Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most mit tegyek? Hogyan legyen megoldva?

Figyelt kérdés

Nagyon röviden: borderlineos vagyok. Pár hónapja lett egy pár kapcsolatom. Szeretem őt és ő is engem. Azonban az érzelmileg labilis személyiség zavarral kapcsolatos dolgok kezdenek kijönni… tudattalanul (?). Csak az van, amit én akarok, el nyomom őt, minden az én kedvem szerint érvényesül, a veszekedés “feltolt”- akkor érzem hogy fontos vagyok. Miközben alapból is fontos vagyok!! Csak nekem lehet igazam és a többi….


Nos, voltam már hónapokig pszichoterapian 2 éve, akkor kaptam ezt a “bélyeget”.

Meglehetősen sokat fejlődtem, bár párkapcsolatom nem volt azóta. 3 hónapja lett.


Nem szeretném ezt tönkre tenni, fejlődni szeretnék, nem akarom, hogy ez egy boldogtalan dolog legyen.


Az akkori pszichoterapeutam ezt mondta: “A borderline fekete-fehér. El kell fogadni a rossz oldalát is, ezzel együtt kell élni, megoldható.”


Nyilván ez a mentális betegség kezelhető, úgy érzem csak jobban erőt kell vennem magamon és tudatosítani a dolgokat, elő szedni a tanultakat.


Esetleg más tippek?


Köszönöm.

28N, 29F


2023. jan. 9. 10:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Gyogyszer,terapia. Maskepp nem megy. En bipolaris vagyok,tudom milyen.
2023. jan. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szedtem már gyógyszert és voltam már terápián
2023. jan. 9. 10:49
 3/20 anonim ***** válasza:
93%
Keress egy terapeutat, akivel hetente egyszer beszeltek. Kezelheto, de ez nem egy gyenge kis betegseg, nem gaz, ha kulso segitsegre van szukseged.
2023. jan. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Gyógyszert csak antidepresszánst kaptam akkor súlyos depresszió és szorongás miatt.

Meg frontin. Napi 3x.

Ezeket már régóta nem szedem.

Lehúztak csak és placebonak tartom.

2023. jan. 9. 10:50
 5/20 anonim ***** válasza:
49%
A szedtem mar gyogyszert az mult ido. Egy borderline vagy bipolaris elete vegeig gyogyszert szed,majd meglatod csak rosszabb lesz
2023. jan. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Köszi #3!

Igazából amikor anno depressziós voltam, TB általi pszichológushoz kezdtem járni, majd ő utalt be pszichoterapiara.

A TB orvossal az volt hogy havi 1x 15 perc….. :D azt mondta nem is tud többet, ezért is utalt be.


Nézegettem már pszichológusokat, heti 50 perc x 20 ezer elég húzós lenne.


Igazából hónapokig voltam terapian. Azt a tudást elő szedem…. Akarat erő is kell.


Orvos / Gyogyszeren kívül más?

2023. jan. 9. 10:52
 7/20 A kérdező kommentje:

#5!


Bocsi, elírtam a kérdésben, nem 2 éve, 3 éve voltam terapian. Gyógyszert már 2 éve nem szedek.


Nem tudom, nekem placebo, csak elnyom. Most egy antidepresszánssal mit kezdjek? Akkor is azt adták.

2023. jan. 9. 10:53
 8/20 anonim ***** válasza:
45%

Ha elveszítenéd mit éreznél? Élveznéd a drámát, vagy rosszul éreznéd magad, hogy nincs már?

Amúgy ez a borderline szerintem nem létezik, dráma, kell a dráma neked, hogy érezd, hogy fontos vagy, mert az állóvíz túl nyugodt számodra és félsz, hogy elveszel előtte és a semmibe leszel. Az agyalás pedig jó sok szart csinál a fejedben, aminek köszönhetően keresed, kutatod a drámát. A dráma villanyoz fel, a vita, a veszekedés, az utána való békülés pedig jó érzéssel tölt el, az az állapot amiért keresed a drámát, hogy csak azért is érsz neki valamit, hogy kibékült, megnyugszol, érzed, hogy fontos vagy, érzed, hogy kötődik hozzád, ideig óráig nyugi van, aztán megint kell az érzés, megint találsz egy okot a vitára, hogy érezd majd a vita utáni békülés érzését, hogy újra fontos vagy.

Valami ilyesmi kérdező?

2023. jan. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ha elveszíteném, akkor rosszul érezném magam. Most reggel is volt ezzel kapcsolatban egy veszekedés és szomorú vagyok.


Amúgy igen, #8! Amit leírtál.


De én ezt nem szeretném, én boldogan szeretnék vele élni….

2023. jan. 9. 11:01
 10/20 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos...ahogy gondoltam.

A te gyógyszered 10 év.

10 év és megunod, unalmas lesz a dráma, unalmas lesz a békulés utáni érzés. Hiába küzdesz ellene, hogy normális legyél, nem fog menni. 10 év után, rengeteg normális, szerethető, őszinte ember után akiket elmartál magad mellőle...rádöbbensz, hogy nem érte meg. Depressziós leszel, pénz, szeretet, boldogság nem fog felvidítani. Nem leszel többé önfeledten boldog, mert túl sok szívet zabáltál meg, túl sok szívet szipolyoztál ki, túl sok szeretet sorvasztottál el...

Akarod ezt?

Kell ez neked?

Nem ugye, innentől jó ember leszel és elhiszed, hogy szeretnek, elhiszed, hogy fontos vagy, nem is kell a dráma már neked...ugye?

Hát persze...de szépen lassan az agyalás testet ölt újra és újra és újra...

2023. jan. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!