Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tennétek, ha a párotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tennétek, ha a párotok azt mondaná, nem tudja elképzelni a jövőjét veled, ha nincsenek a közelében a barátai?

Figyelt kérdés
30-as közeli pár vagyunk, a párommal együtt élünk, ő költözött hozzám, kb 50 percnyire a szülővárosától. Neki nagyon fontosak a barátai, minden héten hazamegy egy napra, és körbelátogatja őket. Ezt megbeszéltük az elején, hogy ez így lesz, ezzel nincs is gond, de bennem mindig volt egy olyan érzés, hogy igazi belülről jövő elköteleződése feléjük van, felém viszont ez nincs. Most kijelentette, hogy csak ott tudja elképzelni a jövőjét a szülővárosában, a barátai mellett. Folytatnátok ezt a kapcsolatot, azzal az érzéssel, hogy a párotok nem veletek, nem bennetek keresi és találja meg a boldogságot, hanem ahhoz számára a barátai közelsége nélkülözhetetlen? (És nem elég a heti 1-2 találkozás velük)

2022. nov. 26. 20:52
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
71%

5-ös 2-es vagyok

Ha maga a kapcsolatotok is döcögős, akkor nincs kérdés. Én eleve felnőtt embereknél főleg, hogy írtad, 30 közel vagytok nem tartom kivitelezhetőnek a heti 1-2 alkalomnál több találkozót, ez lehet vágy, de megvalósulni nem szokott, mindenki éli az életét, nincs erre idő. Azt jobban érteném ebben a korban, hogy hazavágyik, mint hogy mindennapi aktív kapcsolatot szeretne a barátaival, mintha 16 évesen lejárnának a parkba.

Amiért lepontoztak továbbra is tartom, 50 perc nem távolság.

2022. nov. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyébként Budapesten élünk, szóval igen, az itteni távolságokhoz mérten az az 50 perc az semmi. Ezt én is így gondolom. Ő viszont nem. Mert nincs az, hogy bármikor amikor gondolja, át lehet ugrani.

10-es, szerintem nagyon szomorú amit írtál. Ha téged a pároddal töltött minőségi idő, az intimitás, a mélység, a legmélyebb szövetség, a közös élet útján való folyamatos lépkedés és fejlődés nem tölt fel, az szerintem azt jelenti, hogy nem volt még olyan párkapcsolatod, akivel mindezt megélhetted és akivel igazán mélyen kapcsolódtál volna.

2022. nov. 27. 00:05
 13/19 anonim ***** válasza:
30%

Egy párkapcsolat sose lesz olyan mély, mint egy baráti kötelék.

Az ember lelkét egy szerelem sose fogja helyre rakni, ha össze esik, csak egy Igaz Barát.

Sose lesz olyan szoros kötelék egy párkapcsolatban, mint két Barát között.

Minden Barátom észre vette magában is azt, hogy sose lesz neki olyan fontos egy lány, mint a Barátai.

Sose beszélhet meg vele annyira lelki dolgokat. Mert ahhoz semmi köze egy barátnőnek.

2022. nov. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Mennyi idős vagy utolsó?
2022. nov. 27. 00:27
 15/19 anonim ***** válasza:
18%
23 éves.
2022. nov. 27. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Nagyon nem értek egyet azzal amit írsz. Illetve elhiszem, hogy te, és a barátaid ezt tapasztaltátok eddig, de szerintem az a rossz sémák és a rossz kommunikáció miatt lehetett, nem azért, mert a barátságok ilyenek, a párkapcsolatok meg olyanok. Egy párkapcsolatnak kellene a legmélyebb szövetségnek lennie, hiszen együtt élitek le az életeteket. És ha megtalálod a társad, és mindketten érettek vagytok érzelmileg es kellő önismerettel rendelkeztek, akkor nem hiszem, hogy lenne mélyebb kapcsolódás ennél. Más esetben az a párkapcsolat akkor nem úgy működik és nem olyan, amilyennek lennie kellene (az tény, hogy nagyobb százalékban vannak nem egészségesen működő kapcsolatok)
2022. nov. 27. 00:34
 17/19 anonim ***** válasza:
77%

Valahol érthető, de az élet ilyen.

Fontosak a barátok is, én egyről se mondanék le sose és én se költöznék messze (50km max). Én is heti 3 4szer beszélek barátokkal neten vagy telón. Általában havi 2szer minimum találkozunk is, de volt olyan, h egy hónapig nem láttuk egymást. Az pláne ritka, h mind egyszerre találkozunk.

Van pár haver is, ők annyira nem fontosak.

Barátom 4 van.

Párom is néha jön velem, de neki is megvan a baráti köre, én is szoktam menni.

Az esetleg nem opció, h mész vele?

Nem tudom hányás írta, de nálam sincs ilyen fontossági sorrend, mindenki aki számít fontos.

Nyilván nem a barátokkal tervezek jövőt, hanem a párommal.

Valami kompromisszum kéne, neki is engedni kéne. Ha ez nem megy, akkor nem ő az embered.

N 30

2022. nov. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%

Nekem már az sok lenne, ha heti 4-5x találkozna a barátaival.

Sosem tiltottam meg ilyesmit, de felnőttként ha tetszik ha nem, a párod az, akivel a legtöbb időt fogod eltolteni. Ha munka után hétköznap mindig a barátaival találkozna, rám már nem is maradna ideje. Olyat kell keresni, aki hasonló mértékben szociális, mint te.

Egyébként szerintem azért akar ennyiszer hazamenni,mert ki akar szakadni az otthoni közegből, nem érzi jól magát a kapcsolatban és ez amolyan menekülés.

2022. nov. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

17-es szó sincs arról, hogy le kell mondani bárkiről is, itt arról van szó, hogy eddig is hazajárt hetente találkozni velük, de ez kevés neki, mert olyan távolságban szeretne lenni tőlük, hogy bármikor át lehessen ugrani. A netes meg telefonos napi szintű kapcsolattartás most is megvan, és ahogy írtam a heti 1 találkozó is. Az, hogy megyek vele, mondjuk havi 1 alkalommal belefér, de ő a szülői házba megy haza, én viszont 14 éve nem élek a szüleimmel, nekem annál sűrűbben nagyon idegen és kényelmetlen már szülői házban aludni, a tinikoromat juttatja eszembe (33 éves vagyok, szóval a tini kor messze már, és nem vágyom vissza :D).

18-as igen az már megfogalmazódott bennem, hogy ha jól érezné magát és olyan lenne a kapcsolat, amilyen szerintem egy kapcsolat, akkor erre nem lenne ilyen szinten szüksége. De nem a mi kapcsolatunkkal van baj, hanem neki eleve a kapcsolatokhoz való hozzáállása szerintem valami olyasmi lehet, amit a 23 éves válaszoló írt. Nem tudja, hogyan kell a párjával mély kapcsolatot kialakítani, így mindig van benne egy hiányérzet, amire azt gondolja, hogy a barátai hiányoznak neki. Szerintem pedig elsősorban magában kellene rendeznie, hogy mi hiányzik neki, miért nem tud egy egészséges szinten elszakadni otthonról (annyira, hogy az életünket meg a kapcsolatunkat ne az befolyásolja hogy 50 percnyire vagyunk a barátaitól). Ennek oka van, de szerintem az belül keresendő, és addig minden kapcsolatában bele fog futni ebbe a problémába (mint ahogy előttem is lejátszódott már ez forgatókönyv) amíg nem ismeri fel, hogy mi ennek az oka, hogy nem tud a párjával közös jövő felé elköteleződni a barátai közvetlen közelsége nélkül

2022. nov. 27. 10:55
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!