Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kb mennyi idő lehet, míg nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kb mennyi idő lehet, míg nem fog "kiabálni" a barátnőm?

Figyelt kérdés

Összeköltöztünk kb egy hónapja, és gyakran szinte kiabálva beszél, pedig alapvetően csendes és utálja, hogy így tesz.


A gond abból ered, hogy időssel nőtt fel, akit szívből gyűlölt, a szomszédjai idősek voltak mindkét oldalt, és az apjának évről évre romló a hallása, egyre hangosabban kellett beszélnie hozzá, mígnem hallókészüléket kapott, de az sincs mindig bent. Emellett idősgondozóként dolgozik, de mondta a párom, hogy az idősek is van, hogy szólnak neki, nem kell kiabálni, és ő nem is vette észre, hogy olyan hangosan beszél. Mesélte, hogy volt olyan, hogy hangosan beszélt, de sosem eléggé, így ugyanazt az apjának ötször kellett elismételnie, az utált idősnek, akivel egy fedél alatt voltak pedig egy mondatot is utált mondani, mégis 2-3x kellett elismételnie, ha meg már kiabált úgy istenigazából, akkor meg "nem kell kiabálni". És persze most vannak az idősek az otthonban, akik között biztos van olyan, aki nehezebben hall.


Tehát az iskolán kívül ez ment. Ebben nőtt fel, pedig utál kiabálni (istenigazából nem tud, van benne egyfajta gát efelől), de benne van az, hogy nem akarja többször elmondani ugyanazt, pedig nekem nem kell, és ő ezt tudja, de nem veszi észre, főleg ha belelendülünk egy jótémájú beszélgetésbe.


Eddig is tudtam, hogy ilyen, nem arról van szó, hogy meglepetésként ért. Az érdekel, kb mennyi időbe telik megszoknia, hogy ha mással nem is, nekem elég egyszer mondani, meghallom?


2022. jún. 21. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Humorosan felhívnám rá a figyelmét. 1 hónapja éltek együtt, nem megy egyik napról a másikra a megszokások levetkőzése. Majd átáll. De ez egyénfüggő.
2022. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem hónapok is kellhetnek rá.

Ha viccesen csinálod (pl. befogod a füled és pofákat vágsz) akkor rászokik majd. A lényeg hogy ne frusztráld a figyelmeztetésekkel, ne menjen a kapcsolat rovására.

2022. jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Tedd be hatterkepnek a laptopjara:



[link]



38F incel

2022. jún. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapintatosan add tudtára, de ne kioktató módon. Ebben a környezetben élt, így alakult a hangerőssége.
2022. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem a párkapcsolatomban, hanem munkahelyemen beszéltem nagyon hangosan.

Lovardában dolgoztam, gyerekeket tanítottam, s amikor már egyedül lovagoltak sokszor kellett kiabálnom utánuk, hogy mit hogy javítsanak, vagy ha a lovat akartam vissza hívni, ahhoz is hangosabban kellett szólnom.


Aztán elkerültem egy bölcsibe, és ott csomószor rám szólt a főnököm, hogy ne kiabáljak.

Jó két hónap kellett sok magamra fordított figyelem, hogy át tudjak szokni egy lágyabb hangszínre.

2022. jún. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Shaddark ***** válasza:
23%

Lovardából oviba :O

- Dezsőke, csutakold le Juliskát :)))

2022. jún. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!