Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Feleségemnek elment a realitás...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségemnek elment a realitás érzéke?

Figyelt kérdés

3 éves a gyerekünk. Mielött terhes lett a feleségem, kezdtem el egy önálló vállalkozást a munkahelyem mellett. KATA-s Bt.-t alapítottam és egy nagyobb cégnek kezdtem bedolgozni itthonról. Eleinte arról volt szó, hogy amíg nem találnak alkalmazottat, addig marad a munka, aztán annyira elégedettek voltak velem, hogy maradhattam, plusz nekik is jobb volt adózásban. Napi 1 óra munka, de havi szinten kell meglennie, tudtam azt csinálni, hogy a feleségem elment a gyerekkel a tesójához és 1 szombat-vasárnap majdnem az egész havi munkát megcsináltam. A fizetés nettó 300.000 Ft volt a 30 óra munkára. Más 160 órában keres ennyit vagy ennyit se, így nagyon elégedett voltam. A munkahelyemen ennél többet kerestem, keresek, így nagyon jól voltunk anyagilag. A kisgyerekemnek mindent meg tudtunk venni gond nélkül ami kellett. Már a szülés után elkezdte a feleségem, hogy azt a napi 1 órát a gyerektöl veszem el, stb. Azon kívül amúgy azóta sem járok sehova, nem nézek meccset, semmit sem csinálok. Baráti kapcsolataim megszüntek. 1.5 éve a folyamatos ordibálása miatt abbahagytam a vállalkozást. A cég tulajdonosa nagyot csalódott bennem, megszivattam öket minden szempontból. Azt mondta, azt hitte én alkalmazottakat akarok majd, más cégeknek is bedolgozni, így azt tervezték, hogy egy nagyon nagy fizetéssel felvettek volna magukhoz alkalmazottnak, saját csapattal, mindennel. De így nem!

1 éve elkezdett ordítozni a feleségem, hogy nem jövünk ki anyagilag, nem telik plusz utazásokra, stb. Keressek másik munkahelyet vagy kezdjem el újra a vállalkozást! A szakmában híre ment, hogy megbízhatatlan vagyok, így 1 éve nem jelentkezik senki, nem is fog! Kicsi szakma, szük kör, kivetettek magukból. Közbe a KATA is megszünt, így ez az egész bukó. A feleségem teljesen ki van borulva. Egyébként ö is dolgozik, de nagyjából az a 3-400 ezer hiányzik ahhoz a színvonalhoz, amiben ö élni szeretne, ami tetszett neki amikor annyit vittem haza. Folyamatosan a veszekedések. Munkahelyet hiába váltok, alkalmazottként ennél többet nem fognak nekem adni! Elvágtam magamat mint vállalkozó, bedolgozó.

Elment a realitás érzéke? Mit akar? Már teljesen kikészültem ebben. Most már jó lenne ha napi 1 órát nem a gyerekkel lennék munkaidö után? Az csak annyi volt mint egy túlóra, más is csinálja napi szinten a munkahelyén. Azóta is segítek mindenben itthon, a gyerekkel vagyok folyamatosan, a feleségem mehet barátnözni, konditermezni. De már ez sem jó, ez sem elég, most már az a baj, hogy nem hozok haza elég pénzt! Hogy feleljen meg így az ember?


2022. dec. 10. 11:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz tudni, mert mindig akad valami baja.

Hálátlan, ennyi.

2022. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
Nőként mondom, hogy a feleséged egy hülye pitsa. Kezdjen ő vállalkozást akkor, ha ennyire nem tetszik a helyzet, keresse ő meg a pénzt.
2022. dec. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%

Könyörgöm, férfi vagy, állj már a sarkadra!

Hogy lehet egy férfi ekkora papucs?

Nekem világ életemben azok a férfiak tetszettek akik hivatásként tekintettek a munkájukra. Nem csak a pénz miatt (bár az is fontos a megélhetés miatt), hanem mert van egy céljuk amit el akarnak érni.

Lehet ezt karriernek nevezni, vagy nevezzük küldetésnek, mindegy ki hogy hívja. És ezt a küldetést kell hogy megvalósítsa egy férfi az élete során. Akkor választ jó párt maga mellé a férfi, ha a nő is azonosulni tud a férfi küldetésével úgy, hogy közben ő sem adja fel a terveit, hanem ketten együtt mennek a közös úton.

Konkrétan, ha férfi lennék és már kipenderítettem volna a kedves nejedet a követelőzései miatt. De neked vagy nincsenek tökeid, vagy azt szoktad meg hogy lemész kutyába, nem tudom mi van, de az írásodból ez jött le.

Állj a sarkadra, beszéld meg a feleségeddel hogy milyen kitűzött céljaid vannak a vállalkozással kapcsolatban (ha még lehetséges egyáltalán), ő meg döntse el, hogy akar e veled menni a közös úton, vagy megy vissza szépen az anyjához. Egy férfi legyen férfi, ne egy megfelelési kényszeres gyerek szintjén mozogjon.

Igen tudom, most jön az a szöveg, hogy akkor p*na megvonás lesz, ha nem csinálod azt amit az asszony mond. Hát ezért kell már a kapcsolat elején a férfinek hordani a nadrágot (értsd jól).

Tudni kell határozottan hogy mi a küldetéstudatod, amellett határozottan kitartani, végigvinni a céljaidat, és ehhez keresni egy olyan csajt, aki szintén hajlandó beleállni ebbe, miközben ő is odateszi magát azért hogy nektek családostól jó életetek legyen. Ehhez persze jó kommunikáció kell mindkét fél részéről.

Ha valaki tutyimutyi, megfelelési kényszeres az asszony irányában, akkor az így jár ahogy te is.

Szedd össze magad, készítsetek egy tervet a jövőre nézve és támogassátok egymást 100 %-an mindenben. Ha meg az egyiknek ez nem tetszik akkor el lehet válni, nem kell egymás életét megkeseríteni.

2022. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem a vállalkozás idejében nem bírt lépést tartani a gyerekkel, fáradt volt stb és jól jött neki, hogy legalább arra az 1 órára ott vagy.

Most meg már nagyobb, mehet szórakozni, de mivel nincs annyi pénz többet szeretne.

Vagyis valamilyen szinten érthető az ő oldala is, de akkor megoldást kell találni.

Üljetek le és beszéljétek meg mi lenne a legjobb.

2022. dec. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Bocsi, de én azt a részt nemértem és szerintem a fejedben kicsit eltúlzod-, miszerint "híre ment, hogy nem vagy megbízható vállalkozó". Mégis miért? Mert egy idő után abbahagytad a bedolgozást nekik? Semmi nem örökre szól. Ettől még senki nem lesz megbízhatatlan. Plusz kötelességes sem lenne később nekik dolgozni alkalmazottként. A vállalkozói lét eleve kicsit kiszámíthatatlan, és új irányt kell vetni.. Szóval ez szerintem hlyeség amit írsz.


A kata-val meg már valóban nem tudnál bedolgoznia cégnek, más adóformában max, ehhez beszélj egy könyvelővel és meg fogja tudni neked mondani.

2022. dec. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
47%
Elég jellemző a nőknél, ha túl nagy kényelmet kapnak.
2022. dec. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
92%

Velem ezt biztos nem játszotta volna el a párom. Téged tényleg ennyire lehet irányítgatni?

Egyéb iránt, megmondod neki, hogyha több pénzt akar, keressen ő másodállást.

Rém ijesztő, hogy felnőtt férfiként nem tudsz kiállni magadért. Sajnállak.

2022. dec. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
59%

"Azt mondta, azt hitte én alkalmazottakat akarok majd, más cégeknek is bedolgozni, így azt tervezték, hogy egy nagyon nagy fizetéssel felvettek volna magukhoz alkalmazottnak, saját csapattal, mindennel. De így nem!"


Oké, és akkor mért nem a munkahelyedet hagytad ott, ha a vállalkozás sokkal jobban fizet és még nőne is?


Olvasom tovább.

2022. dec. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
82%
Bocs, de téged minősít, hogy kivel házasodtál össze, és az is, hogy mennyire hagyod magad befolyásolni neki.
2022. dec. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
39%

#4-es vagyok és nem értem miért vagyok lepontozva, mert építő jellegű választ adtam?

A legtöbb itt csak lehordja a nőt vagy a kérdezőt.

Ebben mi jó van?


Tanácsot kellene adni inkább, mert házasok és főleg gyerekük van.

Hihetetlen milyen sok rosszindulatú ember létezik...


Kérdező ha nem beszelitek meg akkor csak egyre rosszabb lesz.

És az első lépés a kommunikáció, nem veszekedés, vagy egymás hibaztatasa, ne hallgass a sok okosra, mert csak trollkodnak, vagy magukból indulnak ki.

2022. dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!