Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a feleséged/élettársad...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a feleséged/élettársad szülés utáni depresszióban szenvedne, akkor mit tennél? Mit csinálnál, hogy elmúljon neki?

Figyelt kérdés

#gyerek #szülés #nő #beteg #szülés utáni deoresszió
2020. ápr. 24. 14:39
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Elküldeném sétálni, a barátnőivel találkozni vagy keresnék neki egy jó kis filmet, bekészítenék a kedvenc nasijából aztán amíg feltöltődik, elmennék a gyerekkel/gyerekekkel otthonról, hogy ki tudjon kapcsolni. Minden nap igyekeznék hogy legyen énideje magára, amíg én babáznék. Amikor a baba alszik, megmassziroznám. És persze igyekeznék megtudni, mitől érezné jobban magát, ha ezektől nem.
2020. ápr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
12%

A szülés utáni depresszióban közrejátszhat hajlam, ami a múltban már érezhető volt és önértékelési problémák, az anyaságtól való félelem, stb. Eleve ilyen emberrel nem vállalnék gyereket.

Ha valami rejtélyes oknál fogva mégis beütne, akkor próbálnék rajta segíteni és közösen felkereshetnénk szakembert is.

2020. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem olyan dolog, amin a társ segíteni tud, szakember kell hozzá.
2020. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még az elején segít az apa, kissebb az esélye hogy kialakuljon. Ha egy nő nem tud mit kezdeni a hirtelen jött anyasággal - mármint egyik nap még a hasában van a baba, másnap már etetni, öltöztetni, pelenkázni, figyelni kell rá -akkor kell neki már a legelején énidő, hogy könnyebben menjen az átállás.
2020. ápr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szép és jó, amit az 1. írt, de ezek legfeljebb akkor működnek, ha csak fáradt, vagy rossz napja van valakinek. Nem jelentenek megoldást a depresszióra. Az ennél egy jóval bonyolultabb dolog, fel kell keresni egy szakembert és ami még fontos, ez nem jelenti, hogy megbuktál anyaként.
2020. ápr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

A kérdés az volt, hogy mit csinálnék. Leírtam. Lepontoztak. 0%-on állok. Az utánam lévő leírta, hogy szakember kell, én is írtam, hogy a támogatásom mellett igénybe vennénk azt is. 100%-on áll a válasza.

Az itteni nők többségének szülés nélkül is szülés utáni depressziója van vagy mi?

Továbbra is azt csinálnám, amit írtam. Továbbra is a kérdésre válaszoltam. Továbbra is ennyire képtelen a felnőtt lakosság nagy része felfogni, hogy egy kérdésre mitől hasznos és mitől nem hasznos egy válasz?

2020. ápr. 24. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De ez nem az első gyerek, hanem a harmadik. Az elsőnél nem volt, se a másodiknál, most a harmadik gyerek születése után lett depressziós
2020. ápr. 24. 16:59
 8/10 anonim ***** válasza:
Az első lenne, ha már gyanakszom, hogy ez a helyzet, hogy felkeresek neki egy pszichológust, és biztosítom, hogy tényleg minőségi terápián vehessen részt (akár kivennék pár szabadnapot, a terápiás napokon én foglalkozom a gyerekkel, bevállalom a házimunka nagyobb részét). Azonkívül meg biztosítanék neki "én-napokat" vagy "én-órákat", ill. kapacitálnám, hogy mozduljon ki és menjen felnőtt társaságba, vagy legyen vmi környezetváltozás.
2020. ápr. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Hááá.. az itteni válaszok. Így kényeztetitek el a nőket. Én ráordítanék egy jó nagyot, hogy szedd már össze magad, mit nyavajogsz itt. Menjél foglald el magad, különben is hol az ebéd? Takaritsál, vagy ásd fel a kertet.
2020. ápr. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy ássa fel a kertet ha ott a bébi? Pedig kertészkedni pl pihentető lehet ha te addig takarítasz és főzöl helyette.
2020. aug. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!