Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ki hibázott?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Történt egy dolog néhány napja, amit nem tudok hova tenni, és elég kényelmetlenül érint. Meglátogattam a barátomat, aki az anyukájával és a hugával lakik. Egy pár napra jöttem csak.A barátom elment napközben néhány órára dolgozni, ami nem is baj, mert épp az államvizsgára készülök, úgyhogy kicsit húzós időszakot élek. Ma sokat voltam bent a szobában, tanultam, és amikor a barátom hazaért, "leszidott", mert nem mentem ki olyan sokat a nappaliba az anyukájához. Kint voltam kicsit, míg ettem, beszéltünk is valamennyit, de mivel láttam hogy nagyon ügyködik valamit a laptopján, hagytam és visszamentem tanulni. Barátom azt hányta a szememre, hogy az anyukája nincs jó szellemi állapotban, túlhajszolt és kell neki a társaság, valaki, aki beszél hozzá. Azt mondta, hogy ot zaklatta telefonon az anyja meg az apja miattam.Megértem, én is hibáztam mert ezt nem vettem észre, de ha valaki rossz mentális állapotban van, azon a gyerekei/párja/családtagjai tudnak segíteni jobban, mint egy "idegen" akivel háromszor találkozott, nem? Mint írtam, figyelni fogok ezentúl erre, csak én fordított esetben nem várnám ezt el tőle, főleg hogy nemsoká vizsgázik.

Nem érzem jogosnak, hogy bejön az ajtón és egyből ez a téma. Nem kiabált velem, de kérdőre vont, olyan érzésst keltett, mintha tényleg csináltam volna valami rosszat.

Szeretem Őt, csak félek hogy a családja egy rossz ómen a kapcsolatunkra. Nem tudom megéri-e eltűrni ezt egy szerelem miatt...

Ti mit gondoltok?



2022. dec. 24. 19:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem abszolút nem volt jogos, hogy így beléd állt, bár nem hangos szavakkal, de mégis keresett rajtad valami fogást, amivel bűnbakká tehet. Én vigyáznék vele is, meg a családjával is...
2022. dec. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
40%

Ha szereted és tervezel vele a jövőben akkor az anyós após is ott lesz ha tetszik ha nem.

Persze nem kell kalapolni, de ha ott vagy látogatóban akkor pl segítesz (nem tudom megtetted-e), vagy elbeszelgetsz velük, mittomen albumot nyit a fiáról és az olyan jó légkört teremt.


Viszont ha eddig nem tudtál a mentális állapotáról akkor nem volt joga számonkérni, sőt valójában még ha tudsz is róla akkor sem vagy kötelező helyrehozni az egészségét, arra van a szakember!


Úgyhogy döntsd el, hogy neked mi fér bele, hogy ér-e a szerelem annyit.

Én nem tehetem meg te helyetted...

2022. dec. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem sem volt jogos. Nem is értem igazából hogy gondolta. Meg fura, hogy nem veszi figyelembe, hogy neked van tanulnivalód is.


Az meglehet, hogy csak azon görcsölt, hogy jól ki kijöjj a családjával, de mint mondtad, hogy van húga.. ha tényleg rossz állapotban lenne az anyukája akkor miért nem a húga foglalkozott vele? (Ezt mondjuk nem értem..)

2022. dec. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%

Ahol a mama ilyen mentális állapotban van, a fia meg téged von felelősségre, hogy nem pátyolgattad, holott nem tudtál semmiről, ott nemcsak a mama gáz mentálisan, hanem a fia is. Te ettől majd gyereket akarsz?!

Ez egy terhelt család.

2022. dec. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Noren1989 ***** válasza:
97%
Van gond....
2022. dec. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
6%

Kérdező amúgy ne haragudj meg rám, de valahol van igaza a párodnak, mert ott voltál napokig.

Egy nap untig elég lett volna, főleg, hogy tanulnod kell és szerintem azt jobb otthon, nem más házában tenni napokig, mert ezek után nézhetnek rád negatív jelleggel.

Nem ők mentek hozzád vendégségbe, hanem fordítva, az ő kajájukat etted napokig, fürdőjüket használtad?

Segítettél az "anyósnak" főzni, edényt elmosni, takarítani, vagy legalábbis illemből megkerdezted?

Mert ha egyszer ott vagy egy ideje illene, ha tetszik ha nem.

A párod azért akadt ki, mert szégyellte magát helyetted és bár szellemileg nincs rendben akkor is ki kell jönni a szobából többször.

Te mit szólnál fordított esetben, hogyha a te anyukádról lenne szó és párod ott tanyázna nálatok napokig?

Vagy te is túlhajszolhatod magad a sok tanulás miatt és biztos neked is jól esne segítség, egy kis beszélgetés Karácsony idején, nemde?

Mindegy, a lényeg, hogy ha mész látogatóba több napra, akkor illik segíteni, csevegni, jobban megismerni a másikat, főleg ha szereted a párod.

Ha meg tanulnod kell, akkor vagy csak egy vacsi, vagy maximum egy nap legyen a program és nem jutsz ilyen helyzetbe...

Valahol igaza van a párodnak bizony.

2022. dec. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Nincs az az isten hogy anyósomat szóval tartsam mikor a barátom nincs itthon. Abszolút nem érdekel nem hozzá jóttem hanem a pasimhoz. Szóval egyáltalán nem várhatná el ezt tőled barátod. Pofátlan és bunkó dolog.
2022. dec. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha ezt várta tőled, akkor előre kellett volna szólni és megkerni, hogy kicsit legyél kedvesebb vagy beszélgess többet a magával. Az ő anyja, figyeljen rá ő. Az, hogy így utólag számonkérés, hogy te miért nem vetted észre, abszolút nem jogos.
2022. dec. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

6-os

Ne hogy te döntsd már el hol tanuljon a kérdező. Semmi közöd hozzá és rohadtul nincs igazad. Mi az hogy igen is menjen és jópofizzon? Semmi kötelessége ezt tenni ha nem akarja. Ha te ilyen seggnyaló vagy akár utálod a másikat akár nem akkor hajrá menjél nyald körbe felej meg mindenkinek.....senkinek nem kötelező azt tennie amit leírtál.

2022. dec. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
30%

#6-os vagyok:

Ez nem tudom miért körbenyalás, szerintem inkább alap, hogyha egy másik embernél vagyok egy ideje, akkor minimum megkerdezem, hogy segítsek-e.

Mert neked tetszene fordított esetben?

Nekem nem.

A kérdező a fiatalabb, ő ment oda és ha szereti a párját akkor hogyan akar valamiféle tiszteletet kiérdemelni a párja családjánál?

Nem értem, valamit fel "kell" mutatni, hogy a másik megkedvelje.

Ez a baj, hogy a legtöbben még a kisujjukat sem mozdítanák az "anyós" mellett aztán ha összehazasodnak a társukkal csodálkoznak, hogy az anyós ki nem állhatja, pedig lehet rá indoka, mint pl ez az eset, hogy semmi tiszteletet nem mutat az idősebb ember iránt.


Kérdező nekem mindegy mit teszel, de szerintem ellenkező esetben te is fel lettél volna háborodva, vagy minimum rosszul esett volna.

A párod persze nem megfelelően kommunikált veled, ezt aláirom.

Én csak úgy gondolom, hogy te sem vagy ártatlan az egész történetben.

De mivel nem voltál látogatóban, miközben tanulmányokra is kell időt szánni így nem jól jött ki akárhogy is nézzük.

Mindketten hibásak vagytok, ennyi, te vagy a kiindulópont, a párod meg folytatta.

2022. dec. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!