Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Megváltozhat ez még valaha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megváltozhat ez még valaha vagy esélytelen hogy a barátnőm gyereket akarjon?

Figyelt kérdés

Az a nagy helyzet hogy a párom írtózik a gyereknevelés gondolatától is. Magában a gyerekeket imádja a 2 éves unokatestvéremmel is nagyszerűen elvan de sajátot nem akar. Azt mondja nem akarja hogy megváltozzon a teste, hogy kicsinálják a hormonok. Nem akar 9 hónapon át szenvedni aztán még néhány évig rabszolgát játszani mert neki el kell lenni egy babával. Hiába tudja hogy a legtermészetesebb dolog a világon ő mégis rosszul van attól hogy neki legyen egy ember a hasában. Ő karriert akar és jó munkahelyet hogy utazhasson és világot láthasson meg kiépíthesse a saját életét. Mindezt velem akarja de csak kettesben hogy így legyünk család gyerek nélkül. Én viszont nem ezt szeretném, én akarok gyerekeket mégha nem is most hanem mondjuk 7-10 év múlva (most 20 évesek vagyunk). Van rá esély hogy megváltozik még a véleménye vagy ha ennyire ellene van azon az idő sem segít?


Hozzátenném hogy amúgy nagyon tudatos és oda is figyel a védekezésre ő is meg én is. Azt mondta ő nem "büntetne" egy gyereket azzal hogy megszüli de nem biztos hogy rendesen szeretni is tudja és mindezt nyilván nekem is elmondta. Tehát teljesen korrekt a hozzáállása.



2023. márc. 16. 14:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nem fog változni a véleménye.
2023. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
25%
Ha 20 éves, akkor megváltozhat.
2023. márc. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%
Esély mindenre van, de egyáltalán nem biztos, hogy majd meggondolja magát. Ez sajnos nem egyszerű kérdés. Ha te teljesen biztos vagy benne, hogy gyereket akarsz, ráadásul a nem túl távoli jövőben akarod, akkor igazából nem sok értelme van tovább folytatnotok együtt. Nem egy irányba haladtok.
2023. márc. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
95%
Néhány évig rabszolgát játszani! Ugyan! Néhány évtizedig inkább...
2023. márc. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Egyáltalán nem biztos, hogy meg fog változni és nem is erre kéne alapozni. Ha te egyértelműen tudod, hogy akarsz, ő pedig egyértelműen tudja, hogy nem, akkor felesleges egymás idejét rabolnotok.

Én 22 voltam, majdnem 23, amikor összejöttem a férjemmel és furán hathatott, de kb 3 hónap után felhoztam a gyerek témát, hogy tisztázzuk egyeznek-e az elképzeléseink, én ugyanis amióta eszemet tudom nem akarok gyereket és ezt neki is el kellett mondanom. Hál'istennek ő is hasonlóan érzett és ez egyikünknél sem változott, 8 év után sem. Tehát én is meg férjem is élő példa arra, hogy egyáltalán nem biztos az, hogy meg fogja gondolni magát a barátnőd, erre kár alapozni.

2023. márc. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

Van egy halvány esélye, de inkább a nemet érzem, abból, amit leírtál.

Én 20 évesen is pont azt éreztem, mint most 40 évesen. Mindenki mondta, hogy majd meg fogok változni, majd ha megtalálom az igazit, majd ha úgy érzem, kifutok az időből, szeretnék majd gyereket. De nem így lett. Olyan volt, hogy mikor komolyra fordult a Vőlegényemmel, azt éreztem, hogy Neki, Miatta, Tőle esetleg szülnék, de azt, hogy magam miatt, azt nem. De Ő ugyanígy volt vele, így eldöntöttük, hogy nem szeretnénk.

Sajnos nem biztos, hogy egymás mellett van a helyetek :-(

2023. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Mi értelme van arra alapozni a jövőt, hogy "talán majd megváltozik"? Mivan, ha mégse? Nem lenne egyszerűbb még most külön útra térni, ha abszolút más terveitek vannak a jövőre nézve?
2023. márc. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%

Kétlem, hogy megváltozna a véleménye. Szerintem még kevesebb rá az esély, mint hogy neked változzon meg.


Egy gyerek óriási feladat, hatalmas felelősség. Egy másik emberi élet, aki sokáig tőletek függ, és ti formáljátok. Ezen kívül egy csomó áldozattal is jár (aki akar gyereket, annak is, de ők hajlandóak rá)


Neked is lesznek szr részei; párod nyűgös lehet, rosszul lehet terhesség alatt, és ha meglesz a pici, akkor sok-sok álmatlan éjszakáitok lesznek.


Neki viszont rosszabb lesz. Az ő testében fejlődik majd (sokak számára taszító ez a tény), az ő szerveit fogja majd rugdosni, tágítani, az ő bőre nyúlik majd meg, ő fog szenvedni fizikailag a szülőágyon, az ő mellét rágja-húzza majd a gyerek (lehet megússza), satöbbi.


Szóval nézd a dolgot az ő szemszögéből is. Persze, aki szeretne gyereke, az bevállalja mindezt, de attól függetlenül vannak nagyon szr pillanatai az éééédes anyaságnak.


"Legtermészetesebb dolog a világon" - attól még jogosan dönthet úgy, ha kihagyja. Mi már nem ösztönből, hanem tudatosan szaporodunk (már aki, persze)

2023. márc. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Okos csaj
2023. márc. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
61%

Mennyi idős? Nekem a barátnőm kb 23 éves koráig ugyanilyen volt irtózott a gyerek gondolatától is. Aztán pár év múlva már jobban akar gyereket mint én. Szóval bármi lrhet.

Ettől függetlenül szerintem hogyha valaki nagyon eltökélt, és már azért benne van a korban, nem hiszem hogy változna.

2023. márc. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!