Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek, hogy a párom megöleljen?

Figyelt kérdés

A párom (28F) nem ölel, csókol vagy puszil meg csak úgy, magától. Nekem pedig nagyon is igényem van rá...


Sokszor megesett már, hogy mikor megöleltem, rá kellett szólnom, hogy viszonozza. Vagy más szólt rá, hogy tegye már meg. Ha én nem megyek pusziért és ölelésért, akkor egésznap nem érintkezünk egymással. Kivéve ha megyünk valahová, akkor mindig fogja a kezemet...


Ha hátsószándékai vannak - leginkább reggel - akkor persze mindig ölel, puszil, csókol, simogat, játszik velem. Ami egészen az aktus megkezdéséig nagyon jó, azután olyan lelombozó, hogy a szex miatt ilyen velem... 🙄


Látom rajta és tudom is, hogy szeret, de nem mindig érzem.


Igyekszem türelmes lenni vele és kivárni, mert valószínűleg otthonról hozza ezt. Idősek a szülei, 60 felett járnak már és a házasságuk alatt mindvégig külön szobában éltek. Gondolom a párom otthon nem látott rá példát, hogyan mutassa ki fizikailag az érzelmeit.


Beszéltem már vele erről nem egyszer, hogy nekem erre igényem van, fontos ez számomra, nekem ettől működik egy párkapcsolat és megnyugtattam, hogy nem kell 0-24 egymáson lennünk, mert az engem is zavar. De arra nagyon is igényem van, hogy napi szinten, ha együtt töltünk néhány órát, abba férjen bele 1-2 puszi és/vagy ölelés.


Az első néhány ilyen beszélgetés után 2-3 napig csinálta, majd eltűnt. Mostanság meg egyáltalán nem csinálja, csak ha kérem.


Azon kívül, hogy kerekperec kimondom, hogy mik az igényeim mindenféle rizsa nélkül, - nincs más ötletem, hogyan érhetnék el változást.


9 hónapos a kapcsolatunk és nem élünk együtt.


27N, 28F


2022. aug. 2. 10:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
16%
Miért vagy olyannal, aki nem felel meg? Félelemből?
2022. aug. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
83%
Nem biztos, hogy ez az oka. Mondta ezt egyáltalán, vagy te keresel neki kifogásokat?
2022. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

#1 Mert nagyon szeretem a személyiségét és jól érzem magamat mellette, de ez hiányzik. Ha én megyek oda hozzá kezdeményezni és kérem, akkor megteszi. Ebből adódóan gondolom úgy, hogy van esély a változásra.


#2 Én keresek kifogást. 😔

2022. aug. 2. 11:13
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát valószínű az van amit írtál, egyrészt feltételezem ilyen beállítottságú.Nem annyira nyitott, lehet akár zárkózott is.

Én is ilyen vagyok, kicsit elcseszett, mert érzékeny vagyok legbelül, de zárkózott.És nálunk sem jellemző a családdal hogy ölelkezünk meg puszilkodunk, gyerekkoromba is végig ez a példa volt előttem .Fizikailag megtartom mindenkivel a távolságot.Mivel sose ezt tapasztaltam és nem volt sokat jellemző az életemben, így párkapcsolatoknál sem mászok bele folyton a másik aurájába.És sokszor zavar ha a párom mindig tolakodik.Ami nyilván nem tolakodás, csak számomra kellemetlen.Nyilván a szex más.De nincs igényem arra hogy 0-24-ben folyamatosan olyan közelségbe legyek a párommal.

És nehéz ezen változtatni, mert megszokja az ember és így ideális.Nekem is volt olyan párom aki rosszul esően mondta, mármint neki esett rosszul hogy sose kezdeményezem se a puszit, csókot, vagy ölelést...csak akkor van ha ő tesz érte.Nyilván elbizonytalanodik hogy miért van ez.És persze próbáltam a kedvére tenni én is.Ahogy a kérdező is írta.De az tényleg csak ideig óráig működik.Mert az már nem természetemből fakadóan jön, hanem kicsit kényszerből, muszájból..így azt nem lehet hosszú távon fenntartani.

Ha tényleg nem más áll a háttérben és szeret, akkor fogadd el őt ilyennek, amilyen.Igazából jó az ha néha megemlíted neki...mert vannak pillanatok mikor úgy maga se tudja miért, de levetkőzi ezeket a gátlásokat, vagy problémákat és csak a semmiből elkezd megölelni vagy ad egy puszit, hátsó szándék nélkül csak szeretetből.És akkor az számodra váratlan lesz, és mivel ritkán fordul elő, így még jobban fogod értékelni :)

2022. aug. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
66%
Más a szeretetnyelvetek. Meg kell beszélni. Ha nem tudtok kommunikalni akkor meg mi a tököm ekbvagytok együtt?
2022. aug. 2. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Igen, #4es én is idáig jutottam. Előtte egy féléves kapcsolata volt még olyan 19-20 éves korában, tehát az is közre játszhat, hogy nem volt lehetősége megtanulni, hogyan működik egy kiegyensúlyozott kapcsolat.


Ha beszélünk erről vagy más közös problémáról, akkor szűkszavú és a testbeszéde is arról árulkodik, hogy szorong ilyenkor. Feltételezem ezt is otthonról hozza. Én is ilyen voltam előtte, de tudatosan elkezdtem változtatni. Ezért igyekszem türelmes lenni és letorkolás helyett vagy érzelmi manipulációs játszmák helyett röviden, tömören és nyiltan beszélni.


Én se akarom, hogy állandóan egymáson legyünk, mert az megfojt engem is. De szeretném, ha a két véglet között felépülne az aranyközépút. De nem tudom, hogyan lehetne felépíteni...



Más a szeretetnyelvünk, igen. Én képes vagyok mind az ötön beszélni és igyekszem eleget tenni az övének is, de tőle hiába kérem, nem teszi.


Nem tudom, hogy a példamutatáson és a beszélgetésen kívül van - e más mód.

2022. aug. 2. 12:04
 7/27 anonim ***** válasza:
75%

Ilyenkor bsznak el az emberek az életükből egy csomó évet és csak szenvednek meg reménykednek. Majd 45 évesen a fejüket verik a falba hogy a komplett fiatalságuk ráment, majd kicsit szétnéznek maguk körül és rájönnek hogy hú bammeg, van egy csomó sokkal jobb férfi is a világon.


Önértékelési probléma az egész, és hogy nem tiszteled és becsülöd magad. Ez nem egoizmus, hanem pusztán csak annyi, hogy egyetlen dolgot nem kaphatsz vissza az életedben, az pedig az elmúlt idő.

2022. aug. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha magától nem jön neki akkor hiába probálod megbeszélni vele, pár napig lesz ha nem akar elhagyni, de utána semmi.Ezt kikényszeríteni nem tudod.Ha szerelmes akkor bújik, puszilgat évek után is, ha csak szeret maximum,vagy csak el van veled akkor nem.Nem fog változni ennyi idő után.
2022. aug. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Elgondolkodom akkor a hogyantovábbon.
2022. aug. 2. 12:44
 10/27 anonim ***** válasza:
75%
Kérdező, 100% biztos vagy benne, hogy szeret téged?
2022. aug. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!