Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudtátok kezelni, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudtátok kezelni, ha a párotok teljesen kiégett a munka miatt?

Figyelt kérdés

Sajnos a párom az útóbbi fél évben totális karrierválságon ment át, azóta teljesen ki van égve. Próbálom biztatni arra, hogy keressen más lehetőséget, vagy legalább járjon interjúra, hogy felmérje a piaci helyzetet, mégis annyira lehozta az életről ez a kiégés, hogy úgy érzem a motivációja még az interjúkig sem képes őt hajtani. Közben érzem magamon hogy engem is egyre jobban lehúz ez a hangulat otthon.


Hasonló problémát ti hogyan tudtatok megoldani?



2022. jún. 14. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Akármilyen nehéz időszakon ment keresztül, a végtelenségig nem nyalogathatja a sebeit. Elmondanám neki, hogy mindenben mellette állok, támogatom, de törekedjen arra, hogy minél hamarabb összekapja magát, mert ha ez így megy tovább, a kapcsolatotok is rámegy. Meg kell értenie, hogy ami történt, azon már nem lehet változtatni, de a hozzáállásán és a jövőtökön annál inkább.
2022. jún. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a tavalyi év folyamán kerültem ilyen helyzetben. Novemberben leálltam, a telet pedig végig pihenéssel töltöttem, az elsõ hónapban kb semmire nem voltam jó. Tavasszal kezdtem újra dolgozni, lazább tempóban, nem bírnám mégegyszer megcsinálni ugyanazt mint a tavaly.

Ha van rá lehetõség, jó lenne ha tudna pihenni, nem pedig egybõl beleugrani valami másba. Egy ilyen helyzetben a váltás is elég megterhelõ.

2022. jún. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Burn-out szindróma! Keress rá.

Én december óta itthon.

2022. jún. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
93%

Valahogy úgy, ahogy #1-es írja. Amellett, hogy folyamatosan igyekszel támogatni, mondod neki, hogy ez így hosszú távon nem fenntartható, a saját élete és a kapcsolata, családja is rámehet. Bár az alaphelyzet nem lesz varázsütésre más, de ez által remélhetőleg több motivációt fog érezni a változtatásra, és az a te lelki egészségedre is jó hatással lesz (ugyanis kiégett/depis ember párjaként a reménytelen tehetetlenség a legrosszabb érzés ebben a helyzetben).

De az egész téma sajnos olyan, hogy mérsékelt a ráhatásod, egyszerűen nem tudod helyette akarni, és megoldani.

2022. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

Minel jobban állsz melle annál nagyobbra növeszted a problémáját es a depressziot.


Minel kevésbé allsz mellé annal gyorsabban akar majd munkát keresni.

2022. jún. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
90%
#5 Nem feltétlen. Lehet, hogy pont fordítva sül el és még mélyebbre süllyed a depresszióban.
2022. jún. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Kerdezo pont ezt illusztrálja. Az hogy nem feltetlen azaz más kapcsolatokban erot ad a tamogatás az más esetekben van nem a kerdezo eseteben


A fenti oelda szerint komolyan ki kene dobni a folyosora kulcsot elvenni másnap már lenne munkaja az biztos.

2022. jún. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Fél éve nyalogatja a pátja sebeit. Hagyjuk már hogy ez a modszer náluk bevalik. Nem. Kulonben nem lenne kérdes sem már reg dolgozna.
2022. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk sajnos szakítás lett a vége. Ellaposodott a kapcsolatunk, és hiába kérleltem, hogy hozzuk helyre, nem akarta. Meg jött azzal, hogy neki jó egyedül, mert 6 évig elvolt. Panszkodik a munkahelyre, hogy milyen rossz a helyzet (egészségügy) , de váltani meg nem mer, mert ott régi "bútordarab" , de egy új helyen meg ő lenne az újonc. Szétmentünk, de én továbbra is kerestem, de hétről hétre egyre bunkóbb lett. Tegnap töröltem a telefonszámát.
2022. jún. 14. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Egy percig se bánd, egy ilyen ember mellett képtelenség fejlődni, mert magával ránt és nem csak a kapcsolatotok, egy idő után te is pont olyan érdektelen lettél volna. Jó döntést hoztál!
2022. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!