Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az normális, hogy a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy a barátom nem ad semmi pénzt? Így érdemes szerintetek együtt maradnom vele?

Figyelt kérdés

Neki van havonta kb. 1 milliós bevétele úgy, hogy nem dolgozik semmit. Otthon ül, kicsit nyomkodja a gépét, emellett van 5 lakása és 3 garázsa kiadva. A közös dolgokra is csak akkor hajlandó pénzt költeni, ha fontosnak találja. Például új tűzhelyet sem vesz, mert "még jó a régi", nem számít hogy az gázos és semmit sem tud.

Csak én gondolom azt, hogy egy kapcsolatban mindkét félnek ugyan annyit kellene tennie (dolgoznia) a hétköznapok során? Tehát ha az egyik fél napi 8 órában dolgozik, akkor ez elvárható a másiktól is, nem?



2022. szept. 25. 13:13
A kérdező szavazást indított:
De igen, munkamegosztásnak igazságosnak kell lennie, annyit kell dolgoznia mindenkinek hogy jól megéljenek. Nem számít hogy ez napi 10óra vagy 5perc.
Nem így van, csak az számít hogy mennyi pénzt keres az ember, a munka mennyisége lényegtelen.
42 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
97%

Akkor keress olyan párt, aki szintén 8 órában dolgozik😀Ha lenne 5 lakásom, én sem dolgoznék, mert elég bevételem lenne abból, hogy kiadom őket.


Viszont az alapján, hogy nem vesz új dolgot, ha a régi elromlott, elég spúrnak tűnik. Hiába van valakinek sok pénze, egyesek szeretnek úgy élni, mintha csórók lennének.

2022. szept. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem nem a munka mennyisége számít, viszont ha az egyik fél sokkal jobb helyzetben van, illene többet beleadnia a közösbe. Főleg egy olyan szintű kapcsolatban, ahol együtt is éltek.
2022. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Én örülnék neki, ha a párom pénzügyi szabadságot élvezne. Nyilván vannak dolgok, amik ilyen helyzetben elvárhatók/jól eshetnek, de ez nem az, hogy dolgozzon csak azért, mert te is azt teszed. Ennél gázabb nincs szerintem, mint mikor irigy vagy a szerelmedre.
2022. szept. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
54%
A legtöbb ferfi smucig. Ne várj semmit.
2022. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
Ha lenne milliós bevételem én se nagyon dolgoznék!
2022. szept. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
71%

Miért kéne hogy adjon? Vagy hogy erted? Zsebpénzeljen? Gondolom ételt, számlát, ilyeneket ő fizet, de mi kellene még? Azt nem várhatod el, hogy ruházzon, meg vegyen minden nyavaját amit megkívánsz. Nem azért dolgozik.

A munka mennyisége meg szerintem se számít, sőt a kevés munkával a sok pénz a legjobb.

2022. szept. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Figyelj, neki volt egy életvitele. Neked is. Ha ő arra költ amire eddig is, meg te is arra, akkor mire kell neked pénz tőle?
2022. szept. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
Ne kotorassz a masik zsebeben, megkeresi azt a pénzt igy v ugy. Ez nem arrol szol h o keres tobbet fizessen is tobbet v dolgozzon 8orat mert te is, de konyorgom o dolgozik csak nem igy aogy te attol meg munka es tobbet is keres mint te. Semmi kozod hozzá. Akkor jogos a felszolalasod ha semmit nem csinál a hz korul, az meg h spur megint csak az o baja meg a tied akkor ha minden rad maradna. Hol eltek az o lakasaban? Ha nyaralni mentek v etterembe felesbe fizettek? Azert nem mindegy ezek kozul se h mit hogyan.
2022. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az nem zavarna, hogy munka nélkül van pénze, jó neki. De az igen, hogy a közös dolgokhoz nem nagyon akar hozzájárulni.
2022. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

De miért várnád el, hogy napi 8 órát dolgozzon, ha egyszer így is van annyi bevétele, ami bőven elég neki?


Ez a tűzhely dolog nekem nem egészen tiszta. Ti együtt éltek? Ha igen, akkor szerintem ez nem úgy megy, hogy "adjon pénzt" hanem megbeszélitek, hogy szerinted ezért meg azért kéne új, szerinte meg miért nem, aztán eldontitek.

Persze ha nagy az aranytalansag a kereseitek között, akkor nehezebb, de mivel nem vagytok házaspár, szerintem teljesen evidens, hogy olyan értékben költesz, ami a te beveteleidhez passzol. A mi helyzetünk is részben hasonló, csak a párom hozzaallasa más, de én alapvetően az általam megkeresett pénzt szeretem költeni, akkor is, ha neki az aprópénz.

2022. szept. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!