Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bántalmazó kapcsolatban élek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántalmazó kapcsolatban élek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A férjemmel 9 éve ismerjük egymást,ebből 3 éve vagyunk házasok. Egy közös gyermekünk van aki most 6 éves.

Igazából már sok mindent elolvastam ebben a témában,de mégsem merek egyértelmű lépést tenni...

Az elején nagyon gyorsan haladtunk előre a kapcsolatban. Mikor megismertem éppen menekültem egy másik kapcsolatból (ami egyébként így visszanézve ugyanolyan volt, mint a mostani).

Nagyon hamar elhangzott, hogy "szeretlek" az ő részéről,és tényleg úgy éreztem,hogy ő végre tényleg az,akit elképzeltem magamnak. Hamar összebútoroztunk,eleinte tökéletesnek látszott minden.

Udvarias,sőt inkább lovagias volt. Hihetetlenül féltékeny és kontrolláló. Ezeket én még akkor a szerelem jeleinek vettem...

Ahogy telt az idő ez egyre rosszabb lett. Mindig tudni akarta hova megyek,kivel,mit csinálok,mikor jövök. Ha elmentem boltba elszámoltatott,hogy mire költöttem. Ha késtem akár munkából,akár máshonnan,azzal esett nekem,hogy megcsaltam. Ha nem veszem fel a telefont vagy ha valakivel beszélni merek és történetesen férfi,egyből meg akarom csalni. Vagy már meg is tettem... Folyamatosan kritizálja,hogy hogy vezetek vagy főzök vagy nevelem a gyerekeimet. Az úgy nem jó, az a jó,ahogy ő csinálná,mert ő jobb,okosabb mint én. A szex is csak úgy,alanyi jogon jár neki,mert ő a férjem,hiába viselkedik velem undorítóan, hiába nem akarom, ez neki jár.

Egyik pillanatban gyűlöl,mert

"megcsaltam",a másik pillanatban már halálosan szeret. Olyan gyorsan változtatja a véleményét,hogy én már nem tudok lépést tartani vele.Egyszer azt mondja én vagyok neki a tökéletes, a másikban lenéz. Azt mondja,hogy csak ő szeret engem,mert senki más nem tudna elviselni.

Sokszor olyan mint régen. Előzékeny, lovagias,de már nem tudom eldönteni, hogy valójában melyik a valódi énje,mert egyszer kontrolláló és manipulatív ,a másik pillanatban meg már álmaim hercege,aki nagyon,de nagyon szeret.

Az összeveszések már egyre gyakrabban jönnek,általában akkor mikor iszik,hétvégén. Ezeket már szinte " megszokom". Tudom,hogy jön a hétvége és már eszembe jut,hogy megint válni fogunk. Persze,utána szabadkozik,hogy nem úgy gondolta...

Belémköt,beszólogat, mindenért ideges. Túl sok a munka,túl hangos a gyerek...stb. mindegy mi, felkapja a vizet. Ilyenkor elválunk. Soha többet nem áll velem szóba,mert egy kiállhatatlan,mocskos k.... vagyok,vagy mert zenét hallgatok és nem rá figyelek... A gyerekkel sem úgy bánik,ahogy ő megérdemelné...Sokszor türelmetlen,agresszív vele is. Pedig tényleg imádnivaló!

Volt már vki hasonló helyzetben,aki tud vmi tanácsot adni? Mit tegyek?



2022. okt. 8. 23:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Az.
2022. okt. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
97%
Ez konkrétan a bántalmazó kapcsolat iskolapéldája. El kell tőle menni, amint lehet. Ha úgy érzed, hogy veszélyben lennél, ha megtennéd, hívd fel a NANE-t, vagy más áldozatsegítő szervezetet, ők valószínűleg többet fognak tudni segíteni.
2022. okt. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%
Voltam 7 évet egy ugyanilyen kapcsolatban. Dettó ugyanez volt pepitába, csak én nem szültem neki, mert valahol a józan ész azt súgta. Pedig ő nagyon erőszakolta. Aztán addig addig voltam mellette, amíg meg nem ütött. Kétszer történt meg, és végül a harmadik után hagytam el. Ne kövesd el ezt a hibát, ne várd meg amíg a verbális agresszió nonverbális lesz. Velem is elhitette, hogy engem soha senki sem fog szeretni, csak ő és ha elhagyom egyedül fogok maradni egész életemben. Módszeresen szeparált el mindenkitől, és igen, ha hajnali 4-kor éjszakás műszakban éppen életet mentettem (ápolónő vagyok), akkor én voltam az ócska rngyó, aki biztos az orvosokkal kefélget. Fúhh, de szrul esett ez. Soha nem adtam okot arra, hogy ilyen szinten legyen féltékeny. A legjobb döntés amit hozhattam, hogy elhagyom. Azóta megtaláltam azt a férfit, aki szeret és megbecsül. Válj el, keress egy normális férfit magad mellé. A gyereknek sem tesz jót, hogy ezt látja.
2022. okt. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Itt mind a 2 fél idióta.
2022. okt. 9. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2%
Négyes véleménye az igazi. Az előzőből is menekültél, ebből is menekúlnél és a következőből is fogsz. Mondj le a kicsiről és irány a.pszichiátria, minimum fél év bentfekvéssel. Ott majd helyreraknak. Egy lelki selejt vahy, de nagyon durván.
2022. okt. 9. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Ez már gyerekvédelemre jelenthető lenne.
2022. okt. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A négyes és az ötös válaszadóknak köszönöm a hozzászólást,de én normális emberek véleményére vagyok kíváncsi. Nem vagyok lelki selejt,de hogy te az vagy,hogy ilyen választ adtál, az tuti. Nem értem egyáltalán minek írtál,maradtál volna inkább csendben.
2022. okt. 9. 15:41
 8/12 A kérdező kommentje:
A többieknek igazán köszönöm!
2022. okt. 9. 15:43
 9/12 anonim ***** válasza:
A szívem szakad meg az olyan gyerekekért, akik ilyen családi légkörben nőnek fel, és születésüktől fogva egy bántalmazó kapcsolatot "kapnak" a szüleiktől párkapcsolati mintaként, ezt fogják természetesnek tartani, és felnőve sajnos jó eséllyel ezt a mintát fogják ismételni a saját életükben, kivéve, ha kellően tudatos felnőttként sikerült hosszú évek terápiás munkájával feldolgozni, amiben felnőttek.
2022. okt. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igen te egy bántalmazó kapcsolatban élsz,ahol durván megaláz a férjed. Csak tudd ez nem lesz jobb,sőt csak rosszabb lesz,írtad hogy néha olyan mint régen,de ezek csak pillanatnyi dolgok utána kezdődik minden elölről,meg ezeket amiket csinál amúgy sem lehet tolerálni,ő sosem volt lovagias max csak eljátszotta,és házasságban mutatta ki a fogafehérjét. Ha van lehetőséged mindenképp hagyd el, bár tudom gyerekkel nem egyszerű,de hidd el ez a gyereknek sem jó és neked sem.
2022. okt. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!