Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem működnek a monogám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem működnek a monogám párkapcsolatok?

Figyelt kérdés
A környezetemben egyre több a válás, szakítás, és a statisztikák is azt mutatják hogy egyre több a szingli, egyre kevesebb a kapcsolatban és házasságban élők száma, és később is házasodnak. Mi lehet ennek az oka? Lehet, hogy idejétmúlt lett a mai világban ez az életforma?

2022. okt. 3. 09:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

Változnak az idők, változnak az emberek.


Csereszabatos lett a kapcsolat is, ha nem tetszik, vagy valami kezd elromlani, kilépnek belőle, keresnek egy újat (amíg fiatalok még meg is tehetik), ahelyett, hogy próbálnák megjavítani, vagy legalább utólag elgondolkozni: ők mit rontottak el.


Aztán rájönnek: az új kapcsolat is, egy idő után pont olyan, mint a régi.


Felgyorsult a világ is, a média is azt sulykolja: te vagy a legjobb, legszebb, nekem mindenből a legjobb jár, neked mindent szabad...és persze, vár a rád a nagy ő valahol!


Amikor én voltam fiatal, még egyáltalán nem számított a pénz, a kocsi, a státusz. Szakadt farmerben mentem csajozni a strandra, és oda lehetett menni, legalább kicsit beszélgeti bárkihez.


Most próbálnál így élni...

2022. okt. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Mért? Nem működnek? Ez nekem új.
2022. okt. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%

Tehát ha egy normális part se sikerül találni és megtartani, akkor az megoldás, hogy keress 4-5 párt egy élet során? Vagy legyen párhuzamosan 2-3 nem működő kapcsolatod?


Az, hogy egyre kevesebb a házasság és egyre több a szingli, inkább arra utal, hogy egyre nehezebb egyáltalán párkapcsolatot kialakítani.

2022. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a valóságban egyre több a házasság és a válási arány évről évre változó.

De, ahogy érzed.

A felvetés igazságtartalmára reagálva, kapcsolatok köttetetnek és bomlanak, mert az emberek sok esetben nem ismerik magukat se, nem hogy a másikat, így pedig nem lehet jól választani. Emellett az ego nagyon megerősödött, felértékelődött. Ez mondjuk nem feltétlen baj szerintem, de nagyban akadályozza a kompromisszumokra épülő kapcsolatok működését. Márpedig a monogám kapcsolat ilyen. Kompromisszumok, kötöttségek, kotelességek.

Aztán ott van a változás. Változik az élethelyzet, a célok, a személyiség és ez nem feltétlen történik egy irányba. Így a két fél már képtelen együttműködni.

Mindezeken felül, a többség képes önfenntartóvá válni, így már az anyagiak se akkora összetartó erő.

Tulajdonképp, a lehetőségek olyan tárháza van, ami kényelmesebbé teszi az egyedüli életet. Ezért dobbantanak sokkal könnyebben az emberek.

2022. okt. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Az emberek már nem olyan kompromisszumképesek, mint régen voltak, de őszintén, hacsak nem családalapítás a cél, minek is legyél az? Ma már nem kell azt érezned, hogy muszáj párkapcsolatban élned, különben biztos valami baj van veled. Ha te egyedül érzed jobban magad, alkalmi partnerekkel/rövidebb kapcsolatokkal, akkor élj úgy, semmi akadálya.


Nekem volt már jópár kapcsolatom, de egyikben sem voltam boldogabb, mint egyedül. Szingliként nem kell semmin idegeskednem, nem egy másik embertől függ a hangulatom, érzelmi világom, nem kell idegeskednem, hogy megcsalnak, nem kell megfelelési kényszerrel küzdenem (vajon csinosabb / okosabb vagyok / jobban főzök mint az előző női?). Nem kell senkinek a hülyeségeit, idegesítő szokásait elviselnem, nem kell máshoz alkalmazkodnom.


A környezetemben sem tudnék mondani egy olyan kapcsolatot sem, ahol minden rózsás lenne. Inkább csak anyagi okokból vannak együtt, vagy a gyerekek miatt. Majd ha találok olyat, akivel boldogabb vagyok, mint egyedül, akkor hajlandó leszek újra párkapcsolatban lenni.

2022. okt. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ez egy piramis a teteje a teljesen monogám kapcsolat , az a legstabilabb kapcsolat szerintem. Én 29 évesen sose voltam senkivel , de hűséges vagyok a leendő páromhoz mert hiszek benne, habár lehet ez szimpla őrület.
2022. okt. 3. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%

#6

Persze, tiniként is mindenki arról ábrándozik, hogy boldogan él valakivel míg meg nem halnak, csak az élet nem ilyen. Egy kapcsolatban vannak hullámvölgyek, unalmas lesz a szex, megtetszik az új kolléga(nő), én alapvetően nem hiszek abban, hogy létezik 20-30-40 éves monogám kapcsolat, talán egy a millióból. Már az is csoda manapság, ha pár éven belül nem csalnak meg.

2022. okt. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%
Ha 30 évesen kibsznak, és utána már csak szamár lehetsz, nem éri meg megalázni magad.
2022. okt. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Még szerencse, hogy a poligám kapcsolatok viszont virágoznak 😂Ja, nem. Mert az emberek nagyrésze lesüllyedt valami állatias szint alá, és mindenek fölött a b@szás áll. Mint például nálad is. a kapcsolatok megromlásáért rögtön a monogámiát teszed felelőssé. Véletlenül se lehet semmi más oka, csak az, hogy ugyanaz a lyuk éveken/évtizedeken át. Ó, mily szörnyű! Ki se lehet bírni, belehalnál.
2022. okt. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
16%
#9 de miért kéne kibírni? Valaki mondja már el, hogy mi azzal a baj, ha valaki szeret szexelni🤣És nem ugyanazzal az emberrel egy életen át. Ez még a régi vallásos “fúj szex, bűnös lélek vagy, ha csak rá mersz gondolni!” korból megmaradt dolog?
2022. okt. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!