Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyikünk kezelte rosszul?

Figyelt kérdés

Ritkán veszekszünk a barátommal, inkább kisebb viták szoktak lenni, amiket 5 perc alatt lerendezünk.

Több éve vagyunk együtt, így néha előfordul egy-egy nagyobb veszekedés is. A legutóbbi ilyennél nagyon felidegesített, így azt mondtam, hogy majd megbeszéljük, de most szeretnék kicsit egyedül lenni, legyünk picit külön, mert nem bírom már sem hallgatni, sem ugyanazt ismételgetni (nyilván nem napokra gondolok ilyenkor, de pár óra azért jól esik). Direkt mondtam, hogy megbeszéljük, szóval szerintem normális voltam. Ennek ellenére jött utánam, hogy de, márpedig ezt most azonnal megbeszéljük, és elkezdte nekem lökni a szöveget, hogy neki mi a problémája. Amikor pedig elmentem, elkezdett írogatni ugyanerről. Ezzel pedig még jobban felhúzott, mert nem tartotta tiszteletben a kérésemet.


Már kibékültünk, viszont most elmondtam neki, hogy engem zavart, amit csinált. Őt pedig az, amit én.

Szerintetek ki kezelte ezt rosszul? Nekem kellett volna ott maradnom azonnal megbeszélni, vagy neki kellene tiszteletben tartania, amit kérek?


2023. jan. 17. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

Mindkettőtöknek rossz a megoldása. A párod nyilván benne volt a vitába, fel volt hergelve, ő most azonnal akarta megoldani az ügyet, mert még kavarogtak benne az érzések. Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy ő emiatt irreálisan gondolkodna, meglehet, hogy csak nem akarta, hogy újra mégegyszer ezeket az érzéseket át kelljen érezze mikor előjön a vita megint.

Ez kicsit olyan mint amikor nagyon vágysz a szexre, már előjátéknál vagyok, de erre a párod feláll és közli, hogy neki most mosogatnia kell, mert nem bírja már a látványát a koszos edényeknek. Te meg ott maradsz kiéhezve, szenvedéllyel átitatva.


Viszont a te elvonulási kérésed is jogos volt.

2023. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%
Neki nem kellett volna erőszakoskodnia hogy azonnal beszéljétek meg. Ilyenkor hagyni kell a másik felet hogy lenyugodjon, és később tiszta fejjel át tudtátok volna beszélni. Sajnálom hogy a pasid ezt nem látta át az adott pillanatban, holott ő is azzal járt volna jobban ha nem zaklat fel még jobban.
2023. jan. 17. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
38%
Mindketten hibásak vagytok, nem veszekedni kell, hanem düh nélkül megbeszélni a problémát.
2023. jan. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Tudom, hogy vannak, akiknek el kell vonulniuk, az en parom is ilyen. Sajnos en viszont a teljes ellenkezoje vagyok es en ezt akkor. Latja, hogy zaklatott vagyok es elmegy setalni/atmegx a masik helyisegbe, hogy neki nyugalom meg magany kell meg ter. En meg ezt szo szerint kegyetlenkedesnek elem meg, mert en ezt sosem tudnam megtenni, hogy lelepek ilyenkor, amikor neki problemaja van es ezt akarna megbeszelni velem. Persze ilyenkor eloveszem a jozanabbik eszem es mondogatom magamban, hogy ez nem ellenem iranyul, neki csak ilyen a konfliktuskezelesi formaja. De nem tudok nem arra gondolni, hogy tudja, hogy ilyenkor mennyire suenvedek o meg csenddel buntet es nekem miert kell tekintettel lennem arra, hogy neki ter kell es o miert nincs arra tekintettel, hogy en meg ettol csak teljesen magam alatt leszek. Igy mire o visszater lehiggadva, en teljesen be vahyok depizve.

Ezt csak azert irtam le, hogy a masik oldalt is megertsd.

Igazabol egyikotok sem kezelte rosszul, vagy mindketten. Itt nincs olyan, hogy csak az egyik. Nalunk az lett a megoldas, hogy o figyelembe veszi azt, hogy en a lelepeset tiszteletlensegnek meg szivtelensegnek elem meg, meg en is tekintettel vagyok ra, es igy max egy 10 perc az, amit ilyenkor kulon toltunk, ez eleg, hogy lehiggadjunk annyira, hogy meg tudjuk oldani a problemat.

2023. jan. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Elozo vagyok, javitas: es en ezt akkor silent treatmentnek elem meg.
2023. jan. 17. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ritkán veszekszünk a barátommal, inkább kisebb viták szoktak lenni, amiket 5 perc alatt lerendezünk.


Több éve vagyunk együtt, így néha előfordul egy-egy nagyobb veszekedés is."


#3-as vagyok és nem érthető a lepontozas.

Mert nem az a lényeg, hogy kicsi vagy nagy vita van, hanem az, hogy veszekedés helyett m nem tudtok kérdező indulatok nélkül kommunikálni.

Az totálisan mindegy, hogy álltok hozzá, hogy te inkább elmész, csak nyugtod legyen (a szőnyeg alá soprod), vagy hogy ő a balhé hevében nem tud lenyugodni, mert lehetséges, hogy ő neki abból van elege, hogy te elodalogsz, miközben a problémát meg kellene beszélni.

De mivel nem értettek együtt, csak a saját egótokat, bántódásotokat nézitek, önmagatatokat helyezitek előnybe így a kapcsolat sínyli meg lassan de biztosan.

Erre csakis az a megoldás, hogy nyugodt légkörben beszéltek.

Mert különben sűrűn fogtok veszekedni...

2023. jan. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!