Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Voltatok már ilyen helyzetben,...

Voltatok már ilyen helyzetben, hogy nem tudtatok dönteni? Többi lent..

Figyelt kérdés
Volt már valaki olyan helyzetben hogy kapott egy biztos állásajánlatot, és nehezen tudott dönteni, mert bár megpróbálná, de fél a bizonytalantól a változástól, legkörtől ezért inkább maradt a régi helyen? Egy bizonyos kor után nehéz újrakezdeni, betanulni teljesen másba.. Mellékesen az interjún nem volt ott a vezető. Érdemes egy mh-hez érzelmileg kötődni(normális vezetők) vagy tovább kell lépni ha kapunk egy jobb lehetőséget? A munka teljesen más (kevesebb stresszel járna ugyanakkor monotonabb)

#döntés #Más munka
2022. márc. 27. 20:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fizukülönbség legalább 20%, akkor érdemes váltani.
2022. márc. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy nem a fizu miatt váltanék, de köszönöm.
2022. márc. 27. 20:35
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindig nehéz a váltás! Nekem 18 év után volt muszáj, de azóta már a második helyen vagyok, de még mindig nem érzem magamat annyira "otthon" mint a volt cégemnél ahol igazából az induló csapatban voltam, csak sajna bezárt a cég. Új cégnél meg minden más, másfajta papírok, meg kell tanulni a kollégák nevét stb, de ha fiatal vagy, több a pénz, és nyugisabb akkor ne maradj meg a régi helyen.
2022. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is féltem és először nem fogadtam el az állást, majd 2 évvel később megint kerestek és akkor vállaltam. Én a változástól féltem, meg a kevesebb pénztől, mert több, mint 100 ezerrel kevesebbet keresek itt. Sajnos ha ott maradtam volna, ki tudja, mi lenne, mert már kezdett nagyon nagy mértékben rámenni az egészségem. Nem bántam meg, sokkal jobb az egészségem és ez megér bármennyi pénzt.
2022. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Hű, nem egyszerű kérdés.. Igen voltam ilyen helyzetben, égettem is már meg magam..


Szerintem attól függ, miért gondolkodsz a váltáson, valóban akarsz-e váltani? Ha maga a hely nem rossz, elvagy, csak már unod, akkor valóban nem biztos, hogy jó ötlet a váltás, mert a másik lehet stresszes, sokkal feszítettebb több munkával, akármi. Ez mindig kicsit kockázat.


Ha viszont már rossz a helyzet, akkor nincs miről gondolkodni.


Én váltottam sajnos rosszul, nekem ez egy tortúra volt.. De azt mondom, hogy hozzám tett és tanultam is belőle, tapasztalatot szereztem máshonnan.

Például már sokkal magabiztosabb tudok lenni, több hely működésébe is beleláttam, és igyekszem ma már nem stresszelni dolgokon, mint akkor..


Csak magadra hallgass. Te mit szeretnél?

2022. márc. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Egyébként pont fordított helyzetben vagyok éppen, mint 4: 100 ezerrel több pénz.


Azt nem tudom sajnos, hogy ennyivel is stresszesebb-e.. mert ez nem derült ki, a főnököm szimpi volt, sajnos annyi tapasztalatom már van, hogy előre sose tudhatod biztosr.a.. csak ez a biztos.


És nem mindig jár xarab munkahellyel a több pénz.

Szóval épp ilyen helyzetben vagyok.. Nem titkolom, hogy első sorban a pénz miatt fogom elfogadni mégis és bevállalni..


Aztán kérdezd meg mondjuk 2 hónap múlva, hogy jól döntöttem-e, vagy épp megégetni készülök magam... :-)

2022. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ha lehetne nem zöld kezet adnék, hanem szívet, reménykedem hogy segít valamelyest mas, kívülálló emberek véleménye.
2022. márc. 27. 20:51
 8/15 A kérdező kommentje:
Egy biztos egy idő után rájon az ember hogy hol szeretnék hogy dolgozzon és hol nem (interjú), itt sajnos elmaradt a főnökkel való találkozás.
2022. márc. 27. 20:55
 9/15 A kérdező kommentje:
3-as,4-es: nem vagyok fiatal, pont abban a korban vagyok amikor azt mondják :most v soha illetve később nehéz lesz, főleg gyerekkel.. Stresszesebbnek nem hiszem, hogy stresszesebb mint a mostani mivel tipik nyugis, irodai munka, es nem kell emberekkel nap mint nap "bajlódni".
2022. márc. 27. 20:59
 10/15 A kérdező kommentje:
Ami még fontos : itt nincs 2.lehetőség.Vagy most élek ezzel v várhatom a jószerencset hogy hátha lesz még egy ilyen vagy hasonló.
2022. márc. 27. 21:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!