Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet továbblépni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet továbblépni a féltékenységen,és a félelmen? Mi segít feldolgozni?

Figyelt kérdés

Nemrég estem bele egy új kapcsolatba.Eddig minden szép és jó,de már most az az érzés van bennem,hogy túl szép,hogy igaz legyen.

Egy ideig szüneteltettem a társkeresést,majd váratlanul jött valaki az életembe.Sose voltam féltékeny,vagy hisztis,de mostanában rossz érzések kavarognak bennem az előző kapcsolatom óta. Idáig mindegyik kapcsolatom egy katasztrófával végződött,és most úgy érzem,hogy semmi nem maradt a bizalmamból.

A mostani barátom nem adott okot arra ,hogy féltékeny legyek,mégis állandóan aggódok,hogy mit csinál,mire gondol,hol van. Egyre többször kapom magam azon,hogy elkao a félelem,hogy mikor fog megunni,és lelépni.Apró dolgokis bosszantanak amik eddig sose. Pl ha nem ír vissza gyorsan,vagy elérhető de nem ír,vagy ha szimplán nem úgy válaszol amire számítok. Nem mutatom ki neki ezeket a dolgokat,ha mégis belemegyek,nyugtat ,hogy semmi baj nincs. Állandóan rossz előérzetem van,és aggódok,amitől aztán szomorú leszek,és rányomja a bélyeget a napomra.


Ezek mind az eddigi "sérüléseim" miatt jöttek elő,és nem tudom ,hogy engedjem ezt el.


Nem szeretném veszélyeztetni ezt a kapcsolatom,vagy a múltal mérgezni.


Akinek volt már ehhez hasonló,az hogy léprtt tovább,engedte el ,vagy mikor nyugodott meg?

Segített valami,vagy ez csak idő kérdése.


2023. febr. 4. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus! Önismeretről, önszeretről, önbizalomról, önbecsülésről, emberi kapcsolatokról könyvek, cikkek, tanfolyamok.
2023. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én pszichológushoz és önismereti csoportba is járok, mellette próbálok egészségesen élni, edzeni, amivel összeszedettebbek a gondolataim, és a vonzó külső se hátrány, főleg, ha büszke tudok lenni rá és mondjuk eddig nem voltam az. De eddig még nem mondom, hogy megnyugodtam, viszont volt sokkal rosszabb is. Nehéz dolgok ezek, gyakorolni kell, hogy egyszer sok év alatt talán az éned részévé válik egy nagyobb fokú bizalom.
2023. febr. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg jó lenne gyógyulni.Mert szegény srácnak minden szavát hazugságnak érzem,pedig agyban tudom,hogy csak nem ,de azért bennem van
2023. febr. 4. 19:55
 4/7 anonim ***** válasza:
Önismeret, önbizalom, saját élet. Nem normális, hogy ennyire függsz valakitől, miközben együtt sem éltek, mégis minden szabadidődben agyalsz hülyeségeken. Foglald el magad, legyenek barátaid, hobbid amit szívesen csinálsz, és mellette legyen párkapcsolatod! Sokkal felnőtebben fogsz gondolkodni, ha a boldogságod, önállóságod nem egy embertől függ, hanem képes vagy irányítani!
2023. febr. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A saját magad érdekében, és a párod/jövőbeli párjaid érdekében is kezeld a féltékenységedet, mondjuk pszichológus segítsege volna ebben a legjobb, mert magától nem múlik el. Volt féltékeny párom kábé pont olyan mint te, és borzalmas volt tiszta gyomorideggé vált a kapcsolatom vele, és úgy éreztem, korlátozva vagyok, és egy ponton túl már nem bírtam és szakítottam vele.
2023. febr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A párom még nem tud erről mert külsőleg semmit nem mutatok. Ez csak belül van ,mert kb a volt párom/kapcsolatom traumatizált.


Van hobbim , 2 munkám ,barátnők,de szerintem ha épp repülővel zuhannŕk lefele akkor is ezen agyalnék,hogy ugyis elhagyott volna ugyis megunt volna.Ugyis talál jobbat.Ugyse boldog velem.


Párom úgy latja minden oké,ezért nem us kérdezi mi a baj,mivel kb senki nem látja kivülről.


Szerettem volna szihológust ,de akinél voltam az azt mondta semmi bajom és elküldött. Aztán próbáltam csoportokba segítséget kérni,hogy ol van rendes megbízható szihológus,kit ajánlanak. De sajnos nem jött értelmes válasz.Egyelőre.

2023. febr. 5. 09:34
 7/7 A kérdező kommentje:

Valahogy ezt is próbálom elkerűlni,hogy ezekre a gondolatokra rájöjjön.

Csak marha nehéz,mert ő máshogy lát engem ,mint én magamat ,és pl vannak elég erős viccei.

Pl megkérdezem tőle,hogy mit néz annyira, rávágja hogy na mit. A nőt a szomszédban.

Ilyenkor csak nevetek egyet ,aztán elviccelem azzal,higy dehát ott csávó lakik. Utána viccelődünk még,és semmit nem érzékel abból,ami a fejemben van. Pedig első gondolatom az volt,hogy akkor menjel at hozzá,kővesd a többit, és hagyjál békén.


Tudom.hogy ez nem normális,tisztában vagyok vele. Szeretnék kezdeni valamit, nem gondoltam eddig,hogy ez ennyire súlyos.

2023. febr. 5. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!