Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért érzem folyamatosan,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért érzem folyamatosan, hogy a barátnőm szakítani akar velem? Mit tegyek ez ellen az érzés ellen?

Figyelt kérdés

Folyamatosan van egy érzésem, hogy a barátnőm szakítani akar velem, és/vagy meg fog csalni. Ez az érzés felerősödik, amikor például elmegy a barátnőivel Pesten bulizni.


Egyrészt iszonyatosan frusztrál, hogy emiatt az érzés miatt nem tudok teljesen kötődni hozzá, és azt gondolom, hogy ha más miatt nem, előbb utóbb emiatt fog válságba kerülni a kapcsolatunk.Na meg sokszor nagyon erős a kísértés (főleg a szlovák csajokkal, mert tudom hogy biztosan nem derülne ki), hogy más lányokkal legyen valami, mert fiatalon mégiscsak nem pazarolhatom el az időmet egy olyan kapcsolatra amiről azt érzem hogy nem fog sokáig menni.


Másrészt azt érzem, hogy tök sok energiát vesz ki belőlem ez a kapcsolat. Ezek miatt pedig már én is gondoltam a szakításra.


Elég kevés időt tudunk együtt tölteni, heti pár napot maximum, mert Szlovákiában dolgozok. Amikor távol vagyunk egymástól, akkor a legerősebb ez az érzés. Viszont amikor meg el tudunk tölteni pár napot közösen akkor mindig azt érzem, hogy rendben vannak a dolgok.


Józan ésszel végiggondolva szerintem nincs okom aggódni, de sajnos ez az érzelmeimet nem győzi meg.


Nagyon szívesen várok minden hasonló tapasztalatot/sztorit és tanácsot.


Előre is köszönöm a válaszokat.


21/F Kapcsolat: 2 és fél hónapja



2022. aug. 8. 18:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Aki kimegy melozni mindenkit megtalal ez az erzes hogy vajh az otthon levo mit csinal meg stb
2022. aug. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Te azért félsz attól hogy a baràtnőd meg fog csalni egy buli alatt,mert te magad azon gondolkozol hogy fiatalon hogyan csalhatnád meg (szlovák csajok stb)


Még elég értelen vagy egy komolyabb kapcsolatra.


+ Befigyel ott szerintem ilyen önértékelési zavar is vagy kisebbségi komplexus. Mert ha meg vagy magaddal elégedve meg a kalcsolatotokkal ,akkor ok nélkül eszedbe se jut ilyesmi.

2022. aug. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Van egy olyan érzésem, hogy te önbizalom hiányos vagy és nem is vagy szerelmes. Ebből két rossz dolog is fakad. Az egyik pont az, hogy ezzel fogod magad mellől elmarni, hogy folyamatosan kételkedsz és ezt valószínűleg ő is érezni fogja vagy érzi. Erre pedig rá tud menni egy kapcsolat.


"hogy más lányokkal legyen valami, mert fiatalon mégiscsak nem pazarolhatom el az időmet egy olyan kapcsolatra amiről azt érzem hogy nem fog sokáig menni."


HA szerelmet éreznél akkor nem gondolnál ilyesmire.


Szóval akárhogy is nézzük, nagy valószínűséggel két dolog miatt is halálra van ítélve a kapcsolatod.

2022. aug. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Tudat alatt keresed a kifogást, hogy megcsalhasd vagy elhagyhasd, projektálsz, előre mentegeted magad és építgeted az érveidet, hogy miért ő a hibás a te döntéseidért.. Szánalmas és hányingerkeltő, remélhetőleg kinövöd.
2022. aug. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Hans Pötterman ***** válasza:
87%
Ne tegyél semmit, elfogod ígyis -ugyis rontani ezt,akkor majd akkor levonod a tanulságot. Utólag rájössz, mennyire butaság volt. Kb ez a forgatókönyv, ezért nem is erőlködöm azzal,hogy meggyőzzelek🤷🏽‍♂️
2022. aug. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2-es és 3-as szerintem eléggé rátapintott a lényegre. És talán a 4-esben is van valami igazság nagyon mélyen. Tudtok adni valami tanácsot, hogy szerintetek hogyan lehetne egészségessé tenni ezt a dolgot?
2022. aug. 8. 19:17
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Félsz attól, hogy megcsal téged, miközben Te gondolkozol azon, hogy milyen lányokkal csalhatnád meg? Szerintem Te is érzed, hogy nem a barátnőddel van a baj, hanem veled.


Nem állsz készen egy kapcsolatra, legalábbis komolyra nem. Inkább hagyd ott, jobban jár.


Vagy, a másik megoldás, hogy belé szeretsz, mert Te nem szereted Őt. Ha szeretnéd eszedbe sem jutna olyan dolog, hogy milyen lányokkal csalhatnád meg.


"Ezek miatt pedig már én is gondoltam a szakításra." Itt meg már halálra van ítélve az egész dolog. Nem érzed jól magad ebben a kapcsolatban, előbb utóbb (de inkább előbb) ennek úgyis vége lenne a részedről.

2022. aug. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az önértékelést rengeteg dologgal tudod fejleszteni.

Keress valami olyan hobbit amiben jó vagy ,vagy ha nem vagy olyan jó akkor jóvá tudod magad fejlesztenie. Az ad bőven magabiztosságot.


De leginkább valami sportot ajánlanék neked,vagy járj el kondizni. Az egyrészt kikapcsolja a gondolataidat,màsrészt van motivációd abban hogy minél jobb legyél.

A sport egészséges a léleknek is,de a testedet is jól tudod formálni. És ha ezek rendben vannak akkot helyre is billentél :)

2022. aug. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod, 8-as!
2022. aug. 8. 19:39
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
😊😊 örülök ha tudtam segíteni
2022. aug. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!