Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Sok éve együtt vagyunk, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sok éve együtt vagyunk, de mostanában egyre gyakrabban van egy olyan nézeteltérésünk abból, hogy ő nappalin tanul egy posztgraduális képzésen (bár órái kéthetente vannak), én meg levelezőn, szakítsak vele?

Figyelt kérdés
Szerintem elég felnőttek vagyunk, hogy önállóan próbáljunk meg élni, azaz dolgozzunk valamit, persze nyilván nem addig, hogy bukdácsoljunk az egyetemen. Mivel az elmúlt időben én dolgozok is egyéb egyetemi plusz tevékenységek mellett, kicsit nyűgös is vagyok, de nem mondom, hogy kibírhatatlan, viszont ezt néha akarva-akaratlanul is szóvá teszem, hogy a törekvést se látom, hogy dolgozni akarna, hanem el van abban, hogy napi 5 órát foglalkozik a tanulmányaival, és elvárja tőlem, hogy mindezt tiszteljem, de egyszerűen képtelen vagyok, s borzasztó ez az egész. Én látom rosszul, vagy mindez teljesen normális, hogy én non-stop le vagyok kötve, ellentétben a barátommal, és még én vagyok a rossz ember, ha ezt szóvá teszem.

2022. máj. 30. 13:02
A kérdező szavazást indított:
Szakítás
Vita
12 szavazat
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nem akartam szavazást.
2022. máj. 30. 13:02
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szakítanék egyből, de mindenképp egy komoly beszélgetést megérne, hogy elmondd neki higgadtan, hogy ez így neked nagyon nem tetszik és mondd el az ötleteid, alternatív megoldási javaslataid. Ha nem változik a helyzet a következő x időtartamban, te így nem tudod folytatni, ezt is közöld vele. Bár nyilván az is kérdés, hogy meddig tart neki a képzés, ha már csak pár hét, hónap van vissza belőle, akkor lehet megérné részedről a türelem.
2022. máj. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem értelek téged. Te hoztál egy döntést, hogy munka mellett levlezőn fogsz tanulni. Ez egy jó döntés, de már előre tudhattad, hogy nehéz lesz. Tudom, hogy az, mert én is így csináltam.

A másik fél is hozott egy döntést, ő nappali tagozaton kívánt tanulni, majd onnan belépni a munka világába. Amíg anyagi lehetőségei megengedik, miért ne tegyen így?

Úgy tűnik nekem, hogy irígyeled a helyzetét, miszerint neki kevesebb ráfordítással lesz meg a diploma. Egyébként ez igaz is, de vegyed észre, hogy neked addigra lesz több év munkatapasztalatod, így a munkapiacon te fogsz jobb lehetőségeket kapni.

2022. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Hellmano ***** válasza:
34%

Nincs is jobb a nappali tanulásnál. Én majdnem 30 éves koromig jártam mindenféle nappali képzésre, mert egyszerűen imádtam suliba járni az ottani életet a pörgést meg a semmivel nem foglalkozást stb. Tanulnom nem kellett sokat, mert jó az agyam és minden megmarad benne, amit egyszer hallok vagy olvasok, szóval ahová beiratkoztam azt mind el is végeztem, tehát nekem tényleg tanulnom szinte semmit nem kellett és csak lazultam. A barátod is élvezi szerintem ezt a létet és ezért választotta a nappali tagozatot. Én nehezen szakadta ki ebből a közegből, ha tehetném nyugdíjas koromig csak nappali suliba járnék :D De végül elengedtem a dolgot és a mostani melóm is csak egy szórakozás nekem, szóval így eltudtam engedni a régi életem , ezért cserébe. Nyílván kell egy háttér, ahhoz hogy valaki nappalin tudjon tanulni és ne legyen anyagi gondja és ne kelljen mellette dolgozni, de aki megteheti szerintem csinálja, amíg akarja vagy a szülei támogatják benne. Nálunk is volt az egyetemen olyan, aki csak odajárt és 10 év alatt végzett na az ilyeneket is megértem, de én nem ez a kategória voltam legalább :D


Ha neked nem tetszik, hogy ő nappalin van te meg minden mást csinálsz mellette, akkor keress egy olyan párt, akivel ezt összetudod egyeztetni vagy már nem tanul és csak dolgozik stb. vagy hasonszőrüt mint te, aki ugyanazt nyomja, hogy levelező+meló egyszerre.

2022. máj. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%

Megertelek,en nem is egyeztem bele,hogy a parom ilyet csinaljon.Ugyanez volt a terve,otthagyja a munkajat es elmegy doktorit csinalni kap erte osztondijat max 200k en dolgozzak tovabbra is,es elleszunk a kettonk fizetesebol…

Nyilvan arra vagyok,hogy x evre kimaradjon a munkbol,semmi penzt ne tudjon felretenni itthon uljon a nyakamon es semmit ne csinaljon.

Mondtam,hogy ez kizart 30 felett azert ez nagyon vad…

2022. máj. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Jééézusom..és a mi korosztályunk tele van ilyenekkel, mint a #4.

Csoda, hogy a nők ki vannak borulva, hogy felnőtt férfi és nem az a legnagyobb motivációja, hogy egy önàlló, független életet éljen és jusson 1-ről a 2-re, hanem 30 éves korában is a semmivel sem foglalkozás?😱

Ez siralmas, meg, hogy egyáltalàn úgy érzed, ez nem gáz és leírtad ide😫

2022. máj. 30. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Hellmano ***** válasza:
26%
#6-os , már 43 vagyok :D Egy nagy gyerek és hidd el , ha kell nagyon komoly tudok lenni és kíméletlen, főleg a melóban és az életben is. Mellesleg, ha megtehettem az neked, miért fáj, hogy én ezt szerettem csinálni? Mint írtam nem a bukdácsoló ember típus voltam, hanem az aki amit elkezdett azt be is fejezte és ez mai napig áll rám, amibe belekezdek azt véghez is viszem. Mellesleg 5 éve komoly kapcsolatban élek...
2022. máj. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem fáj, csak elkeserítőnek tartom így összességében, mert sok ilyenről hallok.

Én 33 vagyok, és ezt a velem egyidőseken vettem észre, és a kicsit idősebbeken.

2022. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként ez tenyleg egy tarsadalmi jelenség a mostani 30-as(plusz mínusz evek) korosztalyban. Nem egy ismerosom van ferfi,parok,friss hazasok ahol a ferfi vagy 30 evesen is tanulni akar,gyakornoki meloval vagy kikerulve olyan munkat valaszt ahol felállásban van ,részmunkaidős ,semmittevős dolgok. Leginkabb a no kapar ilyen kapcsolatokban, stabil ,komolyabb,jibban fizeto munkak,akr munka mellett levelezos kepzesek es probalja a pasija eletet egyengetni. Sot a ferfiak akarnak elmenni a babaval szabira!!

Persze vannak kivetelek is ,de ez nagyon alatlanos mostansag.

2022. máj. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
35%

#5 azért ez se semmi, hogy konkrétan meggátolod a párod karrierfejlődését, álmát... Biztos vagyok benne, hogy még lehetett volna oldani, alapból dolgozhat is mellette, ha nem,, nappalin" végzi, nem? Másrészt gondolom ez hosszabb távon anyagilag megtérülő lehetőség lenne, és a doktori képzés nem 10 évig tart.

Másrészt kérdező téged sem értelek. Értem én, hogy rossz, amikor az egyiknek tök sok dolga van, a másik meg szabadabb, nekem is volt néhány év ameddig dolgoztam egyetem mellett, párom meg már csak dolgozott, és olyan is, amikor csak a párom dolgozott, nekem meg online óráim voltak, és nem tagadom, volt hogy egész nap pihengettem. De mindketten tudtuk, hogy ez átmeneti. De most nektek a megélhetésetek múlik rajta? Én azzal sem értek egyet feltétlenül, hogy aki amúgy nincs rászorulva az mindenképpen szakadjon meg még egyetem mellett (én sem voltam rászorulva, mégis volt, hogy ezer dolgot csináltam suli mellett, ki is égtem gyorsan). Bőven lesz elég időd a munka világában, hosszú évekig fogsz dolgozni

2022. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!