Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ha szülés utáni depresszióm...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha szülés utáni depresszióm van és így elválunk, lehetséges hogy megbánom?

Figyelt kérdés

Igazából nem csak a szülés okozta a gondokat nálunk, de a gyerek érkezésével jöttek elő főleg a gondok. Iszonyatos hullámvölgyek vannak, de 90% lent, 10% fent. Már úgy érzem tarthatatlan ez a mérgező légkör. Es nem tudom normálisan családanyakent funkcionálni.

Attól félek hogy esetleg mégis csak a "depressziós énem" akar válni. És lehet ha jobban lennék akkor nem gondolkodnék ezen. És esetleg megbánom idővel. Hiszen ez egy nehéz korszak több dolog miatt is. De valamennyire meg úgy erzem hogy nem fog változni semmi ha együtt maradunk, és csak saját magam épülök le általa.


2023. febr. 15. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Ha elválsz, akkor sem fogsz családanyaként funkcionálni, mert megszűnik a családod. Érdemes keresni egy jó szakembert, akivel hármasban át tudnátok beszélni a dolgokat.
2023. febr. 15. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen, lehet rosszuk fogalmaztam, anyakent szeretnék funkcionálni rendesen, de jelenleg az is nehéz.

Sajnos összetett a problémánk, párterápiára és hasonlókra nem nyitott.

2023. febr. 16. 00:04
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem erre nehéz bármit is mondani konkrét probléma nélkül, illetve a gyerek kora sem mindegy.

Én pl. nehezen dolgoztam fel a szülésemet, már indítás előtt is sírtam, sírtam, amikor a férjem bevitt a kórházba, sírtam vajúdás közben és utána hetekig minden áldott nap. Szerintem a kislányunk 4 hónapos koráig mindennapos gondolatom volt, hogy elválok, pedig reálisan végig gondolva szegény férjem nem ezt érdemelte. Én a szituációból akartam elmenekülni és kilépni, de ahogy tovább gondoltam, rájöttem, hogy csak mégrosszabb lenne a helyzetem. Aztán ez a hormonfröccs lecsengett és mostmár jól vagyok. Most is nehéz sokszor, de már nem érzem azt, hogy baj lenne velem és menekülnék. A férjemet pedig a világ legjobb férjének tartom, amiért így kezelte ezt az elviselhetetlen, eddig számomra sem ismert énemet. Most őszintén ki lennék borulva, ha hirtelen felindulásból elváltam volna...

Mielőtt elhamarkodott döntést hoznál, menj el pszichológushoz és beszéljétek át a helyzetet.

2023. febr. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

Nem túl jó ötlet hormonoktól elborított fejjel ilyen nagy döntést hozni.

Én is el akartam válni, amikor az első gyerekünk született. Szerencsére csak gondolatban. Ennek lassan 19 éve és még együtt vagyunk. Jó nagy marhaság lett volna válni azért mert a hormonok megzavarták a fejemet.

2023. febr. 16. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%
Én válnék. Nem a nehézségek miatt, hanem mert a partnerem nem akar mindent megtenni azért, hogy együtt jó legyen. Eleve ez az elzárkózás a terápiától... Ha én szeretem a párom és szeretném, hogy működjön köztünk a dolog és úgy érzem, lassan el fogom veszíteni a családom, akkor vagyok olyan elkeseredett, hogy ennél abszurdabb dolgokat is megpróbáljak az ügy érdekében.
2023. febr. 16. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%

Pszichológus, hogy te jöjj helyre, aztán ha tiszta fejjel is hasonlóan érzed magad, akkor válj el.

De neked mindenképpen fontos egy szakember, mert a picinek szüksége van rád. Úgyhogy látogass meg egy orvost minél előbb.

2023. febr. 16. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%
Neked kellett gyerek 😂😂😂
2023. febr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mar nem az első gyerek, tehát volt benne tapasztalatom milyen egy kisgyerekkel. El tudom latni őt nem ezzel van gondom, hanem a férjjemmel. Már 1 eves a gyerek, kb fel eve vagyok egyre rosszabbul. Szóval nem 1-2 hónapos picivel vagyok ideiglenesen kimerülve. Kértem már segítséget, de egyedül nem tudok rendbehozni egy 2 emberen múló kapcsolatot. De azért bennem van hogy lehet csak ez atmeneti, és ahogy nőnek a gyerekek könnyebb lesz. Viszont most borzasztóan magányos vagyok és nagyon nehéz.
2023. febr. 16. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!