Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hol a féltékenység határa?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol a féltékenység határa?

Figyelt kérdés

Mostanra kezdtem megunni a barátom "poénjait" ezzel kapcsolatban. Napi szinten -poénba csomagolva- kapom, hogy én biztos ezzel, azzal, munkatársak, kolegák. Aztán hogy már nem is ott vagyok ahol mondom, nem is azt csináltam amit mondtam.

Ugyanígy a poénkodó féltékenysége jött, amikor az előző albérletemen lévő idős asszony fiát hoztam szóba, aki mozgássérült... Na itt kezdtem leállítani mert elég dühítő.

Jelenleg 2 lánnyal lakom az egyetem alatt. Mindkettő elég szigorúan veszi, hogy ne legyen a lakásban buli se pasi, hiszen hullaként esnek be aludni, nem szeretnének mást kerülgetni. Én is ugyanúgy megkívánom tőlük a csendet, sokat éjszakázok így is.

A szoba elhelyezkedése is olyan, hogy egyik nyílik a másikból, tehát a másiknak így sincs sok nyugalma ebből.

Most ott tartunk, hogy visszakérdeztem képet csináljak esetleg a lányokról? Itt már nem annyira poénkodva azt kérte igen. Na itt el is köszöntem, rá tettem a telefont. Most erőszakoskodik, hogy ő márpedig itt akar majd aludni, mondom oké ne velem beszéld meg.

Úgy érzem magam mint egy idióta kislány akit az anyja dirigál.

Nem adtam okot erre, sőt néha inkább neki vannak érdekes kijelentései...


2023. febr. 14. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinél más a határ ezen a téren. Én hasonló helyzetben legutóbb a 3. passzív-agresszív kommentnél komolyan leültem beszélni az illetővel, aztán mivel nem volt változás, az 5.-nél elbúcsúztam tőle. Többet ér az életem annál, hogy komplexusos kreténekre pazaroljam. Réges régen, butuska 20 évesként sokáig benne maradtam egy hasonló kapcsolatban, de tanultam belőle és azóta soha többet nem fogom tolerálni. Viszont ismerek olyan párokat akik 8+ éve terrorizálják egymást a féltékenykedéssel és még mindig nem lett elegük, szóval kinek mi.
2023. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Te se találtál normálisat mi? :)
2023. febr. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Eleinte még poénosan mondogatják es kedvesen tartanak kontroll alatt, vagy úgy, hogy ne vedd észre.

Eleinte.

Később már arrogánsan dühvel kérnek számon, nehezen tudják már palástolgatni.

Még később ez egyre sűrűsödik.

Azután már más témája nem is lesz állandósulnak a féltekenységi rohamai.

Még később már az sem érdekli őket hogy neki, vagy neked van e igazad. mi a valóság. Mi az igazság. csak az érdekli hogy te mentegetőzz, magyarázkodj a semmiért is, meg mindenféle kitalációjáért is. Nem érdekli hogy azok csak tévhitei kitalációi.

Nem érdekli hogy ő téved. Nem érdekli ha bizonyítod az ellenkezőjét.

Nem érdekli, hogy paranoiás.

Nem a reál érdekli.

Hanem hogy dühöngjön, vádoljon, rád zúdítsa az összes hallucinációját. Szerinte küzdj meg te az ő démonaival. Ő nem tud.

Nem érdekli, hogy egy másik bolygón van. Hogy igaza van e, vagy nem. Hogy valojaban egy hüséges rendes nővel teszi ezt. Nem érdekli hogy hű és rendes e a nő. Az érdekli, amiket ő kivetít, haluzik.

Az ilyenek már rég feladták azt hogy meggyógyuljanak megváltozzanak, ne kattogjanak, ne haluzzanak, ne gyártsanak téziseket. Az ilyenek már küzdöttek önmagunk ellen. És nem ment megváltozni.

Az ilyenek már önvédelemből elfogadják önmagukat. Megbékélnek önmagukkal. Mert nem lehet önmegtagadásban élni. Nem tudnak alkalmazkodni a világhoz, alkalmazkodjon hozzájuk a világ, vagy el lehet menni, ha nem tetszik.

Aztán még ütni verni is fog ha még mindig nem léptél ki.


A szemében te leszel a hibás mert ő halucinal.


Gyerekkori traumákbol erednek ezek főleg. Sz.r gyerekverő vagy hanyagoló anyák miatt.

2023. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem ami belefér, hogyha egy férfivel közelebbi kapcsolatban vagyok- beszélgetünk, irunk, akkor a párom megkérdezze ki ez, van e volt e közöm hozzá. Ha nem ex, akkor fogadja el a dolgot. Ha ex, akkor megértem ha zavarja, de akkor se nyaggasson. Ha akarja megmutatom neki az irást.


Voltam olyan kapcsolatban ahol ha csak a boltba mentem, be kellett szamolnom, pontosabban meggyőzni arrol a másikat hogy nem talalkoztam útközben senkivel. Na ilyet soha többet! A mostani szerintem még bulizni is simán elengedne, bár ilyen igényeim nincsenek. De sose aggódik ha bemegyek a városba, ha barátnőzök, ha bármi. Es ez kölcsönös.

2023. febr. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha sérültekre is féltékeny az már határon túl van, undorító egyenesen.
2023. febr. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Beteg a palid, és ez csak rosszabb lesz.
2023. febr. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#3 de jól leirtad! Tényleg igy van.

Sőt végén már azert is kapni fog az illető, ha a féltekeny azt álmodta hogy megcsalta. Igen, a saját álmát is valós megcsalásnak érzi! Tapasztalat. " Azt álmodtam hogy megcsaltál. Es tudom hogy ez nem csak álom volt"


Bár ez asszem már az abszolut beteg szint. De az is hogy egy sérültre féltékeny, meg már a nagyja annak amit a kérdező ír.

2023. febr. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!