Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyit kell eltűrni, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit kell eltűrni, ha a barátnőm feltehetőleg valamilyen mentális problémával küzd?

Figyelt kérdés
23 évesek vagyunk, 1 éve együtt élünk. Sok gond érte az utóbbi időszakban őt is és engem is, és őt abszolút kimerítette. Azt gondolom, hogy borderline személyiség zavarral küzd, persze nem vagyok orvos. Nagyon szeretem, és azt hiszem, tiszta pillanataiban ő is engem. Azonban nagyon nehéz az utóbbi időszakban vele, és olyan dolgokat mond és csinál, amik alapesetben megengedhetetlen lenne, vagy minimum a kapcsolat végét jelentené. De szeretem, és nem is akarom cserben hagyni ha tényleg beteg. A legtöbb barátunk ismer mindkettőnket, velük nem beszélhetem meg, nem akarom kellemetlen helyzetbe hozni. Mindenféle tanácsot meghallgatok, nem annyira tudom mit kezdjek, de ez szörnyű, csak tönkremegyünk mindketten.

2021. jan. 17. 15:30
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%
Ha beteg, akkor forduljon orvoshoz.
2021. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%
Miket csinál?
2021. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Titkolózással nem mész semmire. Minimum a barátnődnek fel kellene vetned ezt az egészet egy tiszta pillanatában, és hogy érdemes lenne legalább megvizsgáltatnia magát szakemberrel. Máskülönben rá fogsz menni.
2021. jan. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
97%
Amennyit hajlandó vagy.
2021. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%
#4: én inkább úgy mondanám, hogy amennyire KÉPESNEK ÉRZI MAGÁT. Ilyen esetben, ha a kérdező lelki egészsége is kockán forog, szerintem annál több egyszerűen nem elvárható.
2021. jan. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
19%

Miért hiszik egyre többen, hogy a lelki problémákkal orvoshoz kell menni? Az orvos a tested gyógyítja, a lelket ezzel szemben a pszichológus (a pszichiáter egyben orvos is, ez igaz, de akkor konkretizálni lehetne).


Ami a lényeg: nem diagnosztizálnám, mert a BPD igen súlyos stigma. Ha ezt elhiszi, az 5-10 év. Gondold végig, hogy neki mire van szüksége: arra, hogy elhagyd, vagy hogy bátorítsd. Ha te nem vagy, akkor van, akik teljes mellszélességgel kiálljon mellette?


Célszerű mielőbb átbeszélni a kapcsolat alapszerződését, és abban megbeszélhetitek ezt is.

2021. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a nővéremnek van borderline + narcisztikus személyiségzavara (diagnosztizáltan), úgyhogy megértem, miket élhetsz át, ha nálatok is az van.


A baj az, hogy sajnos ez szakszerű terápia nélkül semmit nem fog javulni, és a vége tényleg az lesz, hogy ki fog készíteni téged, vagy lelépsz. És megérteném, ha az utóbbit tennéd, mert a nővérem is elviselhetetlen. Mellette sem maradt meg senki.


Ha gondolod írd meg mik a tünetei, talán meg tudom írni, hogy a barátnődnek is az lehet-e. Mondjuk változatos formákban jelentkezhetnek ezek a zavarok, nem mindenkinél ugyanez.


De ha nagyon gáz, szerintem kénytelen leszel ultimátumot adni, hogy vagy felkeres egy orvost, vagy egyedül marad teljesen.

2021. jan. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%
Szülei mit mondanak?
2021. jan. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha kezelteti magát, ha diagnózist kér, és elkezdi a terápiát, csak akkor maradnék vele. Egyre durvább lesz veled, amit megengedsz neki, azt mind meg is fogja tenni.
2021. jan. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%

6os ne beszelj mar hulyesegeket, jezusom xd

A borderline nem konkretan lelki eredetu, ezert sem lehet gyogyitani.

Nezz utana mielott fas.zsagokat irkalsz.

2021. jan. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!