Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nagyon szeretem, de agresszív,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagyon szeretem, de agresszív, nem ilyen életet akarok. Volt még valaki ilyen cipőben? Meg tudott változni?

Figyelt kérdés

1.5 éve vagyok együtt a barátommal. Úgy éreztem, megtaláltam életem szerelmét, nagyon jól indultak a dolgok, és a mai napig szeretem őt. Állítólag ő is engem, ezt ki is mutatja: sokat hív, keres, mindig velem akar lenni, megyünk ide-oda, ölelget, puszilgat, stb.

Sajnos egy probléma azonban van, mégpedig időnként a stílusa. Eleinte persze nem volt ilyen, de az elmúlt fél évben sokszor előfordult, hogy ok nélkül nagyon csúnyán szólt hozzám. Ez az idő múlásával sűrűsödött, már szinte minden nap előfordul, akár többször is. Amikor figyelmeztetem, utána belátja, hogy bunkó volt, ígérget, hogy többet nem fordul elő (ezt nem sokáig tudja tartani), illetve néha az a válasza, hogy túlérzékeny vagyok. Néhányszor durva dühkitörése is volt. Nem sokszor, talán 3-4x a kapcsolatunk alatt, de mégis ijesztő volt számomra, hogy ő ilyen is tud lenni.

Van egy olyan érzésem, ha a jövőre gondolok, hogy ez nagyon nem lesz így jó. Én ezt nem akarom, nem úgy akarok élni, hogy így beszélnek velem. Nagyon komolyan elgondolkodtam a szakításon. Visszatart azonban, hogy tényleg nagyon szeretem, nem tudom elképzelni az életem nélküle, más férfival, és nem is nagyon akarom. Persze tudom, hogy ez természetes, de borzasztóan félek, hatalmas fájdalom lenne elveszíteni őt.

Mit gondoltok, van ilyenkor más megoldás, lehet esély a változásra, vagy zárjam le?


2022. jún. 27. 10:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%
Első körben fogd fel, hogy nem őt szereted, hanem az álarcot amit magára aggatott az elején. Az első évben, másfél évben könnyű, akkor még nem is ismered igazán, főleg ha nem életetek még együtt. Most kezd eltelni annyi idő, hogy már ne bírja magán tartani az álarcot és elő-előbújik az igazi személyisége. Ha van egy kis eszed nem várod ki, amíg teljesen tönkretesz és nem áldozod fel magad egy múlandó érzelem oltárán.
2022. jún. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
94%
Eddig volt megvaltozva, de mar nem veszi a faradtsagot hozza. Szerintem barkit kerdezel meg, azt fogja mondani, hogy hiba arra varni, hogy a masik megvaltozik mellette. Soha senkinek nem volt meg ilyen sikersztorija. Ellenben azokkal, akiknek nem sikerult, abbol rengeteg van. Az emberek csak kiveteles sokkhatas hatasara valtoznak meg. Akkor sem mindig.
2022. jún. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm az eddigi válaszokat, sajnos hasonlóakra számítottam. Még annyit hozzáfűznék, hogy egyszer már megjegyeztem neki, hogy esetleg valamilyen terápia/pszichológus nem ártana neki. Ez sem javítana semmit?
2022. jún. 27. 10:47
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
3 Értem én, hogy kapaszkodsz bármibe, de nem. Egyrészt a terápia hosszú évek munkája, másrészt annak a terápiának amire kényszerből jár semmi haszna nem lesz.
2022. jún. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Akkor segitene, ha meglenne hozza a betegsegtudata es valtoztatni szeretne. Az, hogy ellokdosod valahova, hogy jo lesz az, o meg tobbe kevesbe ellenall a dolognak, na abbol nem lesz semmi. Egy terapia legalabb egy fel ev, mire valamicske hatasa kezd lenni. En az ilyen szinten elkalibralt embereket inkabb elkerulom, olyannal jovok csak ossze, aki rendben van. Mert az fontosabb minden masnal. Van eleg problema ket egeszseges lelkuletu embernek is egy kapcsolatban, nem kell plusz terheket bedobalni egy kapcsolatba. Ami neked nem jon be, az a tisztelet hianya. Ha ennyi ido utan sem tisztel a parod, akkor abbol mar nem lesz semmi. Ne keverd a bunkosaggal, ez annal sulyosabb.
2022. jún. 27. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igen, a tisztelet hiánya a probléma. Pedig rengeteget segítettem neki, úgyhogy nem értem, miért ilyen velem.
2022. jún. 27. 11:00
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Elmondom miert van ez. Amit te tettel, azt az anyja is szo nekul megtette. Tehat termeszetesnek veszi, hogy kiszolgalod. Nem tulajdonit erteket neki, igy ez sose lesz tisztelet targya. A felebaratainak sem jar ki a tisztelet, ezt kellett volna korabban kiszurni. Ez az ember nem tisztel senkit es semmit, egoistanak neveltek.
2022. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
92%
Olyan nincs, hogy egyszer csak elkezd tisztelni valaki aki eddig nem tisztelt. Max a mesékben vagy a filmekben van ilyen, a való életben nincs.
2022. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Rátapintottál a lényegre, az anyukája mindent megcsinált helyette, illetve elég sok mindent a mai napig. Már természetesnek vesz mindent, amit helyette csinálok, vagy amiben segítek. Én is elrontottam, ezeket nem kellett volna szó nélkül megtennem, nem húztam meg a határokat az elején.
2022. jún. 27. 11:28
 10/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem a te hibad, o mar elotte ilyen volt, mielott megismert. Ezen te valtoztatni nem tudsz, akarmit is csinalsz. Ha nem csinaltal volna meg helyette mindent, akkor tisztelne? Nem, akkor sem. Alapveto emberi norma, amit o sosem sajatitott el.
2022. jún. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!