Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Aggasztóan meghízott, mit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Aggasztóan meghízott, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A barátom rettenetesen elhízott az évek során. És itt ne 10-20 kilóra gondoljatok, mert már akkor a baj, hogy idén már nem is szexeltünk, csak pettingeltünk, ugyanis képtelenek vagyunk már rá. Nem tudom mi történt vele.. évekkel ezelőtt még ő volt a jó pasi a konditeremben, ott ismerkedtünk meg. Folyamatosan támogattam mindenben, próbálkoztam már mindennel. Jártunk kivizsgálásokra is, de nyilvánvalóan nem egészségügyi baj áll a háttérben. Egyszerűen ételfüggő lett. Ő otthon dolgozik, én nem, szóval nem tudok figyelni rá, így pedig szó szerint egész nap eszik.. lassan már egyáltalán nem tud saját magáról gondoskodni. Nagyon aggódom érte, és már nem tudom mit tegyek. Nem elhagyni akarom, hanem segíteni neki. Mit tudnék tenni?
2023. márc. 20. 20:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Ez a BÁLNA című film?
2023. márc. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha ő nem fogja vissza magát és nem is sportol, akkor te semmit. Motiválni gondolom motiváltad.
2023. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%
Addig, amíg ő nem akar változtatni, addig semmit nem tehetsz. Beszélj vele az aggodalmaidról, arról, hogy félted.
2023. márc. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Ő akar változtatni?

Kérdés, hogy egyébként milyen tervei vannak az életben. Nem lehet, hogy depressziós is?


Egyébként ha szeretne fogyni, akkor viszonylag könnyebb a dolgotok. Nekem például az segített, hogy kisebb adagokat ettem, és olyan ételekre váltottam, amik telítenek, de nem sok bennük a kalória. Ennyi már elég volt, de nem tudom másnál mi működik.

Mondjuk ehhez kellett egy orvosi vizsgálat, meg egy kisebb ráijesztés is.


Itt ráadásul te is megszenveded a dolgot elég rendesen, de a szexhiány mindkettőtöket érinti.

Mennyi idősek vagytok ha nem titok?

2023. márc. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%

Depresszió vagy unalom, talán a kettő egyvelege miatt állhat fenn ez a helyzet.


Neki kell érezni a késztetést a változtatásra..ameddig ez nincs jelen, addig bizony tehetsz bármit, érdemben úgysem történik semmi.


Beszélgess vele minél többet, hátha fény derül az okokra...

2023. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Orvosi segitseget kellene kernie a fogyashoz. Ebben tudod tmogatni, de csak ha akarja.
2023. márc. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%

Sajnálom, de itt te nem tehetsz semmit.

Korábban extrém elhízott voltam, ( azóta lefogytam, normál súlyom van). De ezért tudom, hogy a fogyást neki magának kell akarnia!!!!

Addig amíg nincs belső motivációja, maximum csak külső nyomás, pl ha cseszteted ezzel, addig nem fog soha tartósan lefogyni.

Nekem az a saját tapasztalatom, hogy ha majd eléggé rosszul érzi magát a saját testében, akkor esélyes, hogy fog vágyat érezni arra, hogy ez az állapot megváltozzon.

Az ezzel kapcsolatos étkezési zavarokat is végigjártam már, mint fogyókúrák majd ezt követő falási rohamok, érzelmi evés, ételfüggőség, bűntudat, önostozozás, ami újfent bánatevéshez vezetett, több jojóeffektust is megéltem stb stb.

Életmódváltás kell nyilván, erre ő is rá fog jönni, de előbb meg kell értenie hogy beteg ( nem egészséges a kapcsolata az ételekkel és az étkezéssel), és lennie kell belső motivációnak , ami arra készteti, hogy változtatni akarjon. Ez másképp nem megy.

Saját tapasztalat, amíg ő maga nem akarja ezt szívből, addig maximum vagy egyik jojóeffektusból esik a másikba, ( fogyás- jellemzően túl szigorú módszerekkel- majd mivel ez hosszútávon élhetetlen- visszahízással fog járni.)vagy folyamatosan hízik addig amíg már túl terhesnek érzi így az életét. Persze lehet hogy ez sosem jön el, és végül halálra eszi magát, de te akkor sem kényszerítheted.

Ez az ő harca. Idővel vagy beleáll, vagy nem.

2023. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%

Semmit. Exem 170 kg ra hízott. Sètálni alig tudott, levegőt alig kapott, szexelni már kèptelen volt. Otthon dolgozott home officba. Hiába főztem egèszsègesen, mert rendelte a kaját mellè, meg a nasikat.

Kèrtem szèpen, mondtam kezdjük úgy hogy napi csak 20 percet sètáljunk, ne rendeljen magának mindent össze. Utána mikor már a szex sem ment, csak orál lehetett volna. Azt meg èn utasítottam el, hogy ne haragudjon de nem, engem az nem elègít ki. Kb 2 ève szakitottunk. Azóta se fogyott le.

2023. márc. 21. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen altalanos, hogy sport abbahagyas utan ugy hizik mint a diszno.

Lusta lett, emlitsd neki, hogy milyen jo lenne, ha fitt lenne mindorokke

2023. márc. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%
Az idő előrehaladtával ez gyakori eset, kényelmes lett megvan mindene ami kell nem érdekli már hogy néz ki. Megszívtad.
2023. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!