Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kiakadtam azon, hogy párom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiakadtam azon, hogy párom a kis meglepifőzöcskéjéhez képtelen megvenni olcsóbb helyekről a hozzávalókat, mit gondoltok, jogosan?

Figyelt kérdés

A bevásárlásokat vegyesen, felváltva intézzük, ahogy a főzöcskézést is, külön kasszán vagyunk, a kiadásokat felezzük. Én mindig igyekszem megvenni ugyanazt a terméket olcsóbban, spórolásként, míg ő marhára nem figyel erre. Példa:


Bébispenótból volt leértékelve 100 ft-ért 125g a Tescoban, gondoltam veszek ezt hétvégére. Ő meg addigra ugyanezt megvette a Lidlben 500 ft-ért, mert épp az a bolt volt közel neki..


Ez lehet, apróságnak tűnik, de sok ilyen tételnél ezek többezer forintokra rúgnak fel, és teljesen elkerülhető lenne, mert:

1 perc Reál, 3 perc Spar, 5 perc Aldi és Lidl, 10 perc Tesco a közelben bringával.


2022. jún. 24. 18:44
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
1 cs müzli 400, 1 liter tej 200. 600 ft 2 vacsira.
2022. jún. 24. 21:50
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Beszéljétek meg,számoljátok ki, hogy kb mennyi megy el/mehet el egy hónapban étkezésre. Konyhapulton egy dobozba belerakjátok, abból kell gazdálkodni. Berakjátok a blokkot, kiveszitek a pénzt. Egy két hónap alatt kiderül, hogy össze tudtok e csiszolódni ebben a témában, követhető lesz az is, hogy te vagy nagyon zsugori vagy ő szórja nagyon a pénzt kajára.

Az nem róható fel neki, hogy valami rendeset és egészségeset akar vacsizni müzli helyett. Persze ha minden nap rendelne és veled fizettetné a felét, az más lenne.

2022. jún. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
81%

Én is az a fajta vagyok, aki bemegy abba a boltba, ami közel van, vagy útba esik és kész. Ha a párom ezen morog a, nagyon egyszerű lenne a megoldás, akkor onnantól nyugodtan átveheti a bevásárlást. Nekem aztán nem fáj, ha nem nekem kell boltba menni, aztán akkor pont az és pont annyiért lesz, amit vesz. Aztán abból lesz az ebéd. Ha, meg akarok valamit pluszba, ami neki drága, azt megveszem magamnak és megeszem egyedül. Vagy, ha már úgyis külön kassza, ki amit főz, ahhoz vesz alapanyagot és azt eszi. Így, akkor mindenkinek saját pénzből megy a saját kajája.

En értem, amit írsz és van az az anyagi helyzet, amikor nem mindegy, hogy a hónap végén + 10000 forintba vagy-e. De ezt le kell kommunikálni, nem kiakadni. Én átlag alatt keresek, de nem vagyok hajlandó azért 3 boltot körbe járni, mert itt a tej az olcsó, ott a felvágott, a 3. helyen meg a kenyér. És nem veszek azért gyengébb minőséget, mert az párszáz forinttal olcsóbb, vagy nem eszek azért x dolgot, mikor y-ra vágyok, mert így jobban jövök ki hó végén. Mert, bár valóban lehet így spórolni, de hosszútávon egyszerűen nem gondolom, hogy kifizetődik. Nekem többet ér a kényelem és a jó kaják, mint az a + tízes.

Ismétlem, nem tudjuk, milyen az anyagi helyzeted, mennyire követeli meg az ilyen fokú kontrollt, amit a párodtól is elvárnál. Gyanítom, az ő pénztárcája eddig is bírta, így eszébe se jut, hogy ennyire megfogja a pénzt.

Ha muszáj így élned, vagy egyszerűen csak te ragaszkodsz hozzá, ott vannak a fentebb írt megoldási lehetőségek.

De, azt szerintem nem jogos elvárni, hogy a másik formálja át teljesen a gondolkodásmódját és szokásait, aszerint, ahogy szerinted az jó.

2022. jún. 25. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az a lényeg, hogy 4. éve panaszkodsz itt a nődre... :(
2022. jún. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!