Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Érzelmileg bántalmazó kapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érzelmileg bántalmazó kapcsolat vagy csak túlérzékenység?

Figyelt kérdés

Viszonylag friss a kapcsolatunk, de a napokban megszaporodtak a nézeteltérések, viták és felmerült bennem, hogy esetleg manipulálni próbál a párom?


Az eleje elég álomszerűen indult, napról napra udvarolt, de nem nyomult, figyelmes volt, fizikai kontakt minimális, nagyon sokat beszéltünk. Mesélt a múltjáról, előző kapcsolatáról is, miért, hogyan ért véget, úgy tűnt őszinte akar lenni, komoly kapcsolatot szeretne.

Én örültem, hogy végre egy férfi, aki nem csak a szexre hajt, fontosak számára az érzelmek, a közösen eltöltött idő, bármit el lehet mondani, meghallgat, megoldásra törekszik.

A kapcsolat viszonylag hamar intenzívvé vált, sok időt töltünk együtt, ami eleinte számomra szokatlan volt (régóta nem volt tartós kapcsolatom), de hamar kezdtem megszokni, jól esett hogy figyel rám, értem jön, apróságokkal lep meg, megcsinál a házban dolgokat. Emellé megnyugtató volt a gondolat, hogy hűséges típus, előző kapcsolataiból se ő lépett ki, emellé többször megemlíti, hogy később feleségül venne, annyira passzolunk szerinte.

Ami miatt felmerült bennem a kérdés, hogy az utóbbi napokban a vitáink rendre amiatt robbannak ki, mert van saját véleményem, amit addig forgat, hogy még nekem kell rosszul éreznem magam, hogy csak saját magamra gondolok, nem fogadok el más véleményt, nem hozok kompromisszumot a kapcsolatunkért. Emellé ha eddig viccesen is, de megjegyezte pár ruhámra,hogy innentől utcára nem, csak neki vehetem fel, mert túl jól néznék ki benne.

Nekem előtte elég önálló életem volt, mivel jó ideje szingli voltam, kialakítottam olyan hobbikat, elfoglaltsagokat, amiket nem szívesen adnék fel, nem okoz gondot egyedül, vagy nélküle de barátokkal elmenni ide-oda. Volt egy utazásom, amjt még megismerkedesunkkor foglaltunk le, elotte nem volt rá kulonosebb megjegyzése, de mikkr hazaertem olyan furan idegesen örült nekem. Azt gondoltam, ez jó jel, hianyoztam neki, örül hogy láthat, de most más szemmel nézve lehet ez is annak jele, hogy amig elvoltam, nem lehetett az iranyitasom alatt? Vegig volt egy olyan érzésem, hogyha jól érzem magam az út alatt és nem hianyzik majd eléggé, akkor majd én leszek a rossz, ami nem szereti eléggé.

Egy másik alkalommal, feltételesen terveztünk hétvégére egy programot, de nem volt fixalva. Közben beszéltem szuleimmel es kiderult, lehet azon a hétvégén nekik kellene inkább segitenem. Mikor ezt felvetettem, olyan furán sértődötten reagalt, hogy ezek szerint felülírom a közös programunk, miert nem szóltam előbb, hogy ez lenne. Nem tudtam rá mit mondani, nekem nem volt annyira egyértelmű, hogy szuleimnek mondjak nemet egy alig pár hete tartó kapcsolattal szemben, mikozben előtte évekig szamithattak rám ilyen esetben.

Viszont szeretné őket megismerni, amit én még picit kirainak tartok, várok vele, szüleim se erőltetik, igaz nem avattam nagyon be a részletekbe őket se, de tudják hogy van valaki akivel ismerkedem, sok időt töltök. Erre már többször megjegyezte, hogy, neki fura és rosszul esik, hogy ennyiere nem érdeklődnek felőle a szüleim.


Hol van az a határ, amikor tényleg csak kedves, figyelmes egy férfi es hol, amikor már manipulálni próbál? Ha ez így felmerult bennem, már veszett ügy, vagy csak rémeket látok, próbáljak vele beszélni? Az a baj, szóban sokkal megnyerőbb, eddig csak irásban vesztünk össze. Szóban könnyebben hat az érzelmeimre, többször mondta, hogy szeret és nem szeretné elvesziteni ami köztünk van, oldjuk meg.


Mindketten a 30-as eveink elején jarunk



2022. máj. 31. 16:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Én úgy gondolom, hogy inkább a kommunikáció hiánya áll fenn. Még nem beszéltétek meg, hogy kinek hol vannak a határok a másikkal szemben. Pl. ha egy nagyon durván rendszerető és rendezgető emberrel felmerül valami program ötlete, akkor annak lemondása iszonyat sértő tud lenni neki. Ezt te viszont nem mérted fel, pláne hogy gyakorlatilag a fixálásig se jutottatok. Márpedig egy rendszerező ember esetében az program felemlegetése sokszor egyenlő a fixálással.

Mindezen túl érzékelhető egyfajta féltékenység és bizalomhiány is. Jó lenne ezekről kettőtök közt beszélgetni. Az éremnek mindig két oldala van. Te nyilván most leírtál egy kapcsolatfüggő féltékeny mániákus, vitatkozó embert. Ő vajon hogy látja ezeket a szituációkat?

2022. máj. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%

Ez egy börtön lesz számodra.

Kb. pórázon fognak tartani.


De ha te elvakulsz és szerelmes leszel bele, akkor bárki mondhat majd bármit te még gyereket is fogsz szülni neki.


u.i.: ha kétségeid vannak, jobb minél hamarabb kiszállni egy kapcsolatból, nem pedig egyre jobban és jobban belebonyolódni.

2022. máj. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Az a baj hogy így látatlanban nagyon nehéz...

Én alapvetően hiszek a megérzésekben, de eddig amiket leírtál nem tűntek annyira parának. A saját véleményes de, de nem tudjuk, nem látjuk hogyan reagált. Így nehéz.


Én annyit mondanék hogy a nagy ígéretekkel óvatosan... és figyelj oda a részletekre is. Nem jó a gyanakvás sem, de a paranoia sem. Nem tudjuk.

2022. máj. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Kommunikáció hiánya sokat ront a helyzeten. "Nem tudtam rá mit mondani"

Itt kellett volna elmagyarázni neki, miért fontosabbak a szüleid egy adott helyzetben. És a többi helyzetben ugyanígy.

Ha nem beszélgettek, csak egymásra sértődgettek, akkor ezek a paranoiák tovább fognak erősödni és mindketten a rosszat fogjátok meglátni a másik viselkedésében, holott ezek mind megbszélhetők lennének.

2022. máj. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem manipulalni akar.

Hanem egy rettego kisebbségi komplexusos ember aki meg akar mindent neked majd szép.lassan szabni és elhetetlenné tenni az egészet.


Mentális zavaros sajnos. Gyerekkel pokol lenne.

2022. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

"nem szeretné elvesziteni ami köztünk van, oldjuk meg"

Úgy gondolja, hogy te oldd meg? Vagy ő is hajlandó valamit tenni?

2022. máj. 31. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Igazából én lennék a legboldogabb, ha kiderülne, hogy csak a kommunikációnkban vannak elcsúszások, azon még mindig lehet javítani, fejleszteni és figyelni rá.

Tudom, hogy látatlanban nehéz ezt megítélni, főleg hogy csak az én oldalam látni, ami így torzíthat. De sajnos nekem is vannak olyan érzéseim, hogy önbizalomhiányos, pl. azt gondolnám, hogy egy férfi alapesetben örül annak, ha csinős nője van, szeretne úgy vele menni az utcán, hogy szépen van felöltözve, ehelyett most már max otthon, neki vegyek fel ilyen ruhákat, miközben korábban se öltöztem kirívóan és sose másnak, hanem magamnak választottam ruhát, amiben jól érzem magam. Egyelőre ezt viccből mondta, de nem hinném, hoy véletlen jutott eszébe. Közösségi helyen, boltban, pultosoknál általában zavarban van, nem mindig kezeli magabiztosan az ilyen jellegű kommunikációkat. Illetve gyanús számomra, hogyha saját programot szervezek (legtöbb olyan ami korábban is megvolt, heti rendszerességű hobbik pl), akkor is úgy érzem, hogy most vétek a kapcsolatunk ellen, mert nem vele akarom tölteni az időm, nem közös tevékenységben gondolkodom, ne adj isten barátokkal mennék el valahova.

#6-os: elsőre úgy gondoltam, hogy részéről ez egy közös akarat, hogy ketten oldjuk meg, állította, hogy érvekkel meg lehet győzni arról, ha valamit rosszul gondol. De eddig nem tapasztaltam ilyet, az érveimből lettek azok, hogy mindent úgy alakítok ahogy nekem jó, minden mást meg leszólok.


De megpróbálok beszélni vele ezekről, csak tényleg van bennem para, hogy amíg én a megoldásra törekszem és keresem én miben hibázok és próbálok változtatni, addig teli az idő és egyre inkább manipulálni fog. Ezért szeretném jól látni, hogy mi a biztos jele ennek és mi az ami "normális" kompromisszum egy kapcsolatban.

2022. máj. 31. 18:48
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Tedd próbára, és ez nem játszma. Kicsit öltözz lazábban, ki fog derülni, hogy "csak" viccelt vagy komolyan gondolta.

Ha szinte minden vita alkalmával meg kell győzd arról, hogy neked is lehetnek hasznos gondolataid és ezt ő úgy szűri le, hogy te ráerölteted az akaratodat, közben csak érvelni próbálsz, akkor igenis jól érzed azt, hogy manipulálni szeretne.

2022. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Manipulál... Ráadásul személyiség zavaros, mást kommunikál ki, mint amit tesz... Esetleg függőségi betegségben szenved, netán drogozik, vahy anyakomplexusos?

Menekülj, ez nem rólad fog szólni...

Próbára tételnél én azt választanám h nélküle mennék el ide oda, párszor,haverok, családdal. Na akkor derül ki igazán...

2022. jún. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz átadni így a szituációt.


Egy támpontot tudok neked adni, amikor nárcival voltam, ez volt ami feltűnt: a gyomrodba tesz egy ilyen kellemetlen, rossz érzést.. Ok nélkül,. Tehát maikor nem csinálsz semmi rosszat, de ő úgy reagál, hogy beléd ver ilyen rossz érzést, ideget.. Ha manipulatív, ez egy ilyen pont, amire figyelni érdemes. Ugyanis ha vki tényleg rendes, nem érzed ezt a nyomasztó érzést alkalomadtán ilyen szitukban.. Hogy msot te cisnáltál vmit, meg nem úgy gondoltad stb.


Az eleji nagy love bombing, túl kedvesség, túl nagy figyelem si jellemző.. Idővel kijön a valódi arcuk, sokkal másabbnak mutatják magukat és visszafogottabbnak. Ilyenkor próbálnak neked megfelelni. Majd fokozatosan átvenni a kontrollt..


Az ilyen embereknek a kontroll a minden.


Idővel kiderül ne aggódj, hogy csak szimplán régen voltál kapcsolatban és szokatlan a kompromisszum, vagy valóban rossz emberrel kezdesz..

2022. jún. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!