Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kiakadtam azon, hogy párom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiakadtam azon, hogy párom a kis meglepifőzöcskéjéhez képtelen megvenni olcsóbb helyekről a hozzávalókat, mit gondoltok, jogosan?

Figyelt kérdés

A bevásárlásokat vegyesen, felváltva intézzük, ahogy a főzöcskézést is, külön kasszán vagyunk, a kiadásokat felezzük. Én mindig igyekszem megvenni ugyanazt a terméket olcsóbban, spórolásként, míg ő marhára nem figyel erre. Példa:


Bébispenótból volt leértékelve 100 ft-ért 125g a Tescoban, gondoltam veszek ezt hétvégére. Ő meg addigra ugyanezt megvette a Lidlben 500 ft-ért, mert épp az a bolt volt közel neki..


Ez lehet, apróságnak tűnik, de sok ilyen tételnél ezek többezer forintokra rúgnak fel, és teljesen elkerülhető lenne, mert:

1 perc Reál, 3 perc Spar, 5 perc Aldi és Lidl, 10 perc Tesco a közelben bringával.


2022. jún. 24. 18:44
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
96%

Ő készült neked.

Fektetett bele pénzt és energiát hogy meglepjen hisz szeret. Ezt most félre kellett volna tenned és örülni, hisz látta volna hogy kifizetődött amivel készült neked, hisz a másik öröme a saját örömünk. Ezzel szemben te finoman leb*sztad. Szerintem így nem épp a reális vásárlásra tanítottad meg hanem max arra hogy legközelebb nem fog készülni hisz úgy sem jó neked semmi amit ő csinál.

Emellett abban egyet értek hogy hasonló minőségű cuccokat érdemesebb a jobb olcsóbb helyen megvásárolni hisz sok kicsi sokra megy. Érdemes ebbe kicsit több energiát fektetni de ezt inkább egy hétköznapi szituba próbálnám vele közölni nem akkor mikor megpróbál kedveskedni.

2022. jún. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
95%

Tudta egyáltalán, hogy a Tescoban mennyivel olcsóbb volt vagy csak megvette ahol amúgy is vásárolt és azért haragszol rá, mert nem nézett körül mindenhol és hasonlította össze az árakat? Mert az nem lenne túl reális. Persze, lehetne így spórolni, de elég sok időt elvenne, érthető, ha nem akar órákat rászánni arra, hogy megvegyen néhány dolgot.

Mindenesetre nem kellett volna ennyire kiakadni, mikor épp meglepetéssel készült. Normálisan is meg lehet kérni, hogy legközelebb mire figyeljen. Azért irreális elvárásaid ne legyenek, mert te lehet hajlandó vagy minden boltot végigjárni, de ő meg nem akar és hülyeségnek gondolja, hogy erre pazarolja a szabadidejét azért, hogy spóroljon mondjuk összesen ezer Ft-ot. Arra viszont megkérheted, hogy nézze az akciókat meg ne a legdrágább dolgokat vegye, mert lehet az olcsóbb is ugyanolyan jó.

2022. jún. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
79%
Nem illetek össze. Én az ilyen emberektől mint idegbajt kapok, a leírást is fájt olvasni. Megveszem amit ahol megkívánok, értékesebb annál az időm, hogy azon stresszeljek hol olcsóbb a bébispenót. De a te álláspontod is teljesen érthető.
2022. jún. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Érdekes, hogy sokan azt szűrték le, hogy ez a néhányszáz forint a lényeg. 2 napra elegendő vacsit csinált, de arra elment 5000 ft. Mielőtt megismertem, ennyiből 3 teljes napra tudtam magamra főzni. Nem a spenót itt a lényeg, hanem hogy gyakori az, hogy önkényesen bevásárol és kaját készítget, majd amikor elfelezzük a költségeket, nézem, hogy mindenütt repkednek többezer forintok. A gesztust értékelem, a hiperszuper nagyon egészséges és zöldségdús menüket kevésbé. Mégegyszer kiemelem, ezeket a kiadásokat mi felezzük, tehát az, hogy költött rá pénzt, féligazság, mert én is költöttem emiatt.


Plusz, egy szóval nem írtam, hogy nekünk a hétköznapjaink kevésbé kiadásosak lennének. Ő nagyon nyomatja ezt az egészséges életmódot, aminek megvan az ára. Én ebédre néhány szelet rántott hússal vígan megvagyok

2022. jún. 24. 20:49
 15/24 anonim ***** válasza:
91%

De akkor mit szenvedtek egymás mellett? Ebből semmi jó nem lesz.

Amúgy menjetek teljesen külön kasszára, és így külön konyhára is. Mindenki gondoskodjon a saját kajájáról, nem kell ugyanazt enni ha másokat szerettek.

2022. jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
71%
Ha ez valós kérdés, akkor te nem vagy szerelmes, ami itt a legnagyobb probléma igazából...
2022. jún. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
64%
Én férfi vagyok, de én is utálom, amikor valaki utánanézés nélkül szórja a pénzt. 19 éves korom óta külön lakom a szüleimtől és azóta úgymond háztartást is vezetek (többnyire magamra főzök, takarítok, mosok, stb.) és engem is az ilyen értetlenek zavarnak, akik nem értik meg, hogy havi 20 ezer forint baromságokra kidobott pénz az pl. 1 évben 240 ezer forint, 10 év alatt 2,4 millió. Akkor is, ha jól keresel. Aztán nem értik miért nem jutnak elő(bb)re az életben egyről a kettőre (gyorsabban), miért nincs félretett pénzük vagy nem annyi, amennyit szeretnének. Lehet persze keresni fél milliókat, vagy egy milliót is, de ugyanezek akkor meg a pazarlást is nagyobb fokozatba kapcsolva űzik.
2022. jún. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
95%
Hát pedig arról nem fogod tudni meggyőzni, hogy ő is egyen rántotthúst és hasonlókat, mert az olcsóbb, ha ő egészségesen szeretne enni és sok zöldséget vesz hozzá. Ha ez ekkora problémát és frusztrációt okoz, akkor nem hinném, hogy ez egy hosszútávon működőképes kapcsolat lenne. Ami megoldás lehet, hogy próbáljatok meg kompromisszumot kötni, hogy időnként belefér az extrább kaja, de a hétköznapokban kicsit fogja vissza. Egészségesen is lehet úgy enni, hogy az ne legyen drága. Vagy a másik lehetőség, hogy mindenki megveszi magának a saját kajáját, de ez hosszútávon nem működne jól.
2022. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
88%
Tehát ha jól értem 5000 Ft-ból ki hozta a vacsit két napra. Ha feleződik akkor az 2500 Ft fejenként. Ha te ezen kiborultál a mai árak mellett szerintem veled van a baj
2022. jún. 24. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Sunshinedoll ***** válasza:
85%

Én értékelném azt, hogy bevásárolt és főzött. Nyilván össze tudnak adódni a kis tételek, de őszintén szólva én sem szeretek arra figyelni, hogy mit honnan veszek, mi honnan olcsóbb, mert nincs rá kapacitásom, hogyazt figyelgessem, mi hol olcsóbb, biztos nem mennék el egy Aldiig mondjuk ha feleannyi a bébispenót, akkorsem, mert messzire van hozzám, és nekem az időm többet ér, mint az a párszáz forint. Hacsaknem mondjuk olyan dolog, amit mindig nagyobb mennyiségben veszek, mert tudom, hogy állandóan kell itthonra.

Nyilván szerencsés helyzetben vagyok, hogy nekem pl. nem ezen múlik, hogy kijövök-e a fizetésemből hó végére, mert megint más, ha valakinek tényleg spórolnia kell, hogy meglegyen a napi étel.


Mikor megismerted, az élelmiszer is olcsóbb volt, mint most, ezt se felejtsd el.

2022. jún. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!