Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan érjem el, hogy a férjem besegítsen a házi és ház körüli munkákban?

Figyelt kérdés

Ő dolgozik, én gyesen vagyok a legkisebb gyerkőccel. Egyszer csak feltűnt, hogy már minden is az én feladatom lett. Egyszerűen túl sok ennyi feladat, képtelen vagyok egyedül mindent elintézni, ő viszont mindennel úgy van, hogy ne aggódjak, ne legyek ideges majd megcsinálom, ha lesz rá időm. Csak az a baj, hogy rengeteg mindent csak görgetek magam előtt és fogalmam sincs, hogy mikor tudom ezeket megcsinálni.

A gyerekek már "nagyok", a legkisebb is 7 éves, de mivel nehézségekkel küzdenek több segítséget igényelnek mint a kortársaik. Nyilván a gyerekek, a velük való foglalkozás, a nekik való segítség, a házik elmagyarázása elsőbbséget élveznek a házimunkával szemben, de azért nem lehet mindent hónapokig halogatni.


2022. nov. 13. 14:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
10%
Gondolom ő is fáradtan érkezik haza mindennap. Biztos megtenné ha tudná.
2022. nov. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Írj egy listát jól látható helyre, és rendszeresen rangsoroljátok a problémákat. Írjatok terv-dátumot a legfontosabb dolgok mellé, de ne a távoli jövő legyen az :D
2022. nov. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%
"Józsi, hétvégén légyszíves segíts a *-ot megcsinálni, köszi"
2022. nov. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Ha nem Józsinak hívják a férjét akkor akár baj is lehet belőle :)
2022. nov. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
41%
Ebben a házasságban is remekül működik a kommunikáció, úgy látom.
2022. nov. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

"ne aggódjak, ne legyek ideges majd megcsinálom, ha lesz rá időm" - milyen kedves, figyelmes úriember 😵‍💫


Nem egészen tiszta mit jelent a ház körüli dolgok, kertes ház? Én ebben az esetben azokat nem csinálnám, egy fűszálat nem tennék keresztbe. Max a belsőt tartanám rendben - ez a saját érdekem is hogy jól érezzem magam a gyerekekkel - minden mást + főzés este csinálja meg ha zavarja hogy nincs. Főleg három viszonylag nagy gyerek mellett, akik közül az egyik sni-s. Biztos hogy beintenék neki. (Nagyon zárójelben: nem lenne ilyentől három gyerekem. Leginkább egy sem, de max egy, akinek a nevelése és a rabszolgáskodás mellett rájönnék hogy rosszul választottam és tipli.)

2022. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
16%

Miért nem cainálod meg a házimunkát akkor, mikor caak a kicsivel vagy otthon? És ha delután hazaér a többi (nem irtad hány van) már csak a tanulás a feladat.


Én is itthon vagyok az 1 évesemmel, van egy ovisom mellette.


120m2es házunk van, bazinagy kerttel. Mindent én csinálok kb a kicsivel. Rendszerrel simán meg lehet oldani.

Minden (más)nap főzök, attól függ hogy jön ki.

Délre simán lezavarom a pakolást, főzést, a délutan pedig a gyerekeké.

Egyik nap pl fürdő takaritás. Másik nap porszivózás, stb.

Ami minden nap fix a söprés, felmosás, illetve egyik nap mosok, másik nap hajtogatok, felvaltva.

2022. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
79%
#5 A kommunikáció megvan ahogy írta is a kérdező. A baj azzal van, hogy nem csinálja meg.
2022. nov. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Sehogy, úgysem fog...
2022. nov. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
89%
Ha ez a gyerek előtt nem volt gond neked…valamiért kétlem, hogy most lett ennyire lusta.
2022. nov. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!