Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Baj, ha én nem szeretek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj, ha én nem szeretek a párom családjánál úgy lenni, hogy ott zajlik a hétvégi családi élet?

Figyelt kérdés

Más az, ha egy ebédre vagyunk meghívva, vagy valami programra megyünk el közösen a családjával.


Eleve a barátom öccse elég nehéz eset, állandóan tanulni kell vele, van vmi SNI-hez hasonló problémája is, a viselkedése is picit furcsa. Az apja depressziós és gyerekként kezel minket. Az anyukáját mondjuk kedvelem nagyon, aranyos nő.


Mindketten otthon élünk a barátommal a családunkkal még, nemrég kezdtünk el dolgozni (1-1,5 éve), így jelenleg még nem gyűjtöttünk össze annyit, hogy összeköltözzünk, meg mindig volt vmi nagyobb kiadás is.


Én itthon elég sok házi munkát csinlok, a barátom nem annyira, ő így hétvégén van "befogva" a házi munkára. Viszont én nem annyira szeretek náluk lenni, mert mindenki sürög-forog, főz, takarít, barátom is be van fogva, az öccsével tanulni is kell. És nyilván ha kérdezem, hogy tudok segíteni, vagy az van, hogy nem, vagy ha igen, akkor pedig olyan furcsa nekem a szitu, hogy tudom, nálunk is lenne mit csinálni (házi munka mindig van) én ehelyett egy másik háztartásban csinálok ezt-azt. Olyan kellemetlennek érzem magam náluk, mindenki sürög-forog, barátom is, én pedig sokszor olyan kelletlenül érzem magam náluk emiatt. Nekem az ilyen szituációk teljesen a komfortzónámon kívül vannak, amikor nem az én háztartásomban történnek a hétvégi háztartási tevékenységek, én pedig ott vagyok, vagy semmit nem csinálok, vagy ha mégis, akkor is az van bennem, hogy nem is itt kéne lennem... ráadásul az ő szülei még együtt élnek, anya egyedül van és rákos is, úgyhogy tökre ilyenkor az van bennem, hogy én miért itt vagyok, miért nem otthon a saját családommal és a saját anyukámnak segítek..


Vasárnap úgy lett volna, hogy náluk leszek, este megy az öccsével előadásra, és úgy tervezte barátom, hogy estig ott leszünk náluk, aztán mikor mennek az előadásra, hazahoznak előtte. Mondtam, hogy én úgy terveztem, hogy vasárnap reggel hazajövök.


Erre megsértődött a barátom...


Egyébként ha nálunk vagyunk, akkor is nyilván megvan az itthoni életünk, viszont én nagyon figyelek arra, hogy a barátom ne érezze magát kívülállónak. Pl. főzés is sokszor olyan, hogy külön fűzünk magunknak barátommal akkor is, ha itthon vagyunk, és anya is külön főz magának olyat, amit szeret. Szóval ha nálunk is vagyunk, abban más a szituáció, hogy jobban megvan ez a "párkapcsolati élet", hogy több dolgot csinálunk közösen és kevesebb dologba van belefolyva anyukám meg bátyám. Ők sokszor itthon sincsenek, anya is éli az életét, bátyám is, eljárnak ide-oda, tehát eleve nálunk az ritka, hogy minden hétvégén mindenki otthon legyen egyszerre és ilyen tipik hétvégi családi élet van. Meg mi sokszor a házi munkát is így elszórtan csináljuk a héten, nem csak hétvégn. Szóval más.



2023. febr. 10. 11:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
24%

Ha megkérnek, hogy segíts az a bajod, ha nem teszik, akkor meg az. :D


Ne haragudj, de minek neked párkapcsolat, ha ilyeneken agyalsz és kellemetlenül érzed magad? Számomra felfoghatatlan az egész.

Fordított esetben, ha vendégek vannak nálad, ott az "anyós" és segít, akkor jólesik/jólesne, ugye? Na, nekik is jól jönne/jön. Ha kevés a tennivaló, vagy téged kímélnek, nem akarják, hogy úgy gondold cseléd vagy, akkor nem szólnak, hogy jól lenne plusz erő.

Most komolyan ilyen hülyeség miatt nem mész, vagy magadra haragítod a párod és őket is?

Ha gyereketek lenne és "anyós" vele lenne, vagy akármi akkor nem éreznéd kellemetlenül magadat? Nekem logikus, hogy ha ott vagyok és megkér, vagy a kérdésemre az a válasz, hogy köszi, ezt meg azt megcsinálnád, akkor besegítek és fordítva is így van.

Furcsa mentális, érthetetlen az egész.

2023. febr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Nem baj.

Vannak, akik szerint egy párnak teljesen össze kell ragadnia és mindig mindenhova együtt menni és mindig mindent együtt csinálni (főleg régebbi vágású embereknél látom), de ez a ti életetek, úgy csináljátok, ahogy nektek jó. Nyugodtan mondd meg a barátodnak, hogy neked túl sok egy egész hétvége a családjánál, és dolgozó emberként neked is csak két nap a hétvége, úgyhogy ne haragudjon, de kicsit hamarabb eljönnél. Ha kizárólag megsértődéssel tud reagálni, az nem túl jó jel a későbbi konfliktusok kezelése szempontjából sem.

(hozzáteszem, amikor valaki azon cirkuszol, hogy kettő nap helyett csak másfelet töltesz nála, az általában nem azért van, mert kibírhatatlanul hiányzol neki abban a fél napban, hanem mert úgy érzi, hogy nem tud a kellő mértékben birtokolni és kontrollálni)

2023. febr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
Rákos, téged meg az zavar, hogy nem otthon vagy 1 hétvégén? Nem kell menned mindig ez fix, de ez óriási nagy érzéketlenség részedről.
2023. febr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

1, Félreértesz. Igen, jól esik a segítség, mint mindenkinek, de ott vannak arra a háztartásra 4-en is, miközben nálunk is lenne teendő, én pedig egész hétvégére el vagyok tűnve itthonról. Ezért is próbálok hétköznap házi munkát csinálni, mert nem akarom itt hagyni anyára a lakást úgy, hogy a feje tetején áll és hogy mindent csináljon ő. De a mi lakásunk is nagy, tenni való itt is több lenne, mint amit megcsinálunk általában. Meg van házi állatom is, akit szintén ilyenkor anyára kell sózni, és ez szívesség a részéről.


Elég nyakatekert szitu ez, hogy van az ő családja, az én családom, mindketten otthon élünk, de mellette még párkapcsolati életet is élünk... mintha 3 helyen kéne lenni :D

2023. febr. 10. 11:50
 5/16 A kérdező kommentje:

3, Pont hogy én akarnék hazajönni, az én anyukám rákos, nem az övé.


De szerencsére úgy néz ki, minden rendben, most jár sugárkezelésre, ami miatt elég fáradékony és ezért nem akarom, hogy minden rá maradjon

2023. febr. 10. 11:51
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Akkor bocsánat, úgy olvastam, hogy az anyja.

Ilyen esetben érthető, hogy miért nem akarsz menni, vagy hamarabb hazamenni.

2023. febr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
11%
Nem érzed magad a családjának a tagjának, illetve anyudról sem váltál még le. Egyik sem baj szerintem, lévén elég fiatalok vagytok ti is, meg a kapcsolat is. Ez a későbbiekben változik majd remélhetőleg. Viszont szeritnem a barátod családja teljesen normális családi életet él, ezt azért jobb tudatosítani. Nálatok nincs igazi családi élet, ha ennyire külön vagytok, de mondjuk speciális a helyzet.
2023. febr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem mindkettő normális.
2023. febr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
61%
Mindkettő normális. Szerintem amúgy a barátodnak elmondhatod, hogy mit érzel, ha a családja normális, akkor ők is meg fogják érteni. Ez egy nagyon nehéz helyzet lelkileg mindenkinek.
2023. febr. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mint konfliktus, különösebben nem nehéz helyzet és a rák nélkül is elég szokványos, hogy valaki nem igazán érzi magát jól a másik családjánál.
2023. febr. 10. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!