Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párkapcsolat egy olyan férfive...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat egy olyan férfivel akihez, mint emberhez vonzódok, de szexuális értelemben nem tudok rágondolni, lehetséges ''jó'' szex nélkül egy párkapcsolat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Már egy jó ideje ismerekdek egy férfivel akivel szerencsére (!!!) úgy alakult az ismerkedésünk, hogy nagyon sokáig nem került sor szexre, ennek azért is örültem, mert nagyon sok férfinak csak erre kellettem, és utána örökre eltűntek. Az összes találkozónk annyira jó volt, mondhatni beleszerettem, viszont mivel már hosszú idő telt el, tudtam, hogy örökké nem várhatunk a szex-szel sem, gondoltam jobb ha most kiderül ha esetleg ilyen téren nem passzolnánk, őszámára én nagyon is szuper vagyok (olyan téren is) és ezt szóvá is tette, viszont én nem tudtam elmondani neki, hogy szexuálisan ő nem vonz, annak ellenére, hogy mint személyt nagyon kedvelem, szeretem, főleg ennyi idő után, de valahogy a szex mégis rossz volt.


Mégis hogy lehet folytatni egy ilyen párkapcsolatot, arra gondoltam, hogy mivel szexre amúgy sincs sok igénye, és nem igazán kezdeményez, még akkor sem ha együtt alszunk, talán lehetséges egy kapcsolatot szex nélkül folytatni együtt? (Nem akarnék újra belevágni egy ismerkedésbe mással, mert ennyire még soha nem sikerült passzolni senkivel az elmúlt kb 7 évben, kivéve persze szexuális értelemben, de ilyen téren nekem sincs nagy étvágyam)


2022. nov. 17. 03:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Én én én.... és ő? Tegyük fel neked jó a kapcsolat szex nélkül. De neki miért kéne ezt elfogadnia, amikor találhat egy olyan partnert, aki élvezi az együttlétet vele? Az önzésed és az egyedülléttől való félelmed értem, azt leírtad. Az empátia és a másik élete alakulása miatti felelősségvállalás hol marad?
2022. nov. 17. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
#1 Igazad van, vagyis értem, hogy mire gondolsz, azért nem is vetettem fel, hogy mi lenne ha ő inkább mással akarna ismerkedni helyettem, akivel még működhet majd köztük a szex (is), mert ő kijelentette, hogy velem szeretne maradni, de ahogy mondtam szexre eddig sem volt igénye, én nyitottam ilyen téren, mert azt gondoltam, hogy ez egy kötelező része egy ''normális'' párkapcsolatnak, persze lehetséges, hogy nincsenek is szabályok, mindenkinek az a jó párkapcsolat amiben úgy érzi hogy mekapja amire szüksége van és a másik félt pedig kitudja egészíteni
2022. nov. 17. 03:59
 3/18 anonim ***** válasza:
96%

Ez akkor állja meg a helyét, ha te is nyílt lapokkal játszol, és elmondod neki, hogy érzel a vele való szexszel kapcsolatban, hogy tudhassa, melletted mire számíthat. Aztán ha ő ezután is úgy dönt, hogy veled akar lenni, oké. De erre ne vegyél mérget, nem tudni, miért várt vele eddig, simán lehet hogy csak rád akart tekintettel lenni, és nem az igénye kevés.

Szex nélkül is lehet jó egyébként egy kapcsolat, de csak akkor ha ez mindkettőjüknek megfelel így. Nem elég, ha csak neked jó ez a felállás.

2022. nov. 17. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#3 Igen, viszont egy ilyet nem egyszerű azért megbeszélni, nem akarok maradandó sebeket hagyni benne, ha valami olyan lenne amit meglehetne beszélni vele fel se tenném ide a kérdést :(
2022. nov. 17. 04:39
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Mert az nem hagy maradandó nyomot, hogy azt hiszi, minden rendben van?

Aztán a végén leesik neki, hogy hazudtál?

2022. nov. 17. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

#4

Szóval mégis szimplán csak önző vagy, ahogy 1-es is írta. Majd te eldöntöd, hogy lesz-e szex, meg azt is hogy "meg lehet-e vele ezt beszélni". Aki TÉNYLEG szereti és tiszteli a másikat, az partnerként kezeli, és megbeszéli vele azokat a dolgokat, amik markáns részét képezik egy párkapcsolatnak. Komolyan gondolod, hogy rendben van valakit hazugsággal magad mellett tartani csak azért, hogy ne légy egyedül?

2022. nov. 17. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#5 nem hazugságról lenne itt szó, csak arra fókuszálni ami jól működik, lehet, hogy ennyi idő alatt nem sikerült messzire jutnunk egy átlagos kapcsolathoz képest, de azt érzem hogyha én nem kezdeményezek a szex témában újra, ő sem igazán fog, de lehetséges, hogy igazad van, és ezzel csak az idő telne el, de talán eljönni az idő amikor ezt a kérdést már nem lehetne elkerülni :(
2022. nov. 17. 04:51
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Kényelmes ezt hazudni, hogy neki se fontos, mert akkor nem kell róla beszélni.
2022. nov. 17. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

Én nem tenném, hosszú távon ugyanúgy boldogtalan lennél, mint egy olyan kapcsolatban, ahol más nem stimmel.

Meg tudod fogalmazni, hogy mi a baj a szexel, miért nem jó vele, miért nem vonz? Eleve baráti érzéseid vannak felé, zavar az intimitás vele? Ezen nem lehet változtatni. De ha pld. a kezdeményező készség hiánya miatt nem látod férfiasnak, vagy nem elég szenvedélyes, technikája rossz, azon lehet javítani, ha beszélgettek. Én a helyedben azt is szeretném megtudni, hogy valóban nincs -e igénye a szexre, vagy van valami oka, pld. azt hiszi ezt várod el, vagy szexuálisan tapasztalatlan, netán szűz volt.

2022. nov. 17. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az a legnagyobb baj, hogy ez így meg fogja benned ölni az érzéseket idővel. Tehát az egy rossz elgondolás, hogy vele vagy és néha csak kibírod azt aminek amúgy az örömről és az élvezetről kellene szólnia. Szerintem jobb, ha minél előbb túl vagy ezen a nehéz beszélgetésen.


Mièrt nem jó vele? Szimplán csak nincs szexuális vonzalom?

2022. nov. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!