Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meddig érdemes lemondani dolgokról párkapcsolat miatt?

Figyelt kérdés

Végre valahára elkezdhettem egy kurzust, ami régi nagy álmom volt.

Sajnos ennek az a hozama, hogy távkapcsolatba kerültünk a távolság miatt, hetente vagy 2 hetente tudunk találkozni.

Mostanra érzem hogy a barátom ebben nem partner, nyilván meg is értem ezt. Nagyon elszaporodtak a viták, kiabálások köztünk. Tegnap este azt vágta hozzám, hogy oldjam meg hogy több időt legyünk együtt, és akkor nem lesz ennyi nézet eltérés meg frusztráció.

Nem tudom mi tévő legyek. Mondjak le a tanulmányokról hogy helyre jöjjön a kapcsolatunk, hogy ne veszítsem el?


2022. aug. 31. 13:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Egy ilyen önző seggfej miatt abba ne hagyd a tanulmányod. Ilyen kevés idő alatt normális ember össze se tudna veszni. Valószínűleg direkt csinálja, hogy tudja hárítani rád a problémát.
2022. aug. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Addig érdemes lemondani valamiről, amíg nem érzed lemondásnak, áldozatnak. Aki ilyet vár el tőled, az nem szeret igazán. Az lesz a vége, hogy (akár évekkel később is) szakítotok, te meg úgy érzed majd, elvesztegetted a vele eltöltött időt, nem képezted magad, nem jutottál előre az életben.

Egy szerető társ támogat téged.

2022. aug. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj hogyha most engedsz neki akkor rá fog kapni. A végén majd azt veszed észre, hogy már a barátaiddal sem mehetsz el szórakozni mert féltékenységi rohamot kap. Így szokott végződni az ilyen.


Amúgy a kompromisszumkészség nagyon fontos egy kapcsolatban. De nem ezen a szinten. A tanulás nagyon fontos. Az embernek folyamatosan fejlődnie kell. Ha valaki ebben gátolni próbál csak azért, hogy neki ettől jobb legyen ott érdemes elgondolkodni, hogy van e értelme a dolognak.


Vagy simán csak eljátszhatsz a gondolattal, hogy fordított helyzetben neki hogy esne a dolog.

2022. aug. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp nem mondj le semmiről!

Lesz olyan, aki elfogad és támogat.

N 30

2022. aug. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Előbb hagynék ott egy ordibáló partnert, mint az álmaim kurzusát.
2022. aug. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Viszont ez egy elég hülye helyzet nekem és nem tudom mit csinaljak. Álljak elé és jelentsem ki hogy ha nem támogat, szakítsunk?

2022. aug. 31. 13:44
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát te tudod, de a helyedben én nem adnék ultimátumot, hanem csak közölném, hogy nem szeretnék vele tovább kapcsolatban maradni, a döntésem pedig végleges.
2022. aug. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Mit ne veszíts el? Egy olyan embert, aki leszarja a jövődet és az álmaidat? Egy olyan embert, aki annyira önző, hogy nem bír ki egy átmeneti kellemetlenséget, hogy támogasson? Egy olyan embert, aki most mutatta meg neked, hogy semmire nem számíthatsz a jövőben, mert mindig minden körülötte fog forogni?

Akárhogy is nézzük, te csak nyernél azzal, ha szakítanátok. Ha viszont mégis ez a minősíthetetlen alja ember kell "társként", akkor az a minimum, hogy meghúzod a határaidat és kiállsz magadért.

2022. aug. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott ne hagyd a sulit, ne legyél hülye
2022. aug. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Biztosan nem fogom dobni a tanulmányaimat miatta. Talán az zavarná hogy majd jobb pozícióba leszek mint ő, pedig ezt is mondtam hogy nyugodtan kezdhetne velem is akár a képzésen.

Szerinte pedig tök evidens hogy mindent dobunk a másikért. Ahhoz képest amikor a múlt héten is meg volt beszélve hogy pénteken találkozunk, előtte este mondja hogy neki túlóra van masnap. Na hát ennyit a kompromisszumokról.

Őszintén, a tegnapi óta keresni se kerestem, ő sem engem. Most hogy csak magam vagyok, kezdek rájönni hogy jobb is így. Minek magyarázkodni olyanoknak akik a töredékét se fogják fel a mondandódból, és még ők vannak vérig sértve.

2022. aug. 31. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!