Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez kinek inkább a hibája?

Figyelt kérdés

Egy általánosított felállást fogok leírni, nem akarok példálózni.

A férfi olyan jellegű hibákat követ el, melyek bár nem adnak elég indokot a szakításra, hiszen inkább butaságból elkövetett hibákat követ el, mint szándékosakat, azért mégis őszintén és jogosan tudnak fájni a nőnek. Legyen szó egy több alkalommal történő füllentésről, melynek nem is a tárgya fájó, hanem maga az igazság tagadásának a ténye. Vagy lehet szó olyanról, hogy a férfi kimond valamit, amit bár ő nem gondolt rossznak, valójában az, ez pedig fájhat a nőnek. Teljesen mindegy, a férfi nem oltári méretű bűnöket követ el, de mégis valós fájdalmat okoznak.

Ezeket meg is beszéli a nővel, első alkalommal valódi odafigyeléssel. Tegyük fel, hogy az a nőnek nem elég, még nem tiszta a kép és továbbra is fáj. Második alkalommal már szájhúzással, de még - még válaszolgat a férfi a nő kérdéseire. Harmadik alkalommal azonban már a nő elutasítva van, mert hogy "sosem enged el semmit".

Pszichológia szakon tanuló 2 barátnőm elég különböző választ adott erre. Egyikük azt állította, hogy a párunknak nem dolga feldolgoznia semmit helyettünk, ezért őt a megbeszélés után békén kell hagyni. A másik azt mondta, hogy a párunk nem várhatja el, hogy az ő hibáját elsőre fel tudjuk dolgozni és köteles megerősítenie minket addig, amíg a seb begyógyul.

Mit gondoltok, ilyen esetben inkább a nő a (nem akarom a hibás szót használni, de mással nem tudom helyettesíteni) a hibásabb, hogy többszöri alkalom végett már a férfit idegesíti, vagy a férfi érzéketlen, hogy nem fogja fel, hogy a nőnek nem elég egy, esetleg kettő megbeszélés sem?


2023. febr. 5. 11:27
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

Tehát próbálom összefoglalni. A férfi többször is megbántja a nőt, aki többször is kéri, hogy változtasson. A férfi pedig ehelyett továbbra is elköveti ugyanazt a hibát, és baxogatásnak tekinti, ha a nő többször szól. Jól értem?

Konkrétum nélkül nem egyszerű átlátni, hogy mit akarsz.

2023. febr. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

A nő hozzáállása nem jogos:

-mert változás történt.

-mert nem vetett végett a kapcsolatnak.

2023. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

Legelőször is felejtsd el a két témában okosnak hitt, egyébként ellenkező véleménnyel bíró barátnők véleményét.

Nem hibának, inkább érzelmi hiányosságnak nevezném ,és leginkább a Te, vagyis a nő a ludas. Ismétlem, nem hiba!!!

Hiányosság!

2023. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Általánosítva, konkrétumok nélkül: ez inkább annak a hibája, aki több, és nagyobb hibát követ el.
2023. febr. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A férfi nem ugyanazokkal bántja meg a nőt. Tehát nem ismételt hibákról van szó. Egyszerűen több, külön álló alkalom.
2023. febr. 5. 11:56
 6/10 A kérdező kommentje:

A nőnek pedig nem elég egy megbeszélés egy ilyen cselekedet után. Kell kettő, három, hogy megerősítse őt a férfi az elveszett bizalom után.

(kiemelem, nem történt ilyen, csak azért mondom ezt, hogy érthető legyen : például a férfi azt mondta a nőnek, hogy már nem dohányzik, ennek ellenére kiderült, hogy 8-10x hazudott erről).

2023. febr. 5. 11:58
 7/10 A kérdező kommentje:
A dohányzás pont nem érdekel, szóval kérlek, ne térjünk ki erre, csak nem tudtam jobbat mondani.
2023. febr. 5. 11:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Eltűnt bizalom esetén miért marad vele, ezen pár tárgyalás nem segít, a tettek számítanak.
2023. febr. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a férfié, mert ő az, aki folyton megbántja a másikat, még ha nem is szándékos. Azért az, ha hazudik neki (még ha kisebb dolgokban is), nem meglepő, hogy a másiknak rosszul fog esni. Meg gondolom gyakran ez van, hogy bár nem akart rosszat vele, de ha belegondolt volna, hogy a másiknak ez hogy esne, ő is pontosan tudja, hogy rosszul. A nő meg nem szakít vele, mert nem komoly dolgokról van szó és próbálja megbocsátani a hibákat, de szerintem nem az ő hibája, ha nem mindig megy elsőre. Azért ez főleg több hiba után nem úgy megy, hogy "Bocs, nem kellett volna hazudnom ebben", aztán onnantól úgy tesznek, mintha semmi se történt volna. 1-2 hiba belefér, mindenki tesz néha akaratlanul olyat, amivel megbántja a másikat, csak itt ha jól értem azért viszonylag sok ilyen történt. Ezek után meg persze, hogy kell neki több megbeszélés, hogy azt érezze, van értelme vele lenni, mert hiába kis hibák, egy idő után ezekkel is betelik a pohár, mert "összeadódnak".

Konkrétumok nélkül nehéz többet mondani, nekem ez jött le a leírásodból.

2023. febr. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez a lényeg, és szerintem eltalaltal mindent
2023. febr. 5. 14:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!