Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért hiszi azt hogy " ki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszi azt hogy " ki kell érdemelni" az eljegyzést?

Figyelt kérdés

Több éve vagyunk kapcsolatban, de barátnőm szabályosan meg van sértődve h nem volt még eljegyzés mindig.

Azt mondta h ennyi év alatt bizonyított nekem annyit h ezt már megérdemelné.


Lányok ezt h kell érteni?


2022. jún. 25. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
33%
Úgy, hogy le fog lépni/"véletlenül" hasas lesz, hogy elvedd.
2022. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondja, hogy zavarja, hogy ennyi év alatt még mindig nem jutott eszedbe, hogy eljegyezd. Zavarja, hogy a kapcsolatotok ugyanazon a szinten megrekedt, és hogy nem mersz továbblépni egy sokkal stabilabb fázisba, talán mert félsz az elköteleződéstől.

Szó nincs itt arról, hogy ez a kiérdemlésről szólna, nem kell hamis ideológiákat gyártanod.

2022. jún. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
Van baj a fejében. Tehát ő azért volt eddig veled hogy valaki végre eljegyezze.
2022. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább az a probléma, hogy több év alatt annyit sem tudtatok érdemben megbeszélni, hogy milyen közös jövőt képzeltek.

Ez azt jelenti, hogy ő szeretne esküvőt, te meg vagy nem vagy nem tudod.

Ezen túl kellene esni, hogy mindkettők számára kiderüljön,hogy minek vagytok együtt.

Javaslom az őszinte egyenes beszédet.

2022. jún. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Ne élvezze bele mert már rég nem szedi a gyógyszert 😉
2022. jún. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Ez egyébként egy rendkívül érdekes kérdés.

Férfi szemmel, ez úgy nézhet ki ahogy #3 is írja:


"Tehát ő azért volt eddig veled hogy valaki végre eljegyezze.".


Tehát jó nektek együtt, mit akar a nő, csak egy gyűrű lesz az ujján stb...


Nő szemmel meg az van amit a #2 is írt:


"Zavarja, hogy a kapcsolatotok ugyanazon a szinten megrekedt, és hogy nem mersz továbblépni egy sokkal stabilabb fázisba, talán mert félsz az elköteleződéstől."


Hát akkor kinek van igaza?

Mert valahol a férfi és a női gondolkodás (nem általánosítok, csak könnyebb így szemléltetni) is jogos.

Szerintem ez két ember személyiségén múlik. Azon hogy ilyen téren mennyire hasonló a jövőképük, az értékrendjük.

Hiába van igaza mindkettőnek, ha ebben a kérdéskörben nem egyeznek a vélemények azon bukhat az egész kapcsolat. A nő folyton eljegyzést/házasságot akar, a férfi meg úgy gondolja, hogy nem kell gyűrű meg papír, mert anélkül is szereti a nőt, jól elvannak.

Egyik a másikra nem erőszakolhatja rá a véleményét/akaratát. Mindenkinek magában kellene, hogy megérjen az eljegyzésre/házasságra az akarat.

Ha ebben a kérdésben nem egyeznek a felek (mint pl. hogy ki akar gyereket vagy ki nem), akkor gond van, ezt már a kapcsolat elején tisztázni kellett volna. Mármint azt, ha jól működnek együtt (jó a kapcsolat) akkor van e hajlandóság egy bizonyos időn belül az eljegyzésre/házasságra vagy sem. Van aki nem szól semmit, jó elvan egy kapcsolatban évekig, de esze ágában sincs házasodni, a másik meg várja a gyűrűt.

Jó kommunikációval még időben elejét lehetne venni az ilyen vitáknak.

A "kiérdemlés" szó meg hülyeség. Az a nő egy egyéniség. Úgy kell szeretni amilyen. Ne azért kapjon gyűrűt mert extrán pedálozott mosott, vasalt, főzött, takarított, gondoskodott, és még szexistennő is volt, csak hogy legyen gyűrűje. Igen, ez egy sarkított példa, de gondolom érthető. Mert ez a "kiérdemlés" szó mintha erről szólna.

Egy férfinek magától kellene éreznie, hogy mikor akarja eljegyezni a nőt. Nem kiérdemlés és ráhatás stb. hatására. Ha meg a férfi magától nem érzi, akkor megette a fene az egészet....

2022. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "megérdemelné" valóban baromság. viszont az évek nem beszéltetek a közös jövőről? Hogy ki mit szeretne?
2022. jún. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem úgy értette, hogy ennyi idő alatt már jól ismered őt, látod milyen a kapcsolatotok és szerinte már tartotok ott, hogy neked is tudnod kéne, hogy mennyire gondolod vele komolyan és mit akarsz. Ha nem vagytok nagyon fiatalok és már együtt is éltek, akkor tényleg teljesen reális lenne, hogy többéves kapcsolatnál már szóbakerüljön az eljegyzés. Te miért nem akarod?
2022. jún. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Sztem hülyén fogalmazta meg, de a lényeg az, hogy neki fontos a házasság, és úgy érzi, már szintet kellene lépnetek, te meg mismásolsz és kummantasz, nem gondolod komolyan a dolgot. De egyébként egy kérdést engedj meg - szerinted akkor mitől függ az, hogy megkéred-e a kezét és mikor? Mert ha nem a lánnyal van a gond, akkor azt el kell neki mondani, hogy "én még nem vagyok rá kész", "szerintem még túl fiatalok vagyunk", "én nem akarok megházasodni", "félek az elköteleződéstől"...
2022. jún. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

9-es, "mismàsolsz és kummantasz"

Ez kiràly 🤣🤣🤣🤣

2022. jún. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!