Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párok, akiknél volt háziállat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párok, akiknél volt háziállat is! Nálatok kihez került ill. kinél maradt szakítás után a kiskedvenc? Vagy hogy lett megoldva az állat elhelyezése, ha mindketten ragaszkodtatok hozzá?

Figyelt kérdés

Van egy imádott macskám (na jó, macskánk), az a tipikus "gazdi szeme fénye" fajta cicus; bent lakik velünk a házban, együtt alszik velünk az ágyban, prémium cicaeledelt kap enni, rendszeresen megyünk vele állatorvoshoz az oltások miatt, természetesen minden kötelező oltása megvan. Abszolút el van kényeztetve, na. :)

Az utcán találtuk még annak idején pici kölyökcica korában, tehát mondhatjuk, hogy "ingyen volt", bár mire kikupáltuk, szerintem többet költöttünk, mint amennyibe egy törzskönyves fajcica ketül... Ez 4 éve történt.

Mivel befogadott macsek, egyikünk nevén sincs igazándiból, vagyis hát az oltási kiskönyvében mindketten fel vagyunk tüntetve, viszont chipje nincsen (macskáknak nem kötelező, és mivel amúgy is kizárólag szobacica, feleslegesen tartottuk).


Ebben az esetben melyikünk tarthatná meg? 4 éve van velünk, közösen vettünk neki mindent, az állatorvosi költségeit is felváltva fizettük, és mind a ketten nagyon szeretjük, mindketten ragaszkodunk hozzá, ezért egyikünk sem akarja átengedni a másiknak. Mi lehet a megoldás?


Nálatok hogy volt, kihez került végül a házikedvenc? Tudnátok tanácsot adni?



2016. jan. 5. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekünk is volt egy macskánk. Amikor eljöttem, ő ottmaradt, ennyi. :P

Persze ez a ti esetetekre nem igazán vonatkozhat.

2016. jan. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, örülnék, ha nálunk is ilyen egyszerű lenne a helyzet. :) De sajnos jól írtad, a mi esetünk ennél picit macerásabb lesz.
2016. jan. 5. 23:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem fajcica hanem fajtatiszta.

Na nekem egy Argentin Dogom van,amikor összeköltöztünk már megvolt. Ő ugyan úgy foglalkozik vele mint én. Természetessen az én nevemen van és ha szétmennénk jönne velem.

Ugye ti már eggyütt voltatok amikor odakerűlt. Ha mindketen ragaszkodtok hozzá és tudnátok róla külön gondoskodni ,akkor egyik héten nálad,másik héten nála. Ismerősömék legalábbis így oldották meg a kutyát.

N/24

2016. jan. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fajtatiszta, igen, köszönöm. Na, hát a miénk nem az. :D De ettől még ugyanúgy szeretve van a kis vacak, sőt. :)


Az ingázás nem lenne rossz, az ötlet már bennem is felmerült. Viszont ezzel a megoldással 2 gond van:

1. Ha szétköltözünk, majdhogynem az ország két végében leszünk. Én Budapest, ő Pécs. Minden héten ennyit ingázni a macskával nagyon megterhelő lenne nekünk is, meg a cicának is.

2. A cicáknak más a természete, mint a kutyusoknak. Kell nekik a biztonság, az állandóság. Nem szeretik és nehezen is viselik a változást, itt pedig minden héten változna a lakóhelye. Szegény mire kezdené megszokni a pesti kis életét, már mehetne is le Pécsre. Aztán vissza. Aztán megint le és minden héten kezdődik elölről az egész. Hosszútávon biztos, hogy ez nem tenne jót neki. Ráadásul bepánikol a cicahordozóban, egyáltalán nem bírja a bezártságot, úgyhogy minden alkalommal nyugtatót kellene neki adnunk utazás előtt, hogy ne legyen idegbajos, és heti szinten gyógyszerezni meg pláne nem szeretném. :(


De azért köszi a tippet. :) Az alapötlet nem volt rossz, csak a körülmények miatt nehezített picit a dolog.

2016. jan. 6. 00:27
 5/9 anonim ***** válasza:

Ám nem kötekedésnek szántam a nem faj hanem fajtát.😃

Nyilván más a cica.

Hát így viszont nem tudom mí lenne a megoldás. Semmi esetre se tudod meggyőzni h had vidd a cicát? Meg mérlegelni kell h minden szempontból hol jobb a cicának.

2016. jan. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pont emiatt van nekünk 2 cicánk és 2 kutyánk. :)


Nem egyszerű a helyzet. Viszont én ugy gondolom, hogy azzal a gazdival kellene maradnia aki több időt tud vele foglalkozni.


Vagy. A hiedelem szerint a macska a házhoz szokik és nem a gazdához. (Nem tudom mennyi a valóságalapja) Akkor viszont azzal a gazdival kellene maradnia aki a házban is marad.


Sok sikert nektek. Remélem sikerül megegyezni. ;)

2016. jan. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
nehéz döntés :( ha semmiképp nem tudtok dűlőre jutni, szerintem maradjon a cicus annál, aki a lakásotokban marad - hogy ne kelljen új helyet megszoknia a cicának.
2016. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem voltam még ilyen helyzetben, de 2 verziót tartanék lehetségesnek:

- Ha egyikőtök marad a mostani lakásban, azzal maradjon.

- Ha a lakásból is költöztök, azzal menjen, aki többet tud vele foglalkozni.

2016. jan. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Szabó Andreas válasza:
Álljatok egymással szemben, tegyétek a macskát középre, és akihez először odamegy, azé marad!
2016. jan. 13. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!