Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyamatosan szorongok a párom mellett és azt érzem, hogy lehúz engem. És pánikolok mit tegyek?

Figyelt kérdés

21 vagyok a párom 17 kb tényleg mindenben hasonlítunk a másikra.(ő is ez a túlgondolós, hasonló félelmek, családkép stb.) Úgy érzem mintha megőrülni készülnék egyszerűen azt érzem hogy nélküle jobb lennék, de elhessegetem ezt a gondolatot mert úgy érzem hogy ez hülyeség és csak az elmém játszik velem. Hetente kb 2x találkozunk viszont egész nap irogatunk. Előtte 3 évig nem voltam kapcsolatban (amikor akartam akkor a hátam mögöttlegjobb barátommal összeött a csaj és totál kikésztett onnantól csak káosz volt az egész kavarások, barátok extrákkal stb) Nos valentin napután 1 nappal megbeszéltük hogy együtt vagyunk de előtte is lényegében ez volt már nem beszélt egyikünk sem mással. Én előtte nem voltam ilyen de totál begolyóztam ő sokat járkál a barátaival és féltem hogy megcsal kicseszik velem és megint sérülten jövök ki a dologból. De ezek még ilyen kisebb stresszek voltak. Aztán 2 héttel ezelőtt ott voltam nála és kérdezgettem, hogy szeret e kerülte a választ aztán mondta, hogy igen picivel később rákérdeztem ismét hogy az igazat akkor mondta hogy még nem 2 hónap nem elég neki hogy szeressen.(előtte mindig csak mondta hogy igen de ez bonyolult nála) Na innen kezdődött a rémálom szorongás pánik roham ha nem írt hogy biztos elvettem a kedvét, ha bunkó volt velem már egyből a félelem hogy miaz egész este remegtem és pánikoltam mert volt, hogy "bunkózott" mert nem rtam neki én meg már a kikészülés határára kerültem tőle.

Aztán ezt megbeszéltük áttmentem hozzá nyugodtan elmentem tőle és azthittem okés ennyi megoldva a dolog...onnnantól kezdődött ez a borzalom. Fokozatosan jobban ött a pánik és nem tudtam, hogy mitől van ha megbeszéltünk mindent a fejem azt mondta menekülj fuss szakíts de én nem akartam, beszéltem anyukámmal megnyugtatott, hogy csak sokat gondolkodom. Másnapra már kikészülés semmi nem érdekelt a céljaim előtte motivált voltam a jövöm végett is pánikoltam előtte is, hogy nem érdem el amit akarok és akkor most ez nem érdekel semmi nem tudok másra gondolni csak rá. Aztán fokozatosan lenyugodtam hogy csak stresszelek nehogy megbántsam őt hogy nem fogom szeretni stb. Nos pár nappal ezelőttig is szorongtam de minimálisan viszont 3 napja ő is egy ilyen pánik szerűséget kapott vagy csak elkezdett stresszelni hogy fél hogy elhagyom és hogy ő nehezen enged el valakit és ha elakarom akkor hagyjam el most inkább. Na én ettől kiütöttem magam hogy csalódás leszek ismét menekülni akarás stb(érdekes mikor itt van akkor igy semmi komoly néha picit érzem a görcsölést, de ennyi) De nagyon félek mert már ott vagyok hogy "jaj csak bírjam ki eddig hogy ne higyje azt, hogy kihasználom a testéért", de nem akarom ezt gondolni a jövömet is eltudom képzelni vele felnőttként csak félek hogy miatta nem érem el a céljaimat mintha egy dobozba lennék vagy egy lánchoz lennék kikötve. Közben meg nézegetem hogy írt e már a válaszomra stb... És pont ezaz hogy mivel húzna vissza mikor egy csómó nővel kavartam azokkal sem találkoztam többet de mégis mintha az utamban lenne és nem értem miért szakítani sem akarok vele mert nem akarom más férfival látni egyszerüen és kikésztene azt érzem vagy ha nem beszélnénk akkor pedig a "mit csinálhat most" érzés jönne elő. Enni is néha alig tudok életkedvem alig és folyamatos görcsölés és agyalás. Ha bármi részlet kell a válaszadáshoz szvesen leírom. :) Légyszives ízetlen kommentektől kíméljetek meg.



#stressz #szerelem #kapcsolat #pánikroham #kapcsolati szorongás #szorongág
2023. márc. 1. 18:49
 1/3 anonim válasza:
100%
Hát, szerintem ha akármelyikőtöknek nyomasztó/kényelmetlen a kapcsolat, azt nem érdemes folytatni. Ha úgy érzed hogy megterhelő, akkor nem folytasd.
2023. márc. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Nem ártana neked egy pszichológus azok után, hogy szakitasz vele.
2023. márc. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem érzed jól magad a kapcsolatban, akkor nem érdemes folytatni. Feleslegesen vagy vele ha ezzel szépen lassan tönkreteszed magad. Lépni kell

Ha pedig azon keseregsz, hogy "jaj de hát akkor is csak rá fogok gondolni" akkor meg saját magad tartod sakkban....szarul érzed magad de csak hitegeted hogy nem lenne jobb? De jobb lenne...mennyi jel kell még neked? Tényleges fizikai tüneteket is akarsz, hogy észrevedd, amit a tested üzen így is a pánikkal? Egymást bántjátok folyamatosan. Totál mérgező ez a kapcsolat mind a kettőtöknek. És mind a kettőtöknek súlyos gondjai vannak, szóval pszichológushoz is mennetek kellene. Sok sikert, és hosszú lesz a gyógyulási folyamat, de megéri.

2023. márc. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!