Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Zavar, ha a párod/férjed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Zavar, ha a párod/férjed tartogatja volt barátnőiről a fotókat, hozzá írt verseket?

Figyelt kérdés

Természetes, ha a férfi új házasságában régi fotót, verseket tartogat első nagy szerelméről? Neki miért annyira természetes?

Második házassága férjemnek, tehát érdekes, túlélt több kapcsolatot és egy előző házasságát (gyerekkel) az első nőjéhez írt erotikus versei, fotói.

A minap találtam meg véletlenül az első nőjéről való igazolványképet.

De minek neki?

Én tiszta lappal kezdtem, nálam nem talál hasonlókat ezért könnyű a lelkének.


Nem tudom, nálam nem férnek bele ezek a dolgok a házasságomba.


2010. szept. 26. 13:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha nem férnek bele, ideje elválnod. ;)
2010. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Talán ki is lehetne függeszteni a kandalló fölé a családi képek mellé.


Erre utaltál?

2010. szept. 26. 13:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem erre utaltam.

Csak feltételeztem - talán túl naívan -, hogy ha már egyszer összeházasodtatok, akkor a házasság előtt megismerted annyira az ő értékrendjét, hogy el tudd dönteni, hogy az mennyire illik a tiédhez.

2010. szept. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Passz, csak a másik oldalról tudok válaszolni: nekem is vannak fotóim és ilyen-olyan emlékeim az első kedvesemről, akivel egyébként a mai napig jó viszonyt ápolunk. Ennek ellenére azonban nem vágyódok vissza hozzá, tökéletesen jól megvagyok a feleségemmel, és eszemben sincs se megcsalni, se elválni. Az emlékek egyszerűen emlékek, és kellemesek, mert kellemesek. Viszont, emlékek lévén a múlthoz tartoznak, nem a jelenhez vagy a jövőhöz. Múltja mindenkinek van, tagadni fölösleges, inkább tanulni érdemes belőle - viszont a jelenben kell élni, és a jövőre tervezni, nem pedig a múlton rágódni. Ha a párod veled van, akkor nyilván jó oka van rá (pl. szeret), mint ahogyan arra is, hogy azóta sem ment vissza az eslő kedveséhez (pl. veled akar lenni). Ha neki kellemes emlékei vannak az első kedveséről, hát na bumm, örüljön neki. Emiatt igazán kár akár őt marni, akár magadat rágni. Ha neked is vannak kellemes emlékeid egyik-másik volt párodról, azt is tök fölösleges titkolnod mindaddig, amíg te is szereted a párodat, és te is vele akarsz maradni, és vele is tervezed a jövődet.
2010. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Igen. Köszönöm.

Csak minden jóérzésű nő, főleg, aki többedjére megégette magát talán úgy gondolja hozzám hasonlóan, hogy tartsuk ezt meg agyban. Én ezt így teszem.

A múlt múlt. Ahogy a nevében is foglaltatik.


Az iwiw egy jó példa erre, hogy mennyi gubanc és baj van abból ki milyen képet rak ki magáról, másról.

Mivel nyilvánosság előtt zajlik, ezért személyiségi jogokat is sérthet.


Tiszteletben tartom a gondolataidat, de a szekrény aljába ne feküdjenek más női fotók, urambocsá', aktok, ki tudja.

Ha fiam rátalálna, csak magyarázkodhatnék.

Megzavarnám őt. Is.

2010. szept. 26. 13:59
 6/9 anonim ***** válasza:

Értelmesen, felnőttként kell kezelni a dolgokat, ennyi az egész.


Nem mondom én se, hogy mindent közszemlére kell tenni, de a "mindent megsemmisíteni" meg már a ló másik oldala. Ha ragaszkodik a képekhez, hát akkor legyen nekik egy fix helyük (akár lakat alatt is), és tartsa ott őket - probléma megoldva.


És a fiad előtt ugyan mit kéne magyarázkodnod? Neki is lesz majd első barátnője, aztán második, és jó eséllyel harmadik is. Semmi olyat nem látna, amivel később ne találkozna élőben is, és idővel úgyis meg fogja érteni ő is a saját tapasztalatai nyomán, hogy hogy is van ez a dolog az emlékekkel. Egyszerűen nem kell idegeskedni vagy kényeskedni, hanem szépen, higgadtan, tényszerűen megbeszélni a dolgokat. Így gátlások sem alakulnak ki, rossz emléket sem hagy, viszont mégis tisztáz minden kérdést. Persze kérdés, mennyi idős a fiad, de ha az értelmesebb fajtából való, akkor a korának megfelelő fogalmazásmóddal vele is megbeszélhetsz mindent.

2010. szept. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom miért olyan természetes számomra, hogy nekem nincs szükségem a régi (esetleg szép) emlékekre, mert most akarom megélni őket. Nem véletlenül lettek akkor vége.

És azt tapasztalom, hogy azok is így gondolják, akikkel dolgom volt.

Nem tudom elképzelni, hogy új kapcsolatukban hasonlóképpen a fiókjuk alján ott lapulna rólam egy kép.

2010. szept. 26. 14:15
 8/9 anonim ***** válasza:
Most erre mit mondjak? Mindenki másképp működik. Te így, ő úgy. Nyilván neked is van egy-két olyan dolgod legalább, ami meg neki szúrja kissé a szemét. Mégis, elfogad azokkal együtt. Akkor hát nem érdemelne ő is hasonló elfogadást a részedről?
2010. szept. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van néhány fotóalbumom az exel készült közös képekkel, sőt a gépemen is vannak. Nem nézegetem minden nap(sőt kb. egy éve nem láttam a képeket). Egyszer fontos volt, ma már nem az. Ha a párom azért hisztizne, h töröljem és dobjam ki, nem tenném meg, mert az a múltam törlése, tagadása. Ettől még nem szeretném jobban őt.Hogy te ezt megtetted a saját döntésed volt. Hidd el, nincs ebben semmi rossz. 27n
2010. szept. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!