Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elfogadnád, ha a párod azért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elfogadnád, ha a párod azért nem akarna találkozni, mert nem akar emberek között lenni?

Figyelt kérdés

Introvertált a barátom, amivel nincs gond, de ő szerintem eléggé túlzásba viszi. Nem nagyon találkozik velem, ha igen, egy órát van velem, max kettőt, de inkább annyit se. Többször veszekedtünk emiatt, úgy igazán sosem adott magyarázatot. Elmentünk a múltkor bulizni (arra is nagyon nehezen vette rá magát, elszívott több cigit is előtte, olyan ideges volt). Aznap veszekedtünk is, mert mi már hetek óta terveztük, de ő még aznap délután egykor is azt mondta, hogy még nem tudja, hogy jön. Elment cigizni a barátnőmmel, neki mondta azt, amit a kérdésben írtam, ezt csak a lánytól tudom, hogy az a baja, hogy nem akar emberek között lenni. Érdekes, az első időkben sokat találkoztunk. Most 5 hónapja vagyunk együtt.


Én nem igazán értem ezt őszintén, mert én sosem utáltam az embereket, szeretek társaságban lenni. De ha igaz is amit mond, nekem nehezemre esik lemondani a talikról. Meg nem is az van, hogy akkor áthív magához és ott vagyunk, hanem akkor nem találkozunk. Volt, hogy egy héten háromnegyed órát láttam összesen...


2022. júl. 29. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
Dehogy fogadnám, vagy súlyos pszichés beteg, vagy csak simán hülyének néz/nem kíváncsi rád. Én sem rajongok a kinti, tömeges programokért, de ettől függetlenül ha épp nincs is kedvem emberek között lenni, nagyon szívesen vagyok a párommal kettesben.
2022. júl. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem kapcsolat, ugyanakkor, én értem, hogy miről beszél a srác.

A helyedben szakítanék vele. Nekem is végtelenül fárasztó az emberek társasága, de, ezt meg lehet tanulni kezelni. Ő nem erőlteti meg magát. Ha jobban szeret egyedül lenni, mint veled, akkor hagyni kell egyedül, te meg keress egy hozzád illő társat.

Viszont, ha ilyen stressz neki, hogy tömegbe kell mennie, elviselni a többi embert és a zajt, akkor békén kell hagyni. Miért muszáj olyanba erőltetni, amit nehezen visel?

Erős szociális fóbiám van, nagyon sok, mások számára természetes szituációban rettegek. Ezt, jobb híján a párom elfogadta és igyekszik jól kezelni.

Vagy elfogadod és kideríted, pontosan mi is a baja veled, vagy hagyod a francba és keresel egy egészséges partnert. Ez a te döntésed.

Lehet valaki intro, lehet rühellni a tömeget és a zajt, de, ha te ellennél vele kettesben is, kirándulni, filmezni, olyan helyeken, ahol nincs sok ember és zaj, nem cseszegeted azért, mert fura és nem kényszeríted állandóan közösségbe és ennek ellenére ő nem megy bele a találkozóba, akkor bizony veled is baja van. Akkor meg szerintem fölösleges is erőltetni, főleg egy ilyen rövid kapcsolatnál. Én keresnék mást, mondom ezt úgy, hogy én is sérült vagyok és nagyjából megértem a srác helyzetét.

Ha úgy érzed, szeretnéd, hogy működjön, akkor egy normál hangvételű (nem veszekedés) beszélgetés keretein belül derítsd ki mi a helyzet köztetek.

2022. júl. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekes, az első időkben sokat találkoztunk."

5 hónap? Ti még mindig az "első időkben" vagytok.

Szerintem semmilyen energiát nem akar a kapcsolatba tenni,tökéletesen megfelelne neki folyamatosan az otthoni punnyadás. Ha neked ez így nem oké, akkor szakíts. Megváltozni nem fog a te kedvedért.

2022. júl. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy nem introvertált, hanem mentális problémája van.Pl. szociális szorongás.

Próbáld meg kirándulós programra elcsalni.Ott nincsenek emberek és kettesben lehettek,de mégsem a 4 fal között ültök!

2022. júl. 29. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Nem nagyon találkozik velem, ha igen, egy órát van velem, max kettőt, de inkább annyit se. "


Kéne a fenének. Nem is értem, miért nevezed a párodnak.

2022. júl. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se érzem jól magam több ember között,sőt... De kit érdekel? A problémák azért vannak hogy megoldjuk a félelmek azért hogy legyőzzük őket.( Ok,könnyűnek hangzik pedig nagyon nem az).Az őszinte kommunikáció illetve a probléma okának megismerése kezdetnek megteszi. A legnehezebb dolog az lesz,hogy magában megtalálálja azt ami miatt ilyen. Te ott lehetsz neki támasznak, persze ha ő nem partner akkor sokat nem tudsz tenni. A kérdés hogy te mennyire vagy türelmes(persze senkinek se végtelen) és mennyire gondolod komolyan vele.
2022. júl. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Kellene a fenének, ha még találkozni sem akar velem.
2022. júl. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
31%

Ha egy introvertáltat elfogadok akkor a vele járó sz.rságait is elfogadnám eleve.

(Az más kérdés hogy én introkkal nem is foglalkozom)

2022. júl. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem. Az ilyen ember az én szememben nem társ.
2022. júl. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez több introvertáltságnál, szociális fóbia lesz. De ha veled is csak keveset bír kettesben lenni, akkor offos. Sok pszichés problémát lehet tolerálni, ha a másik tesz érte, hogy „normálisabb” legyen, eljár pszichológushoz stb., de ha ez nincs, én lépnék.
2022. júl. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!