Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Belémszeretett egy Borderline...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Belémszeretett egy Borderline személyiségzavarral rendelkező lány. Jelenleg zárt osztályon van öngyilkossági gondolatok miatt. Hogyan távolodjak megfelelően?

Figyelt kérdés

A kapcsolatunkban a részemről való bizonytalanság váltotta ki a problémákat. Pánikolt, egyre közelebb jött, majd megfojtott a szeretetével. Olyan személyes határokat lépett át, amelyekkel még magam sem tudtam hogy rendelkezem.


Rengetegszer elhangzott az öngyilkosság témája, nemcsak érzelmi kitörésekkor, hanem nyugodt állapotban is, "tényszerű közlés" módján adta tudatomra, hogy amennyiben ez a kapcsolat nem működik, ő véget vet neki. De heves érzelmi vitákban is elhangzott az én hibáztatásom; amikor szembesítettem hogy tisztában vagyok azzal hogy manipulál, szimplán tagadta.


(Fontos megjegyzés: már próbált öngyilkos lenni ismerettségünk előtt, és évek óta depressziós, ez a kapcsolati csalódás csupán hab a tortán).


A rossz dolgok ellenére tudom hogy ez mindössze egy reakció a részéről, hogy mindenáron megvédje önmagát a további sebek keletkezésétől. Ezért megértem, és nagyon sajnálom.

De az biztos hogy én nem tudom őt megmenteni; illetve ha vele maradok, GARANTÁLTAN magával fog rántani a mentális állapota.


Nagyon akar engem. Az egész érzelmi világát rám borította de nekem ez rengeteg, pedig én sem vagyok egy mentálisan teljesen egészséges ember, tehát jóval többet elnézek, mint mások, általánosságban.


Hogyan szakítsak vele, anélkül hogy túl nagy fájdalmat okoznék?



2022. okt. 21. 01:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%
De most akkor egy pár vagytok? Mióta?
2022. okt. 21. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Igen, nagyjából július közepe óta együtt vagyunk.


Tulajdonképpen elhangzott a szakítás a részéről (egy kemény, érzelem nélküli pillanatában), de valójában nagyon ragaszkodik hozzám, szünetnek fogja fel a jelenlegi periódust, azt gondolja 1-2 hét után bizonyára visszatérek hozzá.


Azonban nem hiszem hogy jó döntés lenne a részemről a folytatás, nem tudok vele megbírkózni.

2022. okt. 21. 02:28
 3/26 anonim ***** válasza:
0%

Akkor beszélj vele, hogy kéthetente tartsatok szünetet.:)

Vagy hogy kéthetente egy hétvégét legyetek együtt, nem akarsz többet.

Esetleg az orvosával beszélj. Magad miatt is, neked se könnyű.

2022. okt. 21. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
61%

Komolyabb skizofrén periódusaimnál férjem is becsavarodott.


Amúgy meg egyszerű: Megszűntetni vele mindenféle kapcsolatot, ha fenyegetőzik meg mentő.


Gondolom szereted még mindig és nehéz elengedni, különben nem írtad volna ki a kérdést.

2022. okt. 21. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szerelmes belé, de szeretem őt, mint ember.

Mindketten rendkívül érzékenyek vagyunk akik hasonló traumát éltek át (különböző intenzitással). Ezért segíteni akarok neki, amennyire lehet.


A mentő részen már túl vagyunk, már bevittem kórházba ahonnan zárt osztályra szállították.

2022. okt. 21. 03:01
 6/26 anonim ***** válasza:
28%

Már ne is haragudj meg, de mégis mi a frnacot akarsz szegény lánytól? :D

Nem épp elég neki a zárt osztályos trauma?

Nekem is van bőven épp elég traumám, ami miatt skizofrén lettem, de egy f.a.sz maitt se ölném meg magam.

2022. okt. 21. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Már ne is haragudj de nem tűnik úgy hogy jól értelmezted a szituációt.

A zárt osztályos traumát a velem való kapcsolat okozta, pontosabban az eltávolodásom/bizonytalanságom váltotta ki neki az epizódot.

2022. okt. 21. 03:09
 8/26 anonim ***** válasza:
10%

Nagyon is jól értelmeztem, beraktad zárt osztályra, mert öngyilkossággal fenyegetőzött.


Nem értem minek kellene vele foglalkoznod ezután??


Megkapja a kis gyógyszereit, jobban lesz vagy nem, ennyi.


Ha nem akarsz tőle semmit, akkor miért nem hagyod békén? Azt fogja hinni, hogy van esélye. Később megint öngyilkos lesz. Meddig akarod ezt eljátszani vele, mire végleg kilépsz az éeltéből?

2022. okt. 21. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
46%

"Később megint öngyilkos lesz."


Azt lehet többször is?

2022. okt. 21. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Ha szerinted a korrekt hozzáállás egy érzelmi krízist átélő emberhez az azonnali kapcsolat megszakítás, legyen, elfogadom, de én empatikusabban próbálok hozzáállni.


Egyébként nem 'beraktam', egy normálisabb pillanatában ő kért meg arra hogy vigyem el oda.

2022. okt. 21. 03:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!