Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet túllépni zavaró...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet túllépni zavaró dolgokon, hogy ne mérgezze a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Én sajnos olyan személyiség vagyok, hogy nem tudok sokáig túllépni olyan dolgokon, amik nagyon zavarnak. Akkor sem, ha bocsánatot kérnek és már nem csinálják. Ez megmérgezte az összes kapcsolatomat. Persze ha nagy dolog pl megcsalás vagy bántalmazás azt nem is akarom megbocsátani, olyan dolgokra gondolok általánosságban, hogy mondjuk a másik megbánt, de aztán változtat, úgymond kijavítja a hibát, de én még utána mindennap erre gondolok.


Ezen szeretnék változtatni, mert most olyan kapcsolatban vagyok, aminek nagyon nem szeretném, ha vége lenne, együtt tervezzük leélni az életünket. Csak árt, ha én meg haragszom rá hónapokig vagy egész kapcsolat alatt, hiszen ő minden tőle telhetőt megtesz.


Aki volt hasonló cipőben, hogy sikerült leküzdeni ezt a haragtartást, érzékenységet?


2022. nov. 17. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Konkrétabban, mikre gondolsz?
2022. nov. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

En is pl megjegyzem az olyanokat hogy engem megalázva flörtölt az orrom elött pl.

Évek mulva is bennem van, hogy már akkor ki kellett volna dobni.

2022. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mondanál példákat?
2022. nov. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Pl van olyan családtagja akivel kölcsönösen nem bírjuk egymást (de csak eggyel, a többiekkel jó a viszonyom). Egy két dologban nem állt mellém és ez bántott. Már megbeszéltük és amit tud megtesz, pl találkoznom nem kell vele, meg nem nagyon hozza szóba, ha programunk van nem telefonálgat vele stb. De én még mindig rosszul érzem magam, félelmetes is számomra, hogy van a családjában olyan, aki nem bír, ki tudja, lehet egyszer olyan lesz a kedve, hogy fúr engem, ellenem hangolja a barátomat.


Másik dolog pl, hogy ráírtak olyan emberek, akikkel régen barátok voltak, már inkább csak ismerősök. Hívták találkozni úgy, hogy vigyen engem is, úgy nem akart, de amikor csak őt hívták, úgy ment volna. Nekem ez rosszul esett, arra gondoltam egyből, hogy szégyell engem. Elmagyarázta, hogy egyáltalán nem, csak ezek olyan emberek, akik nem közeliek neki, meg először úgy találkozna velük, hogy csak ők, megbeszélik kivel mi van, utána lehet olyan is, hogy én is megyek. Ezen nagyjából túlléptem, de még a mai napig rossz érzés, ha mondja, hogy beszélt xy-nal, olyannal, akinek még nem mutatott be, mert arra gondolok, hogy tudják, hogy nem akar valamiért bemutatni és azt gondolják, hogy velem van a baj.


Korábbi kapcsolataimban is számos ilyesmi eset volt és soha nem léptem túl, hát szakítottunk is. De a barátom hamar meg tud nekem bocsátani, én meg senkinek, saját anyámnak se, szóval tényleg senkinek.

2022. nov. 17. 14:13
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És nem lehet hogy a túlzott haragtartásod mérgezi a legjobban a kapcsolataidat? Itt megint arra fókuszálunk, hogy a másik mit vétett, de mi szentek és sérthetetlenek vagyunk!
2022. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
De pont ezt mondom hogy ez mérgezi, de egész életemben ilyen voltam, most szeretnék rajta változtatni
2022. nov. 17. 14:20
 7/12 anonim ***** válasza:
79%
Akkor túl kell lépned a hibákon és inkább magadban keresni, mert ami bennük zavar, az benned is ott van, csak még nem vetted észre.
2022. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem bírt apósom soha, de nem foglalkoztam vele. Nem vele kell élnem, pont nem érdekelt hogy nem bír engem. 20 évig ez volt, de ünnepnapokon, születésnapokon elviseltük egymást, tudtunk intelligensen viselkedni. Ennyiből kifújt a kapcsolatunk.

Muszáj ezeken túllépned, mert ilyen mindig lesz, minden kapcsolatodban. Nem lesz olyan, hogy minden barát, minden családtag kedvelni fog téged, és fordítva.

A barátokkal pedig hadd menjen. Nem kell mindenhova vele tartanod.

2022. nov. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Te mérgezed a kapcsolataidat az önbizalomhiányoddal. Én pszichológust javaslok, szerintem ide az akarás már nagyon kevés önmagában.
2022. nov. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem jó lenne ha elmennel pszichológushoz, akinek kibeszelheted aggalyaid, érzéseid és talán az segítene, tanácsot ad és reményt, hogy tovább lépj.

Egyetértek az előző hozzaszoloval, mert ja benned van a hiba valamilyen szinten, önértékelési problémaid vannak azok után is hogy a párod változtatott. Meg mindig benned van a tüske és félsz hátha más ellened fordítja.

Ezen csak szakember segíthet rajtad kívül, úgyhogy én csak ezt ajánlom.

2022. nov. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!