Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségemnek semmi se jó?

Figyelt kérdés

3 éves a gyerekünk, most megy majd oviba. A feleségem 3 év 9 hónapja panaszkodik. Minden nap üvöltve veszekedik, hogy ö börtönben él. Hozzáteszem oda megy, ahova akar. Én otthonról dolgozom, így vigyázni szoktam a gyerekre. Bárhova elmehet, de az esti altatást csak töle fogadja el a gyerek. Ez a baja. Mert neki nem elég, hogy elmegy ide-oda, ö mondása szerint “megszabadulna tölünk egy hétre”, amit nem tehet meg. Ö a gyerek foglya és ez már sose változik meg. Sokszor viszem öket környezetváltozás miatt erre-arra. Most egy hetet voltunk a Balatonon, odaszerveztem a növéremet (ö 48 éves) és az Anyámat (ö 66 éves, fitt), így mentünk együtt hogy a feleségem pihenhessen. Már a 2. napon ordított, hogy menjünk haza, mert túl meleg van, unatkozik a strandon, ugyanaz mintha otthon lennénk és akkor miért nem ott vagyunk? Kihúztuk a hetet, de legszívesebben hazaküldtem volna. Sajnos a gyerek fulladásig sír, ha este nem az anyja altatja, így ezt nem tehettem meg.

Miért lehet ez hogy semmi sem jó neki? Semmi terhe nincs, csak annyi, hogy a gyerekkel kell lenni, meg este altatni. A növérem és Anyám napi szinten jönnek besegíteni. Föznek nekünk, takarítania sem kell. Arany élet, csak babázni kellene. 30 éves vagyok de ki vagyok már készülve, a panasz minden nap!


2022. júl. 7. 15:13
1 2 3 4 5
 1/42 Hellmano ***** válasza:
91%
Lassan már a gyerek is veszi ám a lapot, azért elég káros lehet ilyen környezetben felnevelni a gyereket ezen elgondolkozhatna amúgy, ha már vállaltatok gyereket...
2022. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
87%

Jajj, nagyon át tudom érezni a feleséged problémáját.


Nem tudom a részleteket, hogyan jött a gyerek, ő mennyire akarta,

Viszont mostmár nem lehet ezt visszacsinálni.


Én azt javasolnám, hogy a feleséged menjen el szakemberhez, pszichológushoz, aki fel tudja benne ezeket a problémákat oldani.


Ha egy ember ennyire *probléma nélkül* problemazik, akkor valószínűleg benne olyan szintű felgyülemlett stressz van, amit nem lehet -sajnos- még egy rendes férjjel és családdal sem feloldani.


Még mindig sem a feleséged, se a helyzeted nem ismerem közelebbről, de látatlanban azt mondom (és remélem) hogy a feleséged nem neked vagy a családodnak akar rosszat, nem azért "nyafog", mert benned akár hibát találni. Egyszerűen csak így tudja a stresszt levezetni.


Üdv, egy körülbelül ugyanilyen problematikus nő

2022. júl. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
91%

Mondjuk ha anyósom meg a párom tesója minden nap járna hozzánk és még a nyaralásunkra is kísérnének akkor én is börtönben érezném magam..


Hát egyébként nem lehet egyszerű, biztosan akarta ő ezt a gyereket egyáltalán?

2022. júl. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
94%

Boldogtalan, azért ilyen.


Vannak barátai, akikkel el tud néha menni? Anyukáddal, testvereddel ő jóban van? Lehet az ő állandó jelenlétük zavarja. És próbáltad valahogy az esti altatás terhét levenni róla? Ha nem minden nap neki kellene, már az is lehet, hogy jót tenne.

2022. júl. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
93%

Létezik olyan, hogy szülés utáni depresszió. Ez kinél gyengébben, kinél erősebben mehet végbe. Lehet, hogy a feleséged is depressziós, ezért érdemes lenne pszichológushoz menni.

A másik probléma ahogy előttem is írták az az, hogy két felnőtt embernek akkor szabadna gyereket vállalni, ha mindketten akarják, és BIZTOSAK benne, hogy ők KETTEN el tudják látni a gyereket (minimum 18 éves koráig).

Nem a nagyszülőknek, nagynéniknek, unokatestvéreknek kell gyereket szülni!

Mit csinálnak azok a párok ahol nincs családi segítség???

Mi lesz ha véletlenül kórházba kerül a feleséged (ne legyen ilyen)???

Próbáljátok meg fokozatosan rászoktatni a gyereket, hogy te is el tudd altatni. Ha kell akkor kérjetek tanácsot erre szakosodott emberektől, vagy sokgyerekes anyukáktól. Abból tényleg gond lehet, ha ennyire nem tud elszakadni a gyerek az anyjától (természetesen csak ilyen extrém esetekre gondolok, mint a kórházi kezelés).

Jó időbeosztással kettőtöknek is tudnia kellene gondoskodni egy gyerekről. Ez jó pár ezer párnak sikerül is.

2022. júl. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
53%
Menjen szépen vissza dolgozni, már ha van hova, aztán majd nem lesz börtönben. Hidd el, fél éven belül terhes lesz megint
2022. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
75%

Hű, nem tudom. Azt tippeltem volna, hogy azért, mert a gyereken kívül minden ideje a ráhagyott házimunkával megy el, de azt írod, nagyon nem.

Okot így nem tudok. De beszéld meg vele, hogy ha a tényeket nézzük, az esti altatás fix és megváltoztathatatlan, mivel azt sajnos nem tudod átvállalni. Ennyi a megkötés. Majd kérdezd meg, hogy a helyzetet reálisan és gyakorlatiasan nézve, ezen feltételek, vagy inkább körülmények mellett mi tenné kipihentebbé, boldogabbá, és tudsz-e neki még valahogy segíteni ebben. Mert oké, hogy tökéletesen jó sehogy se lesz, de ennél csak lehet valamivel jobb.

Tudom, hogy marha nehéz megőrizni a hidegvéredet, és nem hozzávágni, hogy befoghatná, mert arany élete van. De próbáld meg, mert csak a nyugodt, elfogadó hangnem csitíthatja le őt, attól lesz kompromisszumkészebb és együttműködőbb. Az élesebb kritikát valaki mástól kéne megkapnia. (A házastárs túl közeli családtag, hajlamosak vagyunk jobban elhessegetni a véleményét ha az nem tetszik nekünk, míg kívülállóktól már fontolóra vesszük, mert ha ő is úgy látja, lehet benne valami).


Esetleg kérdezd meg egy barátnőjét, hogy mi baja, vagy mi segíthetne rajta. De azt úgy kell, hogy véletlenül se lehessen rád fogni, hogy szidod a feleséged vagy panaszkodsz rá a háta mögött.

2022. júl. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
93%

Szoktatok ti beszélgetni? Megkérdezted egyszer is, hogy ő hogy képzeli egy napját?

Lehet, hogy a nem létező töke tele van veled, mert egész nap otthon vagy, és még a családtagjaidat is kerülgetheti segítség címén! Valószínűleg nem a gyerekkel van baja, bár ha nem akarta az is lehet.

2022. júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ennyi infóból nem lehet megmondani. Kiégés, kapcsolati problémák, mentális zavar stb
2022. júl. 7. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
29%
#5 az odáig igaz hogy le kell szoktatni a gyereket erről. De amit anyuka művel nem normális és nem is indokolt.
2022. júl. 7. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!