Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Elfogadnátok, hogy külföldi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kindi kérdése:

Elfogadnátok, hogy külföldi párotok megelégszik a busás munkanélkülijével és nem akar dolgozni?

Figyelt kérdés

Összjöttem egy svájci sráccal én is kinnt élek. Nagyon jó fej, szeret, mindenben segít, hála az égnek ideje is van rá, nagyon kedves, jóindulatú...viszont megelégszik a munkanélküli segélyével és nem akar munkát vállalni, mára ez már világossá vált számomra.


Egy svájci segélyből szuperül meg lehet élni és mivel állampolgár, annak a lejárta után is jogosul más segélyekre - szóval nincs mitől félnie...


Engem azonban ez zavar, hadd ne magyarázzam miért, szerintem értitek...


Már fél éve együtt vagyunk, elejében nem foglalkoztam ezzel a problémával, mondván lehet együtt se maradunk - de mégis úgy alakul, hogy szuperül kijövünk és még mindig együtt...


Lévén 30 fölött vagyok és nem egy huszonéves fiatal lány - engem zavar a helyzet és meg is mondtam neki.


"Nekem egy férfi aki nem akar dolgozni nem férfi" ezt mondtam neki és nagyon rosszul esett neki most gondolkodóba esett mit csináljon...


Az is lehet még ő vet véget a kapcsolatunknak - vagy elmegy dolgozni.


Titeket is zavarna ez a helyzet, mondjátok, ugye nem vagyok túl merev?



2017. jan. 4. 23:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Hát emiatt szakítani nem éri meg, de... hát értem mire gondolsz... amúgy ha gyereketek lesz, neked mondjuk GYES vagy nem tudom mi van ott... szóval Te otthon gyerekkel, és ő meg dolgozik, és te egyedül... hát akkor majd nem ezt fogod gondolni.

Az nem jó, hogy mondjuk vállalkozást indít? Vagy valami olyat, amiben ő saját magának osztja be az idejét... Vagy jótékonykodik... mármint önkéntes munka, ami azért munka, csak fizetést nem kap, és azért még kapja a munkanélkülit. Mit csinál egésznap? sorozatokat néz? Az ember vagy tanul vagy dolgozik általában. És néha haza ér pihenni. Miből áll akkor az élete? Semmi küzdés, csak jó lét és unalom?

2017. jan. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%
Nálam lapát lenne
2017. jan. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
8%
Kicsit ugyan más a helyzet, fizikai munkát én sem végzek, 20 évesen alapítottam egy céget,viszont a telefonálgatáson kívül sok mást én sem csinálok,felhívom a megfelelő embert aki elvégzi nekem a munkát, pénzért,majd én eladom, több pénzért, most akkor én sem vagyok férfi ?
2017. jan. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

A párom sem dolgozni, sem tanulni nem akar, élvezi az életet, a barátaival találkozik, hol itt hol ott. Valamit régen nagyon elszúrt, mert befuccsolt a vállalkozása és tartozásai vannak, ittas vezetés miatt már jogsija sincs. Mikor megismerkedtünk még az elbérletéből is kitették, mert nem fizetett, így hónapokon keresztül a barátainál lakott átmeneti megoldásként.


Próbáltam motiválni, hogy szerezze vissza már legalább a jogsiját, csináljon vállalkozást, menjen el tanfolyamra, beszélgettem vele mi érdekli.


Egy nagyon tájékozott, intelligens srác, anno saját pénzügyi vállalkozása volt és sokat keresett - nem értem hogy "süllyedhet" idáig - bár ő ezt úgy látja régen csak a munkáról szólt az élete, most meg él a mának, node 34 évesen zéro célok..


Nem szeretnék a pótmamája lenni és én eltartani bármilyen kedves és szeretem.

2017. jan. 5. 00:16
 5/17 anonim ***** válasza:
44%
Jól teszi. Az emberek azért dolgoznak, hogy megéljenek. Ha ezt munka nélkül is meg tudja tenni, miért is ne? Ha nekem lenne busás jövedelmem (pl. életjáradék) bolond lennék dolgozni. És inkább rólad mondanék le.
2017. jan. 5. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Attól függ, hogy miből van jövedelme..ha rokkant lenne megérteném, hogy segélyből él, node ép és egészséges fiatalember. Ha sikeres vállalkozása lenne és mást dolgoztatna, ezért nem dolgozna, azt is megérteném..node más adózok, dolgozó emberek pénzéből éldegélni nem nagy büszkeség.
2017. jan. 5. 00:56
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Amúgy ja, tiszta parazita életmód... Semmit se csinál, de szopizza az állam csecsét... Nálunk is csinálják, hogy csak a segílybő' élnek meg. Azt itthon el is ítélik rendesen.


Ha munkája nem lenne, de céja igen, amiért küzd/dolgozik. Mondjuk sportol, vagy harcművészetet gyakorol... Vagy tanul valami egészen társadalomtól kirívót. Kísérletezik, vagy bármi, amiben szakértő és dolgozik érte... De hogy 34 évesen CÉLja sincs. Ez olyan, hogy örök gyerek, és nem a jó értelemben. Attól felnőtt valaki, hogy felelősséget vállal a tetteiért, és független, mert megkeresi a kenyerét és dolgozik... Hát nem hinném, hogy bárki előtt felelősséget vállal. Gondolom semmit nem vállal el, ami kis kötelezettséggel jár. Csak játszik és bulizik. Nem dolgozik. Nem keres effektíve a munkájából pénzt, mert nincs is neki. Mi olyat csinál, amit egy felnőtt szokott és egy kamasz nem? (a kamaszok isznak, cigiznek, szexelnek, drogoznak, mert azt hiszik ettől lesznek felnőttek. De nyilván nem. ) a csávó 34 éves és nem felnőtt.

2017. jan. 5. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

2 ilyen ismerősöm is van, aki így él.

Az egyik majdnem egy évtizede csinálja ezt, a másik csak pár éve.

Mindkettő másik országban él.

Aki egy évtizede csinálja, amúgy itthon él, csak kijár jelentkezni, néha kinn dolgozik egy két hónapot, majd megint fél éveket itthon, és közben jár neki a lové.

És mit ért el vele?

Van egy újépítésű háza és egy felső kategóriás német autója.

Az összes szomszéd irigykedik, fúj rá, el sem tudják képzelni, hogy miből hogy van neki a lové, mikor csak egyszerűen ennyi, amit leírtam.

A másik mivel nemrég kezdte még ezt, nem él ilyen jól, de halad erősen efelé.

2017. jan. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Megvolt neki is a célja legalább tudta miért csinálja.
2017. jan. 5. 02:19
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehet, hogy ez népbetegség? :)

Én is ismerek egy svájci pasit, az ugyanez. Mi többek közt ezért se jöttünk össze, én már ott kiakadtam, hogy akárhol sétáltunk a városban, minden étterem és kocsma előtt elmenve jött a sztori, hogy itt is dolgozott, és mik voltak. Basszus, hát akárhogy számoltam, fél évnél hosszabb munkaviszonya nem volt. Így elég nehéz volt bevenni a dumát, hogy "átmenetileg munkanélküli".


A pasi egyébként a magyar nőket is szereti nagyon, meg a magyar konyhát is, minden évben itt tölt egy-két hetet. Neki az lett a megoldás, hogy örökölt egy lakást, azt kiadja, és a bevételből most Magyarországon él kényelmesen, munka nélkül. :)


A haverjai között is elég sok a link alak, nem igazán találkoztam azzal a svájci precizitással, amit vártam, viszont így értem, miért lehet vendégmunkásként viszonylag könnyen elhelyezkedni. :)


Kérdező: hidd el, hosszú távon ott sem lehet ebből kényelmesen megélni, illetve a kényelmes megélhetés teljesen más színvonal Svájcban, mint amire ő gondol. Maradjunk annyiban, hogy nem hal éhen, van hol laknia, a haverokkal találkozgatás meg ingyen van. De mire észbe kapsz, te fogod eltartani ezt a jóembert, és egyre többet kell betenned a közösbe, hogy fenn tudd tartani az életszínvonalat.

Gondolom nem azért mentél el oda dolgozni, hogy hó elejétől a végégi legyen csak elég a pénzed, és be kelljen osztani, hogy mikor mit eszel, meg minden csekk be legyen fizetve, mert azt itthon is megtehetted volna akármilyen gyári melóval. :)


Szép dolog a szerelem, járjatok össze, mutassa meg neked az országot, szexelgessetek, de ne vedd ezt a pasit komolyan. Svájc is tele van férfiakkal, jön majd másik. ;)

2017. jan. 5. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!