Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A férjem barátkozni akar az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem barátkozni akar az exemmel, én reagálom túl?

Figyelt kérdés

Az első szerelmem volt a fiú, aki csak arra akart használni, hogy visszahódítsa az exét. Akkor nagyon padlóra vágott, pszichológushoz kellett járjak, évekig nem mertem rövid nadrágot felvenni, mert csúnyának tartottam magam, hullott a hajam, minden.


A férjem és az exem régen jó barátok voltak, testvéries volt a kapcsolatuk. Akkor derült ki, hogy ismeri, amikor 1-2 éve voltunk együtt.


Most bejelölték egymást facebookon. Az exem sokadjára megint összejött azzal a nővel, aki mindenhogyan egy qrva, ők ketten élték vilagukat, miközben az én anyám 6 000 forintot csengetett ki hetente az orvosomnak, plusz az alvást segítő gyógyszerek. Hányni tudok tőlük így sok év távlatból is, és amikor meghallottam hogy azt beszélik, hogy jó lenne egyszer elmenni kirándulni, hányni tudtam volna.


2023. febr. 16. 09:01
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
31%
Szegeny ferjed
2023. febr. 16. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
65%

Nem ártana egy jó pszichológus vagy pszichiater, mert így pár év távlatából, állítólag boldog házasságban élve marhára nem kellene hogy érdekeljen a gyermekkori szerelmed.

Ha az én férjem akarna az exemmel barátkozni-pláne olyannal, akit ő eleve ismert is elottem- hát hajrá. A barátait nem én valogatom meg

2023. febr. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
66%

Tehát már férjed is, összeházasodtatok, elköteleződtetek egymás mellett, közös jövőt terveztek.

Hát ez így nagyon kellemetlen.

Ui. a férjedről hirtelen az a mondás jutott eszembe, hogy "madarat tolláról, embert barátjáról". Akárhogy is nézzük, az a fiú lelkileg nagyon tönkre tett téged. Ill. a férjed akármilyen jó viszonyban volt vele, évekig biztosan nem tartották a kapcsolatot, ha 1-2 évig együtt volt már veled, mire egyáltalán kiderült, hogy ők ismerik egymást. Szóval érthetetlen számomra, hogy évekig nem is tartották egymással a kapcsolatot, közben megtudta a férjed, hogy ő az, aki téged lelkileg tönkre tett, majd ezek után fel akarja újítani vele a barátságot. Ez teljesen úgy néz ki, mintha a férjedet nemhogy nem érdekelné, hogy veled mit csinált ez a fiú, de egyenesen keresné azt a helyzetet, amivel téged megalázhat, kellemetlen helyzetbe hozhat.

Nagyon át kellene gondolnod, valóban lehet-e ill. érdemes-e ezzel az emberrel közös jövőt tervezni. Addig semmiképp se vállalj gyereket, amíg az érzéseid nem tisztulnak le.

2023. febr. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
23%

A férjem és az exem régen jó barátok voltak - mi a probléma?


Hogyha a barátom egyik exe régi jóbarátnőm lenne, de a barátom nekiállna ezen hisztizni, akkor elég gyorsan elválnék vagy kidobnám.


Te is felnőhetnél a semmin való problémázás helyett, vagy keress egy pszichológust, aki segít rendbe a tenni a kissé hibás gondolkodásodat.

2023. febr. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
62%

Én átérzem a helyzeted kérdező, nekem is van olyan exem, aki évekre padlóravágott és én is depressziós lettem, pszichológushoz jártam miatta, azt az énemet, aki előtte voltam, azóta sem sikerült visszaszereznem, annyira összetört a csávó. Pedig ez már bő 10 éve volt.


Ha lenne férjem/pasim és haverkodni akarna vele, én megmondanám neki, hogy vagy ő vagy én. Semmilyen formában nem akarom őt többé látni, hallani róla, főleg nem valamilyen módon az életemben vagy a közelemben tudni. Totál átérzem a helyzeted.

2023. febr. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
31%

Inkább keress pszichológust, mert ebben az állapotban leélni egy életet nem túl biztató.

A férjed nem a tulajdonod, azt csinál, amit akar.

Nagyon sok előremozizás, gondolattorzítás van a fejedben. Kognitív terapeutát, sématerapeutát ajánlok.

2023. febr. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
58%
Azért azt lefogadom, hogy akik itt pszichológust meg felnövést javasolgatnak, azok sosem voltak ilyen helyzetben. Igaz? Így könnyű dumálni meg kioktatni a másikat.
2023. febr. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
78%

Itt többen hivatkoznak arra, hogy nem szólhat bele a feleség abba, hogy a férje kivel barátkozik, hisz nem a tulajdona, hanem önálló felnőtt személyiség.

Oké, oké, ez szépen hangzik, de normális dolog, hogy a férjet a barátkozásban a legkevésbé sem zavarja, hogy ez a férfi valaha sokat ártott a feleségének és lelkileg tönkre tette őt?

2023. febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
53%
Akit valaki ennyire taccsra tud vágni, vele van probléma. Nincs érzelmi tartalék, önismeret, önbizalom, megdolgozott személyisèg. Fontos, hogy hiába nála van a gond, a hiba nem benne van, hanem a környezetben, ahonnan jött, a hozott mintákkal. Ahol nem kapott megértést, támogatást, szeretetet, empátiát, eszközöket az élethez. Csak bántást, elvárásokat, kiabálást, degradálást, agyködösítést, teljesítési kényszert. És tudat alatt ez volt ismerős. Ezért kereste a bántalmazó kapcsolatokat is.
2023. febr. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
14%

"Azért azt lefogadom, hogy akik itt pszichológust meg felnövést javasolgatnak, azok sosem voltak ilyen helyzetben. Igaz? Így könnyű dumálni meg kioktatni a másikat."


Vagy de, csak értelmes, felnőtt emberek, akik anno kezelték és kezeltették a problémát. Egy párkapcsolat kettőn múlik, a bantalamazason kívül minden mindkettőn.

2023. febr. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!