Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Előny vagy hátrány ha egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Előny vagy hátrány ha egy férfi rendszerető és tisztaságmániás?

Figyelt kérdés
Elsőre nyilván jól hangzik, de nekem az a tapasztalatom hogy inkább hátrány!

2022. aug. 2. 20:40
A kérdező szavazást indított:
Előny
Hátrány
Közömbös / Nincs befolyással
17 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden lépésemet figyeli és beállítja utánam az asztalon a dolgokat és kioktat akkor már hátrány!
2022. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
A mánia önmagában is betegség. Hátrány, nem is kérdés.
2022. aug. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Mikor együtt éltem egy nővel örömmel fogadta mert a korábbi párja lusta volt és igénytelen, és semmi házimunkában nem segített.

Nálunk viszont úgy működött eleinte hogy próbáltuk ésszerűen elosztani egymás közt a teendőket, hogy egyikünk számára sem legyen leterhelő.Elméletben nagyon jól nézett ki, de a gyakorlatban nem jól mutatott.Az a része ami rá volt osztva az én szememben felületesen lett csak megcsinálva.És volt hogy annyira zavart hogy újra csináltam inkább utána.

Aztán változtattunk, én csináltam a takarítást,övé volt a konyha, főzött, mosogatott.Ott is voltak problémák, valamint azzal hogy nehezen viseltem hogy nem figyel a rendre és a tisztaságra eléggé.Ugye az ember a saját életét könnyíti meg ha nem csinál rumlit,és nem "hány" össze mindent.Ezzel is volt problémánk.Kicsit az őrületbe kergettük egymást azokkal a szokásainkkal, amelyek saját szemszögből teljesen bevett szokás, megszokott dolog és jól bevált módszer...de nagyban különbözött a másik szokásaitól, így folyamatos nézeteltérések voltak emiatt.

2022. aug. 2. 20:59
 4/10 anonim ***** válasza:
39%
Hátrány!!!!!!
2022. aug. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

En is az vagyok 😂🔫 2 naponta porszivozok, takarítok, és nem bírom ha bármi útban van. Valaki leallithatna😂😂😂 szóval így nem igazán előny.


Szerintem legyen igényes, ha atmegyek hozzá ne szemetdomb várjon a lakásában, valamint ne a fanszore legyen a zuhany kabinban, de valóban nem kell mindennap a lépéseimet figyelni, hogy hol hullajtom le a hajszalamat magam után a szőnyegre amit azonnal porszivozhat fel;)

2022. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeretés nálam előny, engem is idegesít, ha rendetlenség van körülöttem. A tisztaságmánia attól függ, milyen mértékű, illetve mit értesz azalatt, hogy valami felületesen volt megcsinálva. Anyám volt pl. olyan, hogy azt is felrótta nekem, ha nem porszívóztam le a székek lábát, amikre ragadt összesen kb. egy darab hajszál, egy 15 négyzetméteres szobára kevésnek találta, ha 5 perc alatt végzek a porszívózással, vagy leszidott azért, mert elöl hagytam egy könyvet. Meg egyetemen is volt olyan kolistársam, aki kiakadt azon, ha valaki nem mosta el azonnal a dolgait (mert utána rohannia kellett órára), hanem csak este, max. következő reggel tudta volna ezt megcsinálni. Ha valaki pl. ilyen szinten "rendszerető", attól menekülnék. :D
2022. aug. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is rend és tisztaságszerető vagyok, de igyekszem nem elfelejtnei, hogy a lakás van értem és nem én a lakásért, tehát ha valami miatt nem tudok épp takarítani, hát pont leszarom.

De amúgy én is rend és tisztaságszerető pasit szeretnék.

2022. aug. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6

Azért ennyire nem durva nálam hogy a székek lábát is porszívózzam :) Meg a rend se olyan hogy mindennek tökéletesen pontosan a helyén kell lennie.Jó, azért szeretem ha mindennek megvan a helye,és minden a helyére kerül.De nem betegesen.

A mosogatásra viszont kényes vagyok.Van mosogatógépem, de még sosem használtam.Lassan 4 éve élek egyedül,és akkor került be az új mosogatógép is, még egy próbamosogatásra se indítottam el.Mivel egyedül vagyok nincs sok cucc, ha esetleg főzök valamit akkor se annyira vészes.De én azonnal el is mosogatok mindent.Nem bírnám otthagyni, felhalmozni.Akármennyire is nincs már energiám vagy későn van, fáradt vagyok akkor is, addig nem fekszem le míg rend nincs a konyhába és a mosogatónál.Ha ezért kések el valahonnan, akkor inkább elkések,de akkor is megcsinálom.

#7

Ha valamiért mondjuk nem tudok takarítani, akkor az zavarni szokott.Nekem konkrétan megvan a jól működő rendszer az életembe, el van osztva a hét hogy mikor mit csinálok,milyen házimunka milyen takarítás stb. Volt már hogy egy porszívózás elmaradt, mert mondjuk programom volt, vagy annyira beteg voltam.Azt eltudtam fogadni.De egy héten egyszer van egy nagyobb, alaposabb takarításom a többin kívül is.Azzal viszont úgy vagyok hogy nem maradhat el.Volt hogy programom volt aznapra, akkor újraterveztem és megcsináltam előtte vagy utána nap.De volt hogy felkeltem aznap 3-4 körül és így még a program előtt megtudtam csinálni.De volt rá példa hogy rossz közérzettel covidosan lázzal együtt csináltam meg. Az nem maradhat el, akármi van :) A többi kisebb takarítás vagy házimunka annyira nem kényes számomra, ha esetleg elmarad.

Ha alakulóban van egy párkapcsolatom és ki is alakul akkor kihívás úgy beosztani az időmet hogy a másikra is megfelelő időm legyen,és a saját dolgaimmal se maradjak el.És sokszor úgy csinálom hogy eltitkolom ezt a beteges mániámat, vagy épp igényességemet, nézőpont kérdése :) Mert inkább azt tapasztalom hogy nem szimpatikus ez a nőknek.Talán jobb mintha egy lusta semmirekellő alak lennék.De vannak akik ideálisan a kettő között helyezkednek el.Azok szimpatikusabbak a nőknek.

2022. aug. 3. 09:51
 9/10 anonim ***** válasza:
60%
De az angol királynőt várod, hogy covidos betegen is meg kell csinalnod a heti takaritast? Erre irtam hogy pont leszarom, akkor megcsinalom kesobb, amikor mar jol vagyok. Ja ez igy leirva kicsit beteges nekem es attol felnek, hogy rajtam mint baratnodon is szamonkerned ezt.
2022. aug. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem az angol királynőt várom.De ha nem csinálom meg a heti nagytakarítást, akkor elmarad :) Ugyanis a többi napokra már más van beosztva.Nálam az nem működik hogy mikor gondolok egyet akkor megcsinálok valamit.És tologatom.Fixen megvan a rendszer,és akkor tuti nem marad el semmi.Ha elmarad akkor sincs semmi, mert sűrűn vannak takarítós napok.Kivéve a nagytakarítás, az szent és sérthetetlen :)

Ha van párom ebből semmit nem tapasztal, mert megoldom magam, úgy csinálom a dolgokat hogy vele is megfelelő időt tudjak tölteni,és a feladatok is el legyenek végezve.

Eddig egy nővel éltem együtt, én a milyenségemből kiindulva nem a nővel csináltatnék mindent.Ahogy írtam is fentebb, elosztottuk a feladatokat.Próbáltuk ésszerűen megtenni és megbeszélni ezt.Mindenkinek vannak olyan házimunkai tevékenységek, amelyeket nem igazán kedvel.Próbáltuk tetszés szerint kiosztani.Na meg idő szerint,kinek mennyi ideje van és a lényeg az volt és az a része jól működött hogy egymás miatt csináltuk ezt.A lényeg az volt hogy egyrészt minden feladat legyen elvégezve, másrészt pedig az hogy minél több időnk legyen egymásra.

Én ha van párom megértő és türelmes szoktam lenni.És sose kérném számon azért hogy betegen nem csinálta meg a dolgokat.Nyilván az más ha semmi baja, csak mondjuk lustaságból nem lett meg az adott feladat.De ha beteg, akkor próbálom segíteni, amiben csak lehet,és átvállalok a feladataiból.Engem az idegesített hogy felületesen csinálta meg a takarítást.Mert ő neki az volt a normális és megszokott és bevált. Nekem meg jóval alaposabb volt a bevált és megszokott.

Én nem mondanám összeférhetetlen alaknak magam.És hajlandó vagyok engedni az ilyesfajta igényekből,és lazulni ebben, de azért káoszt nem szeretnék,azt nem bírnám elviselni.Tudom ha esetleg lesz olyan nő aki elvisel és lesz saját családom akkor a gyerek mellett máshogy fognak működni a dolgok.De ha idáig eljutok, akkor is próbálom majd a legésszerűbb megoldást megtalálni hogy ne legyen káosz az én,és a családom élete!

2022. aug. 6. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!