Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akik szakítottak, majd újra...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik szakítottak, majd újra össze jöttek, hogyan léptek túl ezen a sérelmen?

Figyelt kérdés

Anyukámmal pont ez történt, hogy apukámmal szakítottak talán az első 3-4 évükben, majd újra össze jöttek és azóta együtt vannak. Sajnos ők nem tudnak ebben választ adni, mert egyikük kerüli a témát, másikuk pedig nem emlékszik.

Velem és a párommal is (együtt élünk másfél éve) ez történt, közel három év utan szakított velem egy veszekedés közben, majd rá 3-4 órára ismét össze jöttünk, mert elgondolkodott azokon a dolgokon, amiket mondtam neki. Sajnos küzdök több féle mantalis problémával, emiatt pedig nehezen birkózom meg a sérelmekkel. Azóta azon rettegek, hogy egy veszekedés és újra elhagy. Nyilván volt több vita azóta, de minden alkalommal nyitott volt a megoldásra. Azóta többször feljön bennem az a nap, ilyenkor leginkább elhúzódom, hogy ne vonjam bele őt is. A mai pont egy ilyen nap és nem tudom rendbe tenni magam. Akivel esetleg hasonló történt, hogyan tettétek túl magatokat egy ilyen bizalmi, önbizalmi törésen? Nagyon szeretjük egymást és szeretnék túl lenni ezen. Nem azért tervezzük együtt a jövőnket, hogy folyamatosan a múltban éljek.

Köszönöm,

24/n


2022. jún. 8. 10:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
3-4 órát lehet szakításnak nevezni? Megharagúdott rád és nem tudta máshogy kezelni ott és akkor a helyzetet. Nem gondolta komolyan.
2022. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ezen jót mosolyogtam, mert így még nem néztem! Valószínűleg azért nem tudtam ilyen lazán felfogni, mert hiába voltak hosszú kapcsolataim, ő az első ember, akivel közös házra gyűjtünk, családról és jövőről beszélünk egymással. Ő eddig a legfontosabb. Valószínűleg igazad lehet. Ő kijelentette, hogy legyünk külön, ha nem vagyunk képesek megegyezni, én pedig hosszas sírás után bele fáradtam a győzködésbe, leléptem pár órára, s mire haza értem hozzá, már megölelt. Ettől függetlenül mégis ott van a szálka, hogy "képes rá". De valószínűleg igazad van. Köszönöm
2022. jún. 8. 11:09
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elhagyni, ha tanult az esetből. Szerintem ezen ne akadj fent, ennyi időt nem lehet szakításnak nevezni.
2022. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a napomat segítetted meg ezzel, mert egyedül most tényleg nem ment volna!
2022. jún. 8. 11:26
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szakítás.

Hirtelen haragból mondta, lenyugodtatok és szóba se került, hogy külön menjetek.

Nem kell ilyen véresen komolyan venned.

Gondolj arra, hogy ne mérgezd ezzel a semmiséggel a kapcsolatotokat.

2022. jún. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem volt szakítás, csak egy csúnya összeveszés. A sérelmek kezelésével és a mentális problémáiddal viszont próbálj meg szakemberhez fordulni amint lesz rá lehetőséged. Ezekkel neked kell megbirkóznod és muszáj lesz felszerelkezned egy mentális eszköztárral, különben lassú mérget fog csepegtetni az életed összes területére, beleértve a párkapcsolatodat is.
2022. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


6-os, teljesen igazad van a lassú méreggel kapcsolatban. Rajta vagyok, most már tényleg. A hagyományos orvoslás nem vált be nálam, viszont két hete ismertem meg egy terapeutát, aki picit inkább a lélek részre koncentrál, mint az agyban lévő hibákra. Igyekszem.


Köszönöm még egyszer!

2022. jún. 8. 13:47
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiú veled akar maradni, hiszen tervezi a közös jövőtöket is.

Ne fantáziálj, mert tényleg megunja és még nagy sebet is ejt a szakítás rajtad, mint ami most nyugtalanít.

Töröld ki magadból ezt a negatív hozzáállást és minden jó lesz.

Ha egyedül nem megy, fordulj pszichológushoz, de ne várd, hogy 1-2 látogatás mindent rendbe hoz. Fő, hogy őszintén tárd ki előtte a lelked, semmit ne hallgass el.

2022. jún. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
34%

Bocsánat, de szerintetek hirtelen haragból szakítani teljesen okes, FELNŐTT DOLOG? Nem!!!

Baromira nem így kell le reagálni egy ilyen helyzetet. Az ember pont azért lesz felnőtt, mert megtanulja kezelni az indulatait és nem mond olyat,amit nem gondol komolyan.

Nekem volt egyszer hasonló, igaz, akkor kamasz voltam nulla tapasztalattal.

Osszejottunk megint aztán szét is mentunk, mert a srác nem gondolta komolyan és inkább visszatáncolt a szakításhoz.

Nagyon fiatalon jottetek össze, évek óta együtt vagytok, lehet, hogy meg másokkal is ki akarja próbálni, milyen az élet. De közben meg itt vagy neki te fixen x éve, nyilván nehéz ettől elszakadnia.

Nem mondom, hogy biztosan ez a helyzet, de ez is állhat a háttérben, mindenképp legyél óvatos.


24N

2022. jún. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9: Nem akarja másokkal kipróbálni. Feldobtam a témát neki. Azt mondta, ha én nem lennék, nem keresne kapcsolatot/nőt, mert neki ez nem igénye. Állítása szerint inkább vissza menne a hobbijaihoz, mint hogy nőzzön. És hála istennek, tényleg látom rajta az érdektelenséget a nők felé.


8: köszönöm!

2022. jún. 11. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!