Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Működött a kapcsolat hosszú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Működött a kapcsolat hosszú távon hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
A barátnőm Pécsen tanul, én Pesten. Nyár óta vagyunk együtt Nem így terveztük, ő most első éves, sajnos nem vették fel ide. Most két hetente tudunk együtt lenni vagy jó esetben hetente egyszer. Minden nap beszélünk de van mikor alig a tanulás miatt. Szeretjük egymást, nagy az összhang de sokszor konfliktus van abból ha én szórakozni megyek az itteni barátokkal mert "mindenkivel többet vagyok mint vele". Sajnos ez igaz de egy darabig nem tudunk változtatni mert orvosira járunk és én is csak 3 év múlva végzek, ő később. Volt valaki hasonló helyzetben? Működhet így hosszú távon vagy engedjük el egymást még ha most fáj is?

2023. febr. 9. 11:33
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Engedjétek el. Távkapcsolatnak egyetlen egy esetben van esélye, ha reális időn belül valamelyikőtök tud költözni.
2023. febr. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%

Működhet. Vannak olyanok, akik életük aktív részét így élték le, és csak nyugdíjas korban költöztek össze.


"Csak" el kell fogadni a helyzetet, és az ebből eredő történésekért nem kell a másikat hibáztatni.

2023. febr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt neked kellene érezni (te ismered magatokat).

Szerintem ez az adott emberek személyiségétől függ.

Vannak olyan párok ahol mindketten a végtelenségig képesek egymás mellett kitartani, bírják a távkapcsolatot.

Viszont olyan párok is vannak ahol az egyik fél bírná bármeddig, csak a másik nem. Meg olyan is van ahol egyiknek sem megy a távkapcsolat.

Arról meg nem is beszélve, hogy egyetemi környezetben az évek során sok új emberrel lehet megismerkedni, és ha egy kicsit is "labilisabb" ilyen szempontból az egyik fél, már borulhat a kapcsolat.

Rajtatok (és a személyiségeteken) múlik minden.

2023. febr. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy nem akarom elengedni a kapcsolatot mert nagyon szeretem őt. Viszont túl realista vagyok ahhoz hogy elhiggyem mindent kibír a szerelem. Azért írtam ki a kérdést hogy ha olvasok olyan kapcsolatokról amik működtek így talán elengedem kicsit ezt a kétséget. Tudom nem valami érett hozzáállás de fogalmam sincs mi lenne a jó
2023. febr. 9. 12:36
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a gond, hogy az orvosi is egy olyan kar, ahol azért rendesen rá kell feküdni a tanulásra szorgalmi időszakban is, szóval alapból egy sima kapcsolat is nehézkesebb mellette, nemhogy egy távkapcsolat. Vizsgaidoszak meg aztán pláne húzós lesz. Én lehet, hogy a vizsgaidoszak alapján adnek esélyt a dolognak. Nálatok hogy telt, mennyit találkoztatok, beszeltetek?
2023. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kipróbáltuk hogy együtt tanulunk. Nálunk az sajnos nem működött mert mindenki figyelt mindenre csak a tanulásra nem. Úgyhogy beosztottuk hogy pl 1 órát telefonálunk vagy volt olyan hogy átmentem és megbeszéltük hogy jó akkor 8ig maradok utána tanulás. Nem egy helyen lakunk fél óra utazás még otthon is van köztünk. Volt hogy 2 hétig nem láttuk egymást, volt hogy egy héten 2szer is, igaz ezzel a katonás beosztással nem volt a legmeghittebb az együtt töltött idő de ezt elfogadtuk mert mindkettőnknek nagy volt a stressz. Őszintén szólva hátterbe szorult a kapcsolat. Valszeg azért keztem most rágódni ezen mert lementek a vizsgák és van egy kis idő élni.
2023. febr. 9. 14:29
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ezt évekig nem lehet csinalni. A tavkapcsoaltnak akkor van értelme, ha tudtok kommunikálni viszonylag sokat telefonon illetve záros határidőn belül (pár hónap) össze tudtok költözni.
2023. febr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 1 hónappal azután, hogy összejöttem a párommal a covid miatt el kellett költözzön. Több mint másfél évig voltunk tavkapcsolatban, volt hogy havonta 1 napra találkoztunk. Azután összeköltöztünk, kb fél éve lakunk együtt. Egyikünk sem volt az a "minden nap videochaten alszunk el együtt" típus, egy kezemen meg tudom számolni hogy hányszor videochateltünk. Írtunk egymásnak ha volt valami, néha telefonáltunk. Aztán amikor találkoztunk, akkor egymásra fordítottuk az időt, elmentunk valahova vagy otthon filmeztunk. Amikor ő elment haverokkal sörözni, vagy én buliba, akkor se azon hisztiztünk hogy jaj miből hagy ki a másik, mielőtt elindultunk még írtunk, hogy mi újság, kb mikor érünk haza stb, aztán amikor hazáértünk, akkor is jeleztük a másiknak hogy minden oké, és elkoszontunk estére.

Viszont nem mindenkinek való a tavkapcsolat. Mi elég jól kezeltuk a helyzetet, barátok voltunk a kapcsolat előtt, tehát azért már ismertük egymást, nem teljesen új ember volt a másik számunkra.

Vagy képesek vagytok megbeszélni egymással a helyzetet, megegyezni szokásokban, beosztani előre mikor tudtok találkozni stb. vagy csak kinyírjátok egymást az idő alatt és vagy megcsalás vagy csúnya szakítás lesz a vége, az meg senkinek nem hiányzik. Úgyhogy ezt nektek kell megbeszélni, eldönteni hogy teljes szívvel akarjátok-e csinálni vagy inkább nem, és akkor még időben, emberi módon szakítotok.

2023. febr. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2023. febr. 10. 01:25
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi lassan 18 hónapja vagyunk távkapcsplatban és nem tudjuk,hogy ez így,ebben a formában meddig fog még tartani.

Párom jól bírja én nem.

Ha tudom előre,hogy ennyire nehéz lesz biztos,hogy nem kezdek bele.Kommunikálunk minden nap,mindent meg tudunk beszélni,őszintén.De a fizikai együttlét borzasztóan hiányzik,azt semmi se tudja pótolni.


Soha többé nem mennék bele még egyszer egy ilyen kapcsolatba.

2023. febr. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!