Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom meggondolta magát a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párom meggondolta magát a gyerekvállalást illetőleg?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem tudok aludni, annyira szorongok a kialakult helyzet miatt, hogy inkább kiírom magamból. 30 éves nő vagyok, férjem 32 éves, és 6 éve vagyunk együtt. Azt kell tudni rólunk, hogy a kapcsolat legelején mindketten átbeszéltük, hogy mik a hosszútávú terveink gyerekvállalás kapcsán (ugyanazok voltak), úgyhogy megegyeztünk abban, soha (!) nem fogunk gyereket vállalni, mert az nem nekünk való. Én azóta is 100%-ban tartom magam ehhez, meg sem fordult a fejemben a gyerekvállalás, előbb fekszem be egy koporsóba akkor már. A párom viszont nagyon úgy néz ki, hogy kezdi magát meggondolni, látván, hogy a baráti társaságunkból is sokan családot alapítanak. Mint tudjuk, a nők sokkal nehezebb helyzetben vannak minden téren, ha gyereknevelésről van szó. Ezeket a terheket biztosan nem szeretném és nem is fogom vállalni, több okból kifolyólag sem, de ezt most hosszú lenne részletezni. Pár hónapja elkezdett célozgatni rá a férjem, hogy nekünk is lehetne gyerekünk. Mondtam, hogy tőlem biztosan nem lesz gyereke, ilyenkor általában hanyagolta a témát egy-két hétig mondjuk, aztán valahogy megint előjött. Rákérdeztem nála az utóbbi alkalomnál (tegnap), hogy ő most komolyan gyereket szeretne!? Azt mondta nem tudja még biztosra, de egyre nyitottabb a gondolatra és kezdi úgy érezi, hogy megvannak benne az apai ösztönök.. teljesen elképedtem és egyben levert a víz, mert ebben a kérdésben nincs kompromisszumlehetőség. Nem szeretnék elválni a férjemtől, mert számomra ő a tökéletes férfi, nincs senki másra szükségem, de ha ő gyereket szeretne majd valamikor, akkor én nem fogom tudni neki ezt megadni, mert hatalmas áldozat lenne a részemről. Akkora áldozat, ami az egész életemet örökre befolyásolja, és ráadásul a hátam közepére sem kívánom. Nagyon kétségbe vagyok esve, hogy mi fog ebből az egészből kisülni. Kicsit átverve is érzem magam, mivel megbeszéltünk valamit a kapcsolat elején, amihez most a férjem nem tartja magát.

Mit gondoltok, van okom bizakodni, hogy ez csak egy átmeneti fellángolás nála és elfelejti az egészet, úgy ahogy van?



2023. jan. 28. 01:04
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%
Az fog kisülni, hogy elváltok. Hol van az kőbe vésve, hogy nektek együtt kell maradnotok? Mégse ő a tökéletes férfi a számodra. Hogy mondhatsz ilyet, hogy átvert valaki pusztán azért, mert az évek során megváltozott?! Azért ne legyen apa, mert 26 évesen még úgy képzelte?
2023. jan. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
44%

Nézd, ostobának kell lenni ahhoz, hogy valaki megígérje, sose akar majd gyereket. Ezt elhinni meg még ostobábbnak. Azt se tudni, mi lesz holnap, nemhogy évek múlva.

Valószínűleg a férjed mindenképp el fog válni tőled. Ahogy írod is, ebben nincs kompromisszum. El kéne foganod, mert neked valószínűleg nem is való gyerek, és ronda dolog lenne önzőségből tönkretenni egy kisgyermeket. Minden gyereknek jár a normális anya.

2023. jan. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
#2 miért is? Normális esetben a párok átbeszélik még a kapcsolatuk legelején, hogy mik a hosszútávú terveik. Ez megtörtént, ugyanis én céltudatosan csak olyanok férfiakkal ismerkedtem, akik nem akarnak gyereket soha az életben. Sem ma, sem holnap, sem semmikor. Az meg elég szomorú, hogy ha valaki annyira nem tud előre tervezni, hogy még azt sem tudja mit hoz a holnap.
2023. jan. 28. 02:03
 4/30 anonim ***** válasza:
78%

Hát jó szar szituációban vagytok, és igazából egyikőtök sem hibás. Persze neked szarabb, hiszen a férjed változtat a megállapodáson, de ő sem tehet arról, hogy változik.

Ha nem magától a terhességtől ódzkodsz, akkor esetleg gondold át, hogy ha a férjed maradna otthon a gyerekkel, akkor szóba jöhetne-e nálad. Ha igen, akkor mondd meg neki, hogy oké, te megszülöd, de onnantól kezdve szerepcsere, aztán ha arra igent mond, akkor bele is kezdhettek.

2023. jan. 28. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
36%
Át kellene beszélnetek, mit vállalna ő és mit te. A "nők sokkal nehezebb helyzetben vannak" nem feltétlenül kell, hogy így legyen (leszámítva a szülést és a szoptatást minden mást át tud vállalni).
2023. jan. 28. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
84%

Én válnék a helyedben. Ahogy mondod, ez nem kompromisszum tárgya, nem lehet félig gyereket vállalni. Ezek szerint mégsem ő a tökéletes férfi számodra, ami elhiszem hogy fáj, de azt a hibát ne kövesd el, hogy a másik kedvéért szülsz, miközben te magad soha nem akarsz.

Mi is 6, lassan 7 éve vagyunk együtt és mi is tisztáztuk a legelején, hogy gyerek nem lesz. Szerencsére ebben mai napig nagy egyetértés van, de ha neadjisten meggondolnák magát és el kezdeni bombázni a gyerek témával, akkor fájó szívvel ugyan, de lezárnám a kapcsolatot. Egyetlen férfi sem ér annyit, hogy tönkrevágjam miatta az egyetlen életemet.

2023. jan. 28. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
52%

Nálunk is hasonló konfliktus alakult ki, de nálam a párom iránti szeretett győzőtt. Illetve ő eleve apa típus. Érte még a babát is vállaltam.


Az sincs sehol kőbe vésve hogy attól mert nem belső késztetés miatt vállalunk gyereket attól csak szar anyák lehetünk.


Én azt mondom, hogy ha van kisbabás család az ismerettségben ahol esetleg átmehettek segíteni, akkor tegyétek meg. Persze van a gyereknevelenésnek szép oldala is, meg ott van a kőkemény munka is mögötte. Az éjszakázás, a kimerűltség, amikor sír és nem tudod mi baja. Majd dackorszak stb.

A párod szép oldalát látja a dolgnak, de sok férfi nem gondol bele mekkora energia, empátia, türelem kell a gyerekhez, főleg ha nincs segítségetek és még extrém hasfájós is.

2023. jan. 28. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

Hát nézd, lehet, hogy azt mondja majd, ő sem akarja felborítani a kényelmes, megszokott életét és párkapcsolatát, ezért vêgül hagyja a gyerektémát, de az is lehet, hogy győz a vágy, az ösztönök. Ez olyan 50-50%, lehet, hogy összefut egy nővel, aki vonzó és gyermeket is szeretne, és azt fogja mondani magában, ez a nő közelebb áll hozzá értékrendben, mint te, vele boldog is tudna lenni és családot is alapíthatna.


Mi itt nem tudhatjuk, mit hoz a jövő, de ha valaki szeretne családot, gyereket, azt az érzést azért nehéz leküzdeni.


Természetesen megértelek téged is, elképzeltél egy életet a férjeddel, de megértem őt is. Az emberek változnak, azért, mert 6 éve nem vágyott még gyerekre, azóta felébredhetett benne a vágy, erről nem tehet.


Szóval nem jogos, hogy átverve érzed magad emiatt, hiszen az ember 25-26 évesen nem dönthet az egész életéről, ez nem elvárható, az emberi természet egyszerűen nem ilyen.

2023. jan. 28. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
12%
Gondolkozom, milyen hátrány is ért nőként a gyerek miatt, de egy sem jut eszembe :(
2023. jan. 28. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
91%

Az ember változik. Húszévesen teljesen elzárkóztam a gyerektémától, kinyílt a világ, úgy éreztem ebbe nem fér bele soha. Azóta a másodikat várom harmincévesen.


Ez nem átverés és nem is vagytok hibásak ebben. Ez van, eddig klappoltatok, most már nem. És ahogy írod, ebben nincs kompromisszum.


Aki gyereket nem akar, azt nem lehet kényszeríteni. Aki pedig akar, annak előbb utóbb lesz. Kérdés, hogy mennyit kell hozzá szenvedni. Ex főnököm közel húsz évet szenvedett a feleségével, aki nem akart gyereket. Szerették egymást, ő elnyomta magában a vágyat. Most már bőven elmúlt negyven, négy éve elváltak, az új feleséggel megvan a közös gyermek. Élete legboldogabb időszaka és nagyon bánja hogy nem mentek szét előbb.


Azt gondolom, hogy ha jön a fellángolás, akkor csak idő kérdése hogy mikor lesz vége. Lehet pár hónap és hosszú, kínlódós évek is...

2023. jan. 28. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!