paletta.

Van, aki úgy feldühödik, hogy helyben megver, aztán még azt akarja, hogy te kérj bocsánatot.


Van, aki nyájas lesz, bocsánatot kér, sőt, akár még sírva is könyörög neked.


A kettőben az a közös, hogy egyik sem fog megváltozni. A sírós, bocsánatkérős sem. Max. az érzelmeidre hat.

2022. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

nárcisztikus viselkedési normái vannak

vagy meglepődött ezen és kezeltetni akarta, vagy így akart a feleségének üzenni, hogy ő márpedig jó ember

2022. máj. 16. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan szembe röhögött, ferdített, tagadott. Én voltam a hibás mindenért, elhordott mindennek, kikérte magának az egészet. Meg amúgy is egy hülye pcsa vagyok, stb. Aztán kis idő (és pár sör) után agresszív lett, fenyegetett, eltűnt. Majd újra jött a manipuláció. Egy idő után már tudtam a forgatókönyvet, de nehéz volt ép bőrrel megúszni. A szembesítés haszontalan, mert az ilyen embernek beteg az elméje. Ha valaki ilyen helyzetben van, azonnal meneküljön, ne gondolkozzon rajta, ne tűrjön, csak rosszabb lesz. Vannak akár segélyszervezetek is.
2022. máj. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!