Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy legyek laza, kevésbé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy legyek laza, kevésbé sértődékeny, "hisztis"? 24N

Figyelt kérdés

Engem szavakkal nem annyira lehet megbántani, mondjuk nem is annyira jellemző, hogy bunkók lennének velem.

Viszont nekem egy párkapcsolatban a legfontosabb a figyelem, figyelmesség, ez a szeretetnyelvem. Barátommal még nem élünk együtt, mindketten itthon élünk, szerdánként és hétvégén vagyunk együtt. Tegnap is este telefonban beszéltük a mai napot, mint legyen, hogy legyen, mikor jön át stb. Mondtam, hogy bátyámnak ma van a szülinapja és családostul elmegyünk este étterembe, és ő is meg van rá hívva. Ezenfelül egyik barátnőm most elutazott és én vigyázok a kutyáira (ami azt jelenti, hogy napi 1x ránézek és adok neki enni, inni), tőlem kb fél órára lakik ez a barátnőm. Na és mondom barátomnak, hogy nekem munka után át kéne gyorsan ugranom a kutyához a napi kötelező köröket lefutni, aztán megyünk étterembe este 7 körül és még mondtam is, hogy nem tudom, mikor és hol találkozzunk, hogy mennyi idő alatt végzem a kutyákkal, mikor végzem a munkában stb. Aztán most rámírt a barátom, hogy munka után, ha időben tud végezni, csináljunk-e vmi progit ma este? Mondom király lenne, csak ugyebár én mondtam neki, hogy kutyát kell ellátnom, meg étterembe megyünk... és mondja h jaaj tényleg, összefolynak a napok nála, annyi a munka és nem tudja, melyik napra mit mondtam, mit csinálok... őszintén nekem ez elég szraul esik, mert mintha csak egy kis apró szösszenet lennék az ő életében, hogy ilyenekre nem emlékszik :/ sem az étteremre, sem pedig, hogy átjárok a kutyát ellátni, semmi.. full semmi.


Tudom, hogy én is érzékenyebb vagyok a kelleténél. De sajnos nálam ez a figyelmetlenség, feledékenység egy iszonyat kényes téma, ugrom rá és rosszul esik, mert nekem ez a legfontosabb.



2022. aug. 10. 14:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

Mondjuk úgy, hogy ne engedj annak ennek a tipikus mérgező mentalitásnak, ami arra hivatott, hogy elvegye az érzelmeid validitását. Nem hiszti, hanem rosszul esett. Mitől lenne validabb az, hogy a pasik nem szeretik a "hisztit", mint az, hogy nálad van egy határ, amit rosszul esik, ha átlépnek? Miért neked kéne szopóágon lenni, miért ne állhatnál ki magadért? Ki mondta, hogy érzékenyebb vagy a "kelletnél"? Ki szabja meg, mi a "kellete"?

Én is belementem sajnos ebben még tizen/kora huszonévesen, én akartam lenni a laza csaj, mert azt imádják a pasik a "hisztérikák" helyett, de rájöttem, hogy csak az önbecsülésemet dobom ki a kukába. Te ne tedd ezt, ne a saját károdon tanulj...

2022. aug. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
72%

Lehet Ő alapból feledékeny, párom is az (volt sokszor, de ezt mondta is az elején). Ettől még figyelt rám és szeretett.

Sajnos Ő vasárnap meghallt. 😢

Ülj le vele és beszéljetek sztm erről.

N 30

2022. aug. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

Erre nincs gyógyír, csak a józan paraszti ész. Vedd észre, hogy ő is ember, előfordul, hogy nem emlékszik - ez rád is igaz -, avagy a pillanat hevében megfeledkezik valamiről. Mindenkinek vannak negatív tulajdonságai, lehet ő más tulajdonságaiban kompenzál.


Hogyha nem tudsz toleráns lenni, érdemes olyan párt keresned, aki veled hasonlóan szűri és jegyzi meg az információt.

2022. aug. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%
Nekem ez gerhelo is lenne ha a párom dolgait nekem kéne eszben tartanom.
2022. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
*terhelò
2022. aug. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
60%

Én is ilysn voltam. Aztán rájöttem hogy annyi mindent csinálok hogy én sem tudom észben tartani. Mástól se varhatom el. Illetve az én páom is mikor eddz, mikor van home office, mikor néz meccset stb stb. Mindig megkérdezem de mivel minden héten más, meg is olnem magam ha észben kéne tartani. Inkább többször megkérdezem.

Szóval a tanácsom hogy ne várd el hogy megjegyezze, mert simán lehet hogy nagyon szeret csak ennyi dokog nem fér az agyába. Egyszerűen mondd el neki újra és ujra

24N

2022. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
De ez a mai program rá is vonatkozik, tehát nem csak én csinálom, hanem a KÖZÖS PROGRAMUNK... ráadásul egy olyan, amire meg lett hívva, ezért nem értem az egészet..
2022. aug. 10. 15:30
 8/18 anonim ***** válasza:
65%
A valódi okot kezeld, ne a tünetet.
2022. aug. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
8, hogy érted, mire gondolsz?
2022. aug. 10. 15:51
 10/18 anonim ***** válasza:
53%

Nem az a probléma, hogy hisztis vagy-e vagy sem jelen esetben. Ez a tünet. A probléma, hogy van valaki aki nem figyel rád és te felmented, hogy összefolynak a napok. Persze...te el tudnád felejteni, amit ő mond?

Valóban nem vagy fontos neki, csak vagy. Jobb mint a semmi, de ennyi.

Na ez a valódi ok.

2022. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!