Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Tényleg nem érti a problémámat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg nem érti a problémámat?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást a párommal, nagyon jó a kapcsolatunk, egy dolgot leszámítva , ami mostanában egyre erősebben tör rám. Ő az átlagnál sokkal jobban keres, gyakorlatilag hárman kényelmesen elvagyunk belőle és itt a bibi. Nem igazán akarja hogy komolyabb (kihívást jelentő munkahelyet keressek) és dolgozzak. Most is van egy 5 órás állásom, de ez inkább hobbi hogy ne unjam halálra magam, semmi érdekes vagy megterhelő nincs benne. A napjaim annyiból állnak, hogy hétköznap bemegyek erre a 4-5 órára, aztán főzés, elintéznivalók, kutyázás és edzés, gyerekkel kapcsolatos teendők plusz amikor kell körmös, fodrász, szoli stb.


Egyre inkább egy semmirekellőnek érzem magam, aki semmi értelmes dolgot nem csinál és ez frusztráló, lehangolt vagyok tőle. Többször mondtam a páromnak hogy nem érzem így jól magam, szerinte viszont ez így tökéletes. Ő keresi a pénzt, én meg viszem azokat a dolgokat amire neki nem jut ideje és fontosak. Tegnap kifakadtam neki hogy elegem van, mire ő kiröhögött, hogy azért egy átlag dolgozó embernek ne beszéljek problémaként a helyzetemről mert nem is tudom elképzelni, mennyien cserélnének velem.


Most tényleg én vagyok a hülye? Halálra unom magam, és kiakaszt hogy nem érti meg, hogy valami kihívást jelentő feladatot szeretnék végezni.


2022. aug. 3. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Tényleg nem érti a problémát. Neked van igazad. Én is megőrülnék.
2022. aug. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
De 💩 életed van... Ha unatkozol, tanulj valamit, pl. nyelvet, stb. Ha meg mindenáron többet akarsz dolgozni, akkor állj ki magadért és keress egy számodra komolyabb munkát/munkahelyet. Ha kell hozzá előképzettség, akkor előtte azért érdemes azt is megszerezni. 😉
2022. aug. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy ilyen kapcsolatom, csak ott nem volt gyerek. Egy év után szakítottam vele, mert az nem az én életem volt. Én csak az ő életének a kiegészítője voltam, de ott semmi nem rólam szólt. Te nem ezt érzed esetleg?

Amiket leírtál, abból azt látom, hogy a te életed egyáltalán nem teljes, de ő nem is szeretné, hogy te is boldog legyél. Elég, ha az ő életét tökéletesíted, más dolgod ne is legyen.

Arról nem is beszélve, hogy mennyire függesz tőle.

Viszont a jó hír, hogy felnőtt ember vagy, nem szorulsz az engedélyére ahhoz, hogy kezdj valamit az életeddel. Válts munkát, kezdj el tanulni valamit, ami érdekel stb.

2022. aug. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én így nem bírnám. Ahogy írta a 3-as, egy kiszolgáltatott ember vagy, aki nem önálló, csak látszatra.
2022. aug. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 FoxtrotLidérc ***** válasza:
100%
Két állásban dolgozó férfiként: Rosszul is lennék/eret is vágnék abban az élethelyzetben amiben vagy (a válaszomat adott esetben meg is mutathatod neki, csak hogy tudja: Mennyire "nevetséges a helyzeted a dolgozó emberek szerint"). Teljességgel megértem, hogy mi a problémád. Én azt mondom: Mondd meg neki, hogy visszatérsz a szakmádba, ha tetszik neki, ha nem. Nem a házvezetőnője vagy, b*sszameg! Nem azért tanultál, nem azért küzdöttél, hogy utána ne használhasd ki! Elmondhatod neki azt is: A házimunkát megosztjátok ezután, de megbeszélés alapján el fog tudni járni továbbra is mondjuk szórakozni/kikapcsolódni - ne feledje azonban: erre neked is van igényed!
2022. aug. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, de ismerős a helyzet. Ez a bántalmazó kapcsolat egy fajtája. Egy ismerősöm került ugyanebbe, a férje volt a pénzkereső, míg ő tanárként dolgozott. Szépen beleépítette a tudatába, hogy mivel ő jóval kevesebbet keres, annyit is ér. Idővel minden házi- és ház körüli munka rá maradt, gyereknevelést is beleértve. Önbizalma persze béka segge alatt.

Sajnos vannak olyan emberek, akiknek szükséges, hogy a partnerük fölött érezzék magukat és mindent megtesznek annak érdekében, hogy ez így is maradjon.

2022. aug. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

Én simán letennék igy 2 nyelvvizsgát is meg talán egy programozóit is addig, fene se nyivakolna azon hogy nem tudok dolgozni.

Lehet tőzsdéznék is. Mert csak hobby alapon. Vagy csak ugy összedobnék ennek annak a cégnek egy weblapot pár százért. Mert hobby.


Nem értem a a nyavajgás tárgyát.

2022. aug. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Nem bántalmazó a kapcsolatunk, egyáltalán nem érezteti, hogy kevés lennék vagy hasonlók. Ő azzal érvel, hogy elég ha az egyikünk stresszes és fáradt (sokat dolgozik, felsővezető) a munkától. Illetve szerinte ha én is elkezdenék karriert építeni, arra előbb-utóbb rámenne a kapcsolatunk, mert nekem se lenne már időm semmire. Szórakozni együtt járunk, szóval az sincs, hogy ő megy én meg itthon ülök. Csak sokat dolgozik, én meg 4-5 óra alatt letudom, és sokat vagyok egyedül - illetve nem érzem hasznosnak/értelmesnek azt amit csinálok.
2022. aug. 3. 15:31
 9/13 FoxtrotLidérc ***** válasza:
8: Igen, jár némi stresszel a karrierépítés. De nem törvényszerű, hogy ez meg is ölje a kapcsolatot. Az viszont, ha nem jó neked adott élethelyzetben, az minden további nélkül.
2022. aug. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

8# Ha a kapcsolatotok egyébként jó, nem lekezelő a férjed, mindent megad neked, csak egyszerűen unatkozol, akkor pedig te vagy a hunyó.

Ebben az esetben 7-esnek igazat adok. Nem csak alkalmazottként lehetsz értékes ember. Nem kell ahhoz 8-tól 4-ig másnak dolgozni, hogy hasznossá tedd magad. Úgy látom, a pénz nem számít, az is egy előny. Intenzív nyelvtanulásba kezdenék. Időd, pénzed van rá bőven. Ha nem nyelv, akkor más, ami érdekel és az ismereteidet bővíti. Nem hiszem, hogy a férjednek kifogása lenne az ellen, hogy a felesége nem buta.

Állatokat mentenék. Önkéntes lennék egy állatmenhelyen, vagy ideiglenes befogadója kidobott állatoknak. Az állatmentők amúgy is nagyon túlterheltek, minden segítség jól jön nekik.

Hirtelen ez a kettő jutott eszembe, de számtalan módja van annak, hogy kiteljesedj, csak találd meg, ami neked való.

Mert az, hogy unalmas az életed, nem a férjed hibája.

2022. aug. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!