Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Melyikőnk látja jól a dolgot?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikőnk látja jól a dolgot? A ferjem nem segít itthon semmiben.

Figyelt kérdés

A gyerekeink problémásak, egyenlőre velük vagyok itthon, a férjem dolgozik.

A legnagyobb problémám az, hogy itthon semmiben sem segít, tényleg semmit nem csinál. Ő tökéletesen elégedett magával, úgy van vele, hogy mindent megtesz, hiszen dolgozik, én meg állandóan küzdök, valami mindig szalad, vagy a ház vagy a kert. Néha nagyon el vagyok keseredve.

Sokszor már bűntudatom van, hogy ennyire sokat várok el tőle, utána meg dühös vagyok rá.

Szerintetek ez tényleg így van rendjén?


2022. júl. 13. 13:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Mennyit dolgozik a férjed?


Mikor kamasz voltam úgy gondoltam minden házimunka, minden gyereknevelési gond, stb legyen közös és egyformán elosztva.

Viszont amikor a párom az átlagembernél többet dolgozik és fáradtan esik haza, ad nekem is a megkeresett pénzből, akkor eszembe nem jutna még a felmosóvödröt a kezébe nyomni.

Ha sokat dolgozik vagy nagyon fárasztó a munkája, akkor én még nem kérném számon, hogy mennyit segédkezik otthon a takarításban. Nyilván a gyereknevelés közös feladat. De amennyiben te otthon vagy akkor amíg ő 8-10-12 órát távol van addig meg tudsz mindent csinálni.

Tudom, nem szabad ezt leírni, mert ezzel lebecsüljük az anyák munkáját, de a gyakorlatban ez valahogy mégis így van. Minden nap mégse kell A-tól Z-ig kitakarítani a lakást.

A gyerekek meg gondolom már nem csecsemők.

2022. júl. 13. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy nagyon nehéz kérdés. Én úgy gondolom, minden más problémára is levetítve, nem csak a házimunkára, hogy, ha az egyik fél kihasználva érzi magát valamiért, akkor ott baj van. Akkor tenni kell valamit.
2022. júl. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Itthonról, számítógépen dolgozik, 8-17-ig, ebből 1 óra az ebédszünete.

Nyilván nem azt várom el, hogy folyamatosan takarítson, de nap végén legalább a mosatlant kihozhatná ami összegyűlt nála vagy azért felsöpörhetne, ha kiborított valamit stb. A kertben is jól jönne a segítsége, de ebben már szinte nem is reménykedek.

2022. júl. 13. 13:57
 4/22 anonim ***** válasza:
84%
Amiket te írsz azok olyan dolgok amiket az anyja kellett volna beléneveljen. Minek mentél hozzá ilyen emberhez?
2022. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Tartok tőle hogy nálatok nem a házimunka megosztásának a kérdésköre a legnagyobb probléma... inkább az érzelmi elhidegülés, ellaposodás, a megszokás szürkeségébe történő belesüllyedés első jelei. Ahol megvan a harmónia, a közös hullámhossz ott viták nélkül megoldják, mindkét fél magától "felajánl", tolerálják a másikat.
2022. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Régen csinálta, de mióta itthon vagyok, szépen lassan minden az én feladatom lett. Ha megkérem valamire, akkor azt mondja, hogy majd megcsinálja, ha lesz rá ideje, csakhogy nem jön el ez az idő.
2022. júl. 13. 14:06
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

"Régen csinálta, de mióta itthon vagyok, szépen lassan minden az én feladatom lett."


Ezzel két gond van.

Az egyik, hogy akkor sem fog változtatni, amikor visszamész dolgozni, a másik pedig az, hogy neked nem 8 óra a "munkaidőd", hanem 24 készenlétben vagy.

Esetleg 5-kor dobj el mindent, hogy lejárt az időd és tűnj el otthonról. Kíváncsi vagyok, mit szólna.

2022. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Költözz anyudhoz pár napra, a gyerekeket persze hagyd ott :)

2-3 nap és pánikba fog esni 😂😂


Vagy ne főzz, ne takaríts nála.

Ha kérdezi mi a vacsora, mondjad mi már ettünk. Van a hűtőben minden, főzz amit szeretnél magadnak :D

2022. júl. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
65%

Hàztartàsbeli vagy jelenleg ez minden elönye és hàtrànyàt is jelenti.


Hasonlò helyzetbem voltam nem légböl kapva mondom ezt. Visszamentem dolgozni aztàn pàr hònap utàn beàllt a rend.

2022. júl. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk a következők vannak: nyáron szabad vagyok, itthon vagyok, párom dolgozik. Gyakorlatilag mindent megcsinálok itthon, hogy neki ne kelljen. (szerencsére nem ház, hanem lakás, így kert nincs) 10 éves gyerekünk van plusz 2 kutyánk, őket is ellátom, viszem ide-oda, ahogy szükséges. Lényegében az én műszakomnak is fél 5kor van vége. A különbség, hogy ő abszolút méltányolja azt, hogy otthon rend van, tisztaság, kaja stb. Hétvégén, vagy szeptembertől amikor már én is dolgozom, a házimunkát együtt szoktuk csinálni, beosztjuk a teendőket.


Mekkorák a gyerekek és mennyit dolgozik a férjed? Lehet hogy neked kellene elengedned valamit, pl a kertet vagy ilyesmi.

2022. júl. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!