Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan lehet a korábbi sérelme...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet a korábbi sérelmekből származó túlérzékenységet javítani? Segítenék a páromnak, de tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Olyanok válasza érdekelne, akiknek a párja gyerekkori és/vagy párkapcsolati bántalmazás áldozata volt korábban. Hogyan lehet segíteni a párunknak, hogy ezeken a töréseken túljusson? (Szeretet és figyelemhiányra gondolok főleg, tudom, hogy a múltja miatt ilyen.) Leírok pár példát, hogy lássátok:


1. ha dolgom van pár óráig, alig bírja ki, hogy nem beszélünk, írogatja, hogy alig várja, hogy hazaérjek

2. folyamatosan csak velem akar lenni (ha társaságban vagyunk, akkor is csak azt várja, hogy kettesben legyünk, ha sokat mászkálunk vagy intézünk valamit azzal is baja van, mert nem vagyunk rendesen kettesben) ha nem vagyunk együtt, olyan szinten maga alatt van, hogy szinte enni vagy aludni sem tud

3. gyakran aggódik, hogy biztos biztos unom őt vagy szomorú vagyok, ha pl. fáradt a hangom

4. naponta másfél-két órákat akar telefonálgatni, amikor 90%-ban arról beszél mennyire hiányzom neki és nem bírja nélkülem

5. megszállottja annak, hogy egy nap hányszor mondom neki, hogy szeretem, imádom, várom, hogy újra lássam, jól érzem magam vele, hiányzik és hasonlók

6. számolja vissza az órákat és a napokat, amikor újra láthat, azt az időt, amit külön töltünk munka vagy barátok miatt (ráadásul ő nem nagyon jár el sehova, inkább csak én) ő csak túl akarja élni, nem gondol arra úgy, mint egy konkrét tevékenységre, az neki ilyen holtidő két találkozás között. ha nekem van valami programom, arról is úgy beszél, mint valami kötelező letudnivaló dologról, hogy utána rohanhassak vissza hozzá

8. néha már érzelmileg zsarol (pl. ha szerinte nem elég kedves hangnemben beszélek vele, akkor azt mondja, hogy szerinte külön kéne lennünk egy kicsit vagy hogy már nem olyan a kapcsolatunk mint volt. itt olyan dolgokra gondoljatok, hogy nem áradozok neki 50 mondatban arról, mennyire egymásnak lettünk teremtve, szerinte ha csak 1-2 mondatot mondok akkor nem fejtem ki eléggé)


Ez csak pár példa, de kezdek nagyon kikészülni az egész miatt. Amikor így viselkedik, utána van, hogy bocsánatot kér, de gyakran azt várja el, hogy én kérjek bocsánatot, mert "érzéketlen, hanyag, hideg, felületes, távolságtartó" vagyok... Csak a pszichológus lehetne neki megoldás? Hosszútávon működhet, van, akinél bevált a terápia? Úgy érzem kezdek rámenni erre az egészre és tehetetlen vagyok, nem szólhat az egész életem erről, hiába szeretem :(



2020. szept. 13. 10:15
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Gyerekkori kötődési problémák, ezt csak szakorvos tudná, ha egyáltalán tudná orvosolni. Én nem tudnék ilyen emberrel együtt élni, megfojtana a ragaszkodásával, kontroll mániájával.
2020. szept. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Te ezt nem tudod kezelni,mert azon túlmutat.Enyhébb dolgokat az ember tud orvosolni,de ez nem az.Nem fogod tudni megoldani,és te magad is frusztrálódsz.

Pszichológus,terepeuta felkeresése szükséges!

2020. szept. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ja és ha szereted,akkor mindenféleképp megprobálod,nem pedig rúgsz rajta egy jó nagyot!

Gondolj bele,neki ez nagyon nagy trauma!Ezért irtam,hogy már rég fel kellett volna keresnetek egy szakembert!

Ne hagyd,hogy tönkremenjen a kapcsolatotok,nem tehet róla!

És ha már elfogadtad,és együtt élsz vele,akkor segítségre van szüksége,nem pedig arra,hogy kidobd!!

2#voltam

2020. szept. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szeretem és mindenképp támogatni akarom, csak néha már nagyon sok az egész. Azért is írtam ki a kérdést, hátha találok valakit hasonló cipőben, egyáltalán hogy kéne elindulni, mennyi idő alatt várható fejlődés, heti 1 alkalom pszichológusnál mondjuk elég-e stb. Meg esetleg valami kommunikációs stratégiát kidolgozni, hogy ne vegyen mindent támadásnak meg annak, hogy kevésbé fontos nekem.
2020. szept. 13. 12:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek örülök,hogy így állsz hozzá.Legfőképpen az jusson mindig eszedbe,hogy nem akar bántani,nem direkt csinálja,és nem ellened van!Lelkileg meg van törve,és ez a tünet.Tudom,nehéz neked,de talán elviselhetőbb,ha félreteszed a sértettségedet,és türelmes vagy,amennyire lehet.Nem tudom,mennyi idő.De biztos vagyok benne,hogy nem lehet ezt úgy meghatározni,hogy pld xy nak fél év volt,akkor neki is annyi.

Pszichológus szerintem először fel fogja mérni,hogy mi,és mennyire komoly ez a probléma,és talán tud nektek válaszolni.

És azt is el fogja neked mondani,hogy tudod kezelni ezeket az ugymond "támadásokat".Nem lesz könnyű,de te vagy az,aki segíthet rajta.Ugyanis a pszichológusnál eltöltött idő elhanyagolható a veled eltöltött idővel szemben.Valahogy meg kell vele értetni,hogy

nem kell félni ettől!Nem azért kell elmenni,mert gyogyós!Hanem van egy probléma,amit hatékonyan,kezelni kell,és ezt nem tudjátok önnálóan megoldani,erre vannak a szakemberek,mint bármi másra is!Fogorvoshoz is elmegy az ember,nem magának tömi,vagy húzza a fogát..stb.

Sok sikert és kitartást!


2,3#voltam.

2020. szept. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de látnod kell hogy ez a probléma már nagyobb, mint amit jószándékkal meg lehet oldani. Nem tudom hogy milyen sérelmei vannak, de ilyen szintű kötődés problémái a borderlineosoknak vannak és nárcisztikusoknak vannak (a nárcisztikus személyiségzavar nem azt jelenti, hogy az illető beképzelt).

Én is borderline vagyok, de gyengébb "fázisú". Tapasztalatból mondom te SEMMIT nem tehetsz, hogy a párod jobban érezze magát. Nem a te hibád ha úgy érzi nem elhanyagolod, vagy nem szereted, vagy ha nem érzi magát elég jónak. Mondhatsz neki bármit, lehozhatod a csillagokat is, amíg ő magától nem érzi, semmi sem fog segíteni. Mindenképpen pszichológushoz kell mennie!

Erről a témáról sok infót találsz a neten, például ha magyarul könnyebb, itt ez a YouTuber a ki sokat beszél erről, hátha segít neked is elmagyarázni.

[link]


Ez a helyzet egyikőtöknek sem jó, te is bele fogsz ebbe fásulni, tiszta ideg leszel folyton, tojáshéjon sétálsz minden nap, nem lehet így élni! Nem vagy köteles tönkretenni az életed, csak mert a párodnak problémái vannak. Értem én hogy rossz neki, de én sem ülök otthon és sírok a páromnak hogy ne menjen el, hanem dolgozok magamon, és terápiára járok hogy "meggyógyuljak". Köteles megoldani a problémáit, felelősséget vállalni értük, hogy te is boldog életet élhess! Ha most hagyod magad, még több érzelmi zsarolás, érzelmi hullámok és akár erőszak is következhet!

2020. szept. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez komolyabb kötődési probléma, amit szakemberrel együtt tud javítani. Nagyon az élete középpontja vagy, ami nem jó, tőled függ, emiatt is ilyen kapaszkodós. Gondolom gyerekként a szüleitől nem kapott elég szeretetet.
2020. szept. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én hasonló voltam, bár azért ilyen extrém nem. Nekem sok önfejlesztő videó, önosmerettel foglalkozó Youtube csatornák meg heti 1 óra pszichológus segített sokat javítani.
2020. szept. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Úgy érzem, hogy még szereted őt, de hosszú távon sajnos szinte biztos, hogy a kapcsolat, az érzéseid rovására fog menni. A szorongásával épp azt éri el, amitől fél. Igen, kötődési zavara van, érdemes utánaolvasnotok, akár együtt, jó videók is vannak erről fent. Ez a szorongó–aggodalmaskodó típusó, szegény, együttérzek vele. Én is ilyen vagyok, ugyan nem mutatom ki, így, ahogy ő, de belül ugyanez megy, sajnos, ez szenvedés. Szóval neki jobb, ha valahogy megérti, hogy miért történik vele, miért érez úgy, hogy mit okoz ezzel a kapcsolatának.
2020. szept. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!