Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ennek vége? Szakítanátok a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ennek vége? Szakítanátok a helyemben? (Hosszú)

Figyelt kérdés

Sziasztok! A párommal több, mint 7 éve együtt vagyunk, én 28 vagyok, ő 30, tehát nagyjából együtt nőttünk fel. 2 éve kezdett el dolgozni főállásban, előtte egyetemre járt és azóta eléggé megváltozott, a munka lett az élete, kb. csak arról beszél (mivel a covid miatt elküldtek az előző munkahelyemről, ezért hirtelen az volt az ötlet, hogy elmegyek hozzájuk dolgozni, így most ott dolgozom én is, csak részmunkaidőben) ami egy kicsit érdekel, de amúgy már nekem sok. Sokat túlórázik, de nem kap érte plusz pénzt, nincsenek velem konkrét tervei, hogy majd lakás, gyerek ilyenek. Erőltettem a témát, kb. fél éve, akkor azt mondta, hogy ő feláldozná magát egy gyerekért a kedvemért (pedig a kapcsolat elejétől nem volt titok, hogy szeretnék majd és akkor még ő is szeretett volna)... erről később azt mondta, hogy de nem úgy értette...de engem eléggé kiakasztott, azóta már nem az igazi a kapcsolatunk, kb. semmi intimitás nincs köztünk...


Az érdeklődési köre is megváltozott, régen pl.nem érdekelte a politika, most meg az idő nagy részében olyan műsorokat néz, ezek engem régen sem meg most sem érdekelnek túlságosan. Közös téma kb. csak a munka, mert őt más nem nagyon érdekli...vagy velem nem találja meg a közös hangot.

A barátaival, családjávál sem tartja már a kapcsolatot, maximum pár havonta/félévente egy telefont megejt az anyjával, a barátaival is kb. ilyen gyakran beszél.


Egy nap abból áll, hogy elmegy dolgozni (már nem is együtt megyünk, pedig ugyanonnan ugyanoda megyünk), hazajön, fáradt, nézi a tv-t esetleg alszik, ha olyan van az itthoni gépről még dolgozik aztán kezdődik elölről az egész...ilyen lenne a felnőtt élet? Vagy azért valamennyire jogos, hogy én ennél többre vágyom?


Már fél éve könyörgök neki, hogy szervezzen valami programot, de azt mondja, hogy ő nem az a típus, ne várjam tőle, pedig csak egy mozira vagy ilyesmire gondoltam. Hogy ő is tegyen valamit a kapcsolatba, régebben pedig sokszor volt pl. random séta.


Azt mondja szeret, és nem tervez nem velem lenni. De én már nem érzem azt, hogy vele szeretném leélni az életemet, pedig vele képzeltem el.


Azt mondta, hogy ne várjam, hogy megváltozzon, viszont ez így elég silány egy élet lenne.


Én szeretnék programokat, élményeket, szeretnék még élni....eddig vele terveztem ezeket, de sehova nem szeretne kimozdulni, itthon bent érzi jól magát, eddig a covidra fogta ezeket, viszont most már lehetne menni, de mégis mindent leszólt, ezért mondtam, hogy akkor szervezzen ő valamit, de ebből még nem lett semmi a fél év alatt.


Nehezen tudom elképzelni az életem nélküle, a 7 év alatt nagyon sok mindenen keresztül mentünk, plusz közös albérlet, háziállatok, munka.


Félek, hogyha szakítanék megbánnám és nem bírnék élni nélküle.


Mi a véleményetek? Írhattok privátban is.



2022. jún. 16. 20:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem olvastam el, de szakítanék.
2022. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

7 év a vízválasztó nem véletlenül...


Kívülállóként úgy látom, hogy ebben a kapcsolatban ennyi volt. Sajnálom.

2022. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
96%
Épitsd fel eloszor nelkule az eleted aztan agyalj szakitáson. Amig az sincs meg mibe lépsz ki addig semmi nincs meg.
2022. jún. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezt olvasni is rossz volt. Ha tényleg szeretnél gyereket és családot, akkor most kene lépni, mert pár év, és kicsúszol az időből.

Továbbra is azt mondom, hogy a tettekre és ne a szavakra figyelj, a tettekbol pedig egyértelműen látszik, hogy ennek a kapcsolatnak itt a vége.

2022. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is vége. Ne elégedj meg kevesebbel, biztos lesz egy ennél sokkal tartalmasabb kapcsolatod.
2022. jún. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennek nem sok értelme van, Együtt kellett volna változni és nem külön irányba.
2022. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Az első 4 válaszra vonatkozóan írom (én lennék az 5., ha valaki közben nem ír).

Mind a 4 választ helyesnek találom. A párod munkamániás, Te pedig mást is szeretnél.

Hiába mondja, hogy szeret, ami igaz is lehet, de nem úgy viselkedik, hogy maradék nélkül viszont szeresd, hiszen néha szórakozni akarsz, gyereket nevelni... Így nem lehet egy életet leélni, mert előbb-utóbb szakítanál (esetleg 1-2 gyerekkel a válladon).

Mondd meg neki, hogy végét veted, de előtte legyen biztos munkahelyed. Majd jön másik férfi az életedbe.

Ffi.

2022. jún. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az 5. és 6.-nak a válasza is hasznos.
2022. jún. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez ebben a formában már nem az, amire vágynál. Nincs értelme erőltetni. Engedd el ezt a pasit!...
2022. jún. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
90%
Szakíts!
2022. jún. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!